سفر کردن به هر دلیلی که باشد یکی از جذاب ترین فعالیت هایی است که هر فردی می تواند در طول زندگی اش تجربه کند. زمانی که از کارهای روزمره تان خسته می شوید یا دلتان می خواهد با فرهنگ های مختلف آشنا شوید تنها با سفر کردن است که می توانید خود را با تجربه های ناب غنی سازید و حال و هوایتان را عوض کنید.

بدون شک می دانید که روش های مختلفی برای سفر کردن وجود دارد. به عنوان مثال برخی از شرکت های مسافرتی تور ترکیه آنتالیا را به کمک مسیرهای هوایی در اختیار مسافران قرار می دهند و بعضی هایشان مسیر زمینی را برای رسیدن به این شهر شگفت انگیز ترجیح می دهند. سفر با هواپیما مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این مقاله قصد داریم شرکت های هواپیمایی ایران را بررسی کنیم و ببینیم کدام یک از آن ها عملکرد بهتری داشته است.

کم حادثه ترین شرکت هواپیمایی ایران

شرکت های هواپیمایی زیادی در ایران فعالیت می کنند. برخی از این شرکت ها در طول سال ها فعالیت خود عملکرد بسیار خوبی داشته اند و بعضی هایشان نتوانسته اند رضایت مسافران را از آنِ خود کنند.

اگر دوست دارید با شرکت هواپیمایی کم حادثه سفر کنید، باید به دنبال شرکت هایی باشید که عملکرد خوبی داشته اند و امکانات به روزی را در اختیار گردشگران قرار داده اند. یکی از این شرکت های هواپیمایی، شرکت هواپیمایی آتا است.

این شرکت از ابتدای تاسیس خود تلاش کرد برنامه ای منظم برای پروازهایش داشته باشد و امکانات ویژه ای را در اختیار مسافران خود بگذارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این شرکت هواپیمایی از زمان فعالیت خود تنها با 5 حادثه رو به رو شده است و جزء کم حادثه ترین شرکت های هواپیمایی ایران به حساب می آید.

خطرناک ترین هواپیماهای ایران

برای اینکه بدانیم چه هواپیماهایی جزء خطرناک ترین هواپیماهای ایران هستند باید فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار دهیم و شرکت های مختلفی را هم بررسی کنیم. برخی از هواپیماها به دلیل قدیمی بودن و تامین نشدن قطعات مورد نیازشان امنیت چندانی در طول پرواز ندارند و بعضی از هواپیماها نیز به دلیل قطعات بی کیفیتی  که دارند نتوانسته اند عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

ایران ایر با 6 سانحه و 495 کشته، ایران ایرتور با 4 سانحه و 281 کشته، کاسپین با 153 کشته و کیش ایر با 43 کشته جزء پر حادثه ترین شرکت های هواپیمایی ایران بوده اند.

لوکس ترین هواپیمای ایران

برای افرادی که ترجیح می دهند لوکس ترین و مجلل ترین هواپیماهای ایران را امتحان کنند چندین گزینه مختلف وجود دارد. یکی از شرکت های هواپیمایی موفق در تامین امکانات لوکس و مجلل  شرکت هواپیمایی قشم ایر است.

این شرکت اگرچه جزء شرکت های بزرگ هواپیمایی در ایران به حساب نمی آید، اما در طول سال ها فعالیت خود توانسته است امکانات بی نظیری برای افراد فراهم کند و خدمات با کیفیتی نیز در اختیار مسافران بگذارد. همین امر موجب شده است بیشتر افراد قشم ایر را به عنوان یکی از لوکس ترین و مجلل ترین شرکت های هواپیمایی ایران بشناسند.

ایندکسر