چه چیزی در اطراف حرکت می کند اما به جایی نمی رسد؟ اگر به درستی حدس زده باشید، این فن است – یک ماشین برقی برای اهداف خنک کننده. یک واقعیت جالب از ویکی پدیا در مورد تاریخچه آن. punkah  فن در سرچشمه  هند  در حدود 500 پیش از میلاد به عنوان یک مقاله دستی ساخته شده از نوار بامبو و دیگر الیاف گیاهی، که چرخانده شد و یا دامن زده به حرکت هوا. در زمان حکومت بریتانیا ، این کلمه به معنای یک بادبزن تخت بزرگ در حال چرخش به کار می‌رفت که روی سقف نصب می‌شد و توسط خدمتکار به نام  پانکاوالا کشیده می‌شد . اجازه دهید اکنون نسخه‌های مدرن این پانکای قدیمی را بررسی کنیم و از محبوب‌ترین آنها شروع کنیم.

 

پنکه سقفی

 

این پنکه مانند قسمت مرکزی یک میز شام است که به خوبی چیده شده است. از آنجایی که در مرکز یک اتاق روی سقف قرار می گیرد، باید چشم نواز و در عین حال کاربردی باشد. امروزه هیچ کمبودی در سبک ها و ویژگی های پنکه های سقفی موجود نیست. هنگام انتخاب مناسب ترین موارد باید به چند نکته توجه داشت. اندازه فن باید متناسب با اندازه اتاق باشد. اگر ارتفاع سقف شما بالاتر از حد معمول است، به یک میله درازتر نگاه کنید . مدل های شیک با تزیینات تزئینی و لوسترها تکمیل کننده اتاق نشیمن شما خواهند بود. آیا چرخش ضعیف پره های فن شما را آزار می دهد؟ اگر بله، فن هایی هستند که حس می شوند، اما شنیده نمی شوند، محدوده بی صدا. طراحی تیغه‌های آیرودینامیکی آینده‌نگر و فن‌هایی با کنترل از راه دور اکنون محبوب هستند. گزینه های خود را در فینولکس بررسی کنید.

 

 

فن های میز

 

یکی دیگر از سبک های محبوب، پنکه میز است. می توان آن را روی میز یا زمین یا تقریباً روی هر چیزی که پایه محکمی دارد قرار داد. نکته قابل توجه در مورد این نوع طراحی این است که شما می توانید نسیم خنک را به سمتی که ترجیح می دهید هدایت کنید و حتی می توانید اجازه دهید تاب بخورد. فراموش نکنید که بهترین ویژگی این نوع پنکه، قابل حمل بودن آن است. گاهی اوقات از آنها به عنوان طرفداران شخصی یاد می شود. محدوده موجود در فینولکس را بررسی کنید.

 

 

 

طرفداران برج

 

این نوع از فن ها بیشتر شامل ویژگی های اضافه شده مانند یونیزرهای داخلی هستند که هوا را تصفیه می کنند. آنها در طرح های جمع و جور و براق عرضه می شوند که به سختی هیچ فضایی را اشغال می کنند. آنها باید روی زمین قرار گیرند و در صورت نیاز می توان آنها را جابجا کرد.

 

پنکه های دیواری

 

در مورد فضاهایی با سقف بلند یا بسیار کم، مناطق تنگ یا فشرده، عدم سیم کشی سخت، شما به فن های دیواری برای خنک سازی نگاه می کنید. این پنکه ها به درستی برای دفاتر کوچک، سالن های بزرگ مهمانی، انبارها، سالن ها و گاهی حتی آشپزخانه های کوچک خانگی طراحی شده اند.

 

فن های پایه

 

آیا تا به حال متوجه شده اید که در یک گردهمایی بزرگ در هوای آزاد در یک روز گرم و گرم، افرادی در نقاط مختلف جمع شده اند؟ آن را بررسی کنید، آنها را می‌بینید که در فاصله خنک‌کنندگی این فن پایه‌ای ارزشمند جمع شده‌اند. این فن ها برای رویدادهای خارج از منزل یا سالن های بزرگ بدون تهویه مطبوع عالی هستند زیرا خنک کننده قدرتمندی را ارائه می دهند. بسیار همه کاره، آنها را می توان به راحتی حمل کرد و در هر مکانی قرار داد.

 

 

 

اگزوز فن ها

 

یک حمام با طراحی خوب نمی تواند به تنهایی بایستد. باید به خوبی تهویه شود و هوای کهنه و بوها دفع شود. این دقیقا همان کاری است که اگزوز فن انجام می دهد. دیگر یک لوکس محسوب نمی شود، اگزوز فن یک ضرورت است. طرح های موجود تکمیل کننده حمام شیک شما خواهند بود. مدل های شگفت انگیز موجود در فینولکس را بررسی کنید.

 

 

 

هواداران مه پاش

 

یک تهویه مطبوع اولیه که از فناوری خنک کننده تبخیری استفاده می کند. آنها دارای پمپ های فشار بالا هستند که آب را از طریق دهانه های نازل کوچک عبور می دهند و قطرات میکرونی را آزاد می کنند. فن این قطرات را به یک منطقه وسیع می دمد و یک منطقه کامل از هوای خنک شده تولید می کند. اینها به طور فزاینده ای در مناطق بیرونی مانند استخر، حیاط خلوت و باغ محبوب می شوند.

 

این کاهش در فن های محبوب موجود برای استفاده خانگی در هند است. به یاد داشته باشید که هنگام خرید پنکه باید متناسب با نیاز شما باشد و محصول با کیفیت عالی، دارای ویژگی های ایمنی و از یک برند معتبر باشد. همچنین مراقب خدمات پس از فروش عالی و مراقبت اختصاصی مشتری باشید.

ایندکسر