[ad_1]

در سال 2017 ، بیش از 16000 نفر به دلیل HIV جان خود را از دست داده اند و حدود 5500 نفر از این مرگ ها به علت های مربوط به HIV بوده است و این ویروس را در بین 10 علت اصلی مرگ در گروه های خاص قرار داده است.

کارین بوش ، متخصص اپیدمیولوژی CDC که این مطالعه را رهبری کرد ، گفت: “هنوز کارهایی برای انجام وجود دارد.”

دکتر بوش گفت ، هرچه تشخیص زودتر انجام شود ، افراد زودتر می توانند مراقبت و درمان طولانی مدت داشته و ویروس را در بدن خود سرکوب کنند. به عنوان مثال ، نسبت افراد جوانی که از ویروس اچ آی وی می میرند بیشتر از افراد مسن است زیرا افراد جوان کمتر دسترسی مداوم به مراقبت دارند ، یا به این دلیل که بیمه درمانی ندارند یا به دنبال مراقبت نیستند. مراقبت منظم

دکتر بوش گفت: “این نگران کننده است زیرا می توان از مرگ HIV جلوگیری کرد.”

دیگر متخصصان می گویند ، عدم بهبود مرگ و میر ناشی از دلایل دیگر به ویژه برای زنان و مصرف کنندگان مواد مخدر نگران کننده است.

دکتر آیلین اسکالی ، پزشک بیماری عفونی در دانشگاه جان هاپکینز گفت: “این واقعاً صحبت از مواردی است که ما فکر می کنیم در بهداشت عمومی موثر است – بسیج و درگیر کردن جامعه.” “و این در مورد اپیدمی زنان در ایالات متحده صدق نمی کند.”

وی گفت ، برخلاف مردان همجنسگرا ، زنان مبتلا به اچ آی وی “از طیف های مختلف زندگی” هستند و اغلب از شبکه های پشتیبانی خارج می شوند. وی ادامه داد: ما هم در اعتماد سازی و هم در جذب زنان اقلیت به سیستم بهداشت از راه هایی که احساس امنیت و حمایت می کنند ، یک راه طولانی در پیش داریم.

نژاد همچنین با داشتن بیشترین درصد در میان سیاه پوستان یا نژادهای مختلف ، نقش زیادی در مرگ و میر اچ.آی.وی ایفا کرد.

دکتر ماراتسو تعداد زیادی را در جنوب آمریکا با “جنوب جهانی” مقایسه می کند ، کشورهایی که منابع ضعیفی در جنوب صحرای آفریقا و جاهای دیگر دارند و همچنین به انگ و شبکه های جنسی مات ، به ویژه در میان سیاه پوستان همجنسگرا پرداخته اند.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر