مزایای ایکس بادی چیست ؟

مزایای  ایکس بادی چیست ؟ ایکس بادی در سالن های ورزشی، مراکز سلامتی و زیبایی و همچنین در ورزش های رقابتی،

توسط مدیر سایت در 14 تیر 1402

مزایای  ایکس بادی چیست ؟

ایکس بادی در سالن های ورزشی، مراکز سلامتی و زیبایی و همچنین در ورزش های رقابتی، توانبخشی و پزشکی امکان پذیر است.

ورزشکاران برجسته و حرفه ای نیز علاوه بر تمرینات روزمره به منظور بهبود قدرت و سرعت خود از ایکس بادی استفاده می کنند.

درمانگران جسمی از ایکس بادی برای تقویت ماهیچه های اطراف مفاصل و تمرینات هدفمند استفاده می نمایند.

مربیان شخصی، ورزشگاه ها و مراکز زیبایی بر روی جنبه های تناسب اندام و زیبایی از جمله “شکل دادن بدن از طریق تشکیل عضلات و کاتابولیسم چربی، تحریک متابولیسم و محکم کردن بافت همبند” تمرکز می کنند.

زمانی که عضله ها کار می کنند تراکم داخلی به شدت تحریک می شود و جریان خون افزایش می‌یابد. که این امر باعث اثر مثبت بر روی پوست و افزایش هماهنگی بدن می‌شود. و همچنین سلولیت به طور موثری کاهش می‌دهد. به طوری که پس از تمرین شما احساس آرامش و شادابی خواهید کرد.

همچنین عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد و شما احساس سلامت و انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت و دیرتر احساس خستگی خواهید کرد.

به طور خلاصه، در مقایسه با روش های تمرینی سنتی، ایکس بادی مزایای تمرین شدید را در زمان بسیار کم به شما ارائه می دهد.
کاربردهای ایکس بادی
۱-برای ورزش و تندرستی :

ایکس بادی راهکارهایی دارد که همه معادلات رو عوض می‌کند. فرقی نمیکند شما یک قهرمان ملی هستید یا تا به حال به هر دلیلی از ورزش دور بودید. این روش روش به شما کمک میکند تا بهتر ورزش کنید.
۲- برای لاغری و زیبایی :

به لطف پیشرفت تکنولوژی رسیدن به لاغری و زیبایی ساده و سریع شده و با استفاده از فعال سازی مکانیزم های طبیعی خود بدن انجام میگیرد.
۳-برای پزشکی و درمانی :

استفاده از تکنولوژی ایکس بادی برای تقویت اعصاب و کاهش درد مفاصل و مهره های کمر تنها یه ادعا نیست. بلکه بصورت علمی در تحقیقات دانشگاهی به اثبات رسیده است.
ایکس بادی چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم ایکس بادی از متدی به نام ایکس بادی استفاده میکند. ایکس بادی به معنای تحریک الکتریکی عضلات است. روشی که از قرن ها قبل به اشکال گوناگون مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در تمرین سنتی عضلات فرمان ها را در شکل پالس های الکتریکی فرستاده شده از مغز دریافت می کنند. اما در روش ای ام اس این پالس های الکتریکی از طریق الکترودها فرستاده می شوند. در نهایت عضلات دچار تنش می‌شوند. در واقع عضلات نمی توانند منبع این پالس را تشخیص دهند و در هر صورت واکنش خود را به صورت انقباض نشان می دهند .
مزایای ایکس بادی ؟

ایکس بادی برای جلوگیری از آتروفی عضلانی در فضانوردان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فقدان جاذبه در فضا به این معنا است که هیچ یک از تمرینات متعارف زمین نمی تواند انجام شود و رگرسیون عضله بدن تنها ایکس بادی رفع می شود. این فن آوری بعدها در ورزش حرفه ای نیز معرفی شد، در ابتدا به توانبخشی ورزشکاران مجروح می پرداخت. تحقیقات در ایکس بادی نشان داد که این عمل علاوه بر توانبخشی منجر به افزایش قابل توجهی از استقامت، بنیه و تناسب اندام ورزشکاران می شود.

 


دستگاه ایکس بادی

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن