همچنین اسیدهای چربی مثل لینولئیک اسید، اولئیک اسید نیز در کنار ترکیبات سلیکونی در این محصولات به کارایی بهتر آن ها کمک می کنند. کرم مرطوب کننده، رطوبت لازم را به پوست میرساند، این در حالیست که کرم آبرسان، با جذب آب موجود در هوا و رساندن آن به سطح پوست، آب پوست را تامین کرده و در نهایت التهابات سطح پوست را ترمیم میکند.

از سوی دیگر، گاها بدن به دلایل متفاوت و متنوعی آب خود را از دست می دهد. درصد بیشتر ترکیبات این کرمها را بایستی آب تشکیل داده باشد. این کرمها علاوه بر رطوبت رسانی، به دلیل وجود چربی که در فرمولاسیون شان وجود دارد، خشکی بیش از حد پوست را برطرف کرده و از آسیبهای جدی جلوگیری میکنند. این کرمها رطوبت لازم را به پوست میرسانند و از خشکی و التهابات پوستی ناشی از کمبود رطوبت جلوگیری میکنند. همچنین وجود SPF موجود در این آنها، از اشعههای مضر نور خورشید جلوگیری میکند.

پوستهای حساس بیش از سایر پوستها در معرض آسیب قرار دارند. کرمهای مرطوب کننده بر حسب انواع پوست خشک، چرب و حساس مدلهای مختلفی دارند. کرم مرطوب کننده و آبرسان دو محصول کاملا متفاوت و مجزا هستند که هر یک کارایی جداگانه دارند. در واقع کرم آبرسان با رساندن رطوبت به سطح پوست، باعث نرم شدن آن میشود.

از جمله ویژگیهای خوب این محصول میتوان به بافت یکنواخت و یکدست، رنگ شفاف، غلظت بالا، میزان آبرسانی قابل توجه، جذب بالا، وجود عصاره و روغنهای طبیعی نظیر عصاره آلوئه ورا، روغن نارگیل و جوجوبا اشاره کرم مرطوب کننده ثمین کرد. از این محصول علاوه بر دست و صورت، برای بدن هم میتوانید استفاده کنید. کرمهای مرطوب کننده فقط خاص خانمها نیستند، امروزه مدلهای متنوعی از این محصول از برندهای داخلی و خارجی در بازار در دسترس هستند که علاوه بر خانمها، آقایان هم میتوانند از مدلهای مختلف آن استفاده کنند. این محصولات در بستهبندیهای کاسهای، تیوپی و پمپی به فروش میرسند.

ایندکسر