[ad_1]

لندن – اولین واکسن ویروس کرونا که به دقت آزمایش شده است ، روز چهارشنبه برای استفاده در انگلیس چراغ سبز نشان داده شده است. دولت گفت ، دوزهای واکسن ساخته شده توسط غول دارویی Pfizer آمریکا و شرکت کوچک آلمانی BioNTech از هفته آینده تزریق می شود.

انگلستان با پریدن در مقابل ایالات متحده برای اجازه مكان كشی گسترده ، فشارها را بر تنظیم كنندگان مواد مخدر آمریكا كه روز سه شنبه توسط رئیس دفتر رئیس جمهور ترامپ به كاخ سفید فراخوانده شد افزود تا دلیل عدم تمایل آنها برای انجام این كار را توضیح دهد.

هر دو طرف واکسن ها را متفاوت آزمایش می کنند. در حالی که نهادهای نظارتی ایالات متحده برای تأیید نتایج خود با داده های خام تولیدکنندگان واکسن سر و کار دارند ، همتایان آنها در انگلیس و سایر کشورها بیشتر به تحلیل های خود شرکت ها اعتماد می کنند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده نیز قبل از تصمیم گیری با یک گروه خارجی از متخصصان مشورت کرد. در مورد واکسن Pfizer ، این کمیته در 10 دسامبر تشکیل جلسه می دهد. نهادهای نظارتی انگلیس همچنین از کمیته تخصصی نظرخواهی می کنند ، اما این گروه انعطاف پذیری در بازبینی داده ها و جمع آوری متناسب با نیاز آنها دارد. رئیس آن روز چهارشنبه گفت ، در مجموع ، این کمیسیون بیش از 40 ساعت در مورد واکسن Pfizer جلسه داشته است.

مانند رگولاتورهای آمریکایی ، همتایان انگلیسی آنها که تصمیمات آنها تأثیرگذار تلقی می شود ، هنگام ورود اطلاعات واکسن را بررسی می کنند. متخصصان واکسن ها را از نظر کیفیت ، دسته ای به دسته ای آزمایش می کنند و بیش از 1000 صفحه داده را می خوانند. و تیم های مختلف به جای انتظار برای تکمیل سایر قسمت های نمایش ، به طور موازی کار می کردند.

دکتر جون راین ، مدیر اجرایی آژانس تنظیم کننده داروها و بهداشت انگلیس ، روز چهارشنبه گفت: “اگر از کوه بالا می روید ، آماده شوید و آماده شوید.” “ما این کار را از ژوئن آغاز کردیم.”

وقتی نتایج اولیه در 10 نوامبر رسید ، او گفت ، “ما در اردوگاه پایه بودیم.” و بعداً او گفت ، “وقتی تحلیل نهایی را گرفتیم ، برای آخرین سرعت آماده بودیم.”

انگلیس از مدار نظارتی اتحادیه اروپا دور شده است تا واکسن را زودتر تأیید کند ، به دلیل قدرت فوق العاده اتحادیه اروپا در صورت بروز بیماری همه گیر. پس از جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا در 31 دسامبر ، این اختیارات برای تأیید واکسن ها دائمی خواهد شد.

کشورهایی که در اتحادیه اروپا باقی مانده اند ، از تنظیم کننده آن ، آژانس دارویی اروپا انتظار دارند که واکسن را مجاز کند. سازمان تنظیم مقررات اروپا مانند FDA جلسه ای را برنامه ریزی کرده است که طی آن با متخصصان خارجی مشورت کرده و درباره واکسن Pfizer نظر می دهد. این اتفاق در تاریخ 29 دسامبر رخ خواهد داد.

وظیفه آژانس برای جلب نظر همه 27 کشور اتحادیه اروپا پیچیده است. این روند در طی همه گیرى تسریع شد ، اما وزن كشیدن كشورها پس از نشست 29 دسامبر كه احتمالاً تاخیر در واكیناسیون تا اوایل ژانویه است ، هنوز چند روز طول خواهد كشید.

Pfizer در نظر دارد 800000 دوز را در روزهای آینده به انگلیس تحویل دهد. BioNTech گزارش داد ، از سه شنبه شب ، این دوزها برای ارسال به یک کارخانه در Puurs ، بلژیک آماده می شوند.

قوطی ها در جعبه های چند هزار دوزی بسته بندی می شوند و یخ خشک آنها را در دمای مشابه قطب جنوب حفظ می کند قبل از اینکه در کامیون ها یا هواپیماها بارگیری شوند و به انگلیس منتقل شوند. فایزر روز چهارشنبه گفت که آنها برای توزیع در انبارهای دولتی به آخر هفته می رسند.

بیمارستان های انگلیس در حال حاضر برای برنامه ریزی واکسیناسیون ارسال ایمیل به اعضای کارکنان را آغاز کرده اند ، سیستم بیمارستان لندن نشان می دهد که اولین دوزهای آن در 7 صبح روز دوشنبه داده می شود. انگلیس 40 میلیون دوز واکسن Pfizer را پیش سفارش داده است ، اما انتظار می رود بیشتر این واکسن ها در سال آینده تحویل شود. هر بیمار به دو ماه فاصله نیاز دارد.

تصمیم انگلستان به تنهایی واکسیناسیون را در هیچ جای دیگری به همراه نخواهد داشت. اما مدیران Pfizer روز چهارشنبه گفتند كه آنها قبلاً از كشورهای دیگری شنیده اند كه می خواهند در پرتو چراغ سبز انگلیس روند تأیید خود را تسریع كنند.

نهادهای نظارتی ایالات متحده ، علی رغم فشار ماهانه آقای ترامپ ، می گویند که آنها برنامه خود را دنبال می کنند و واکسن Pfizer را مطابق با استانداردهای FDA بررسی می کنند.

ایالات متحده 100 میلیون دوز واکسن Pfizer را پیش سفارش داده است. بیشتر تجهیزات آن از کارخانه جداگانه ای در کالامازو ، میشیگان تأمین می شود. هنوز س manyالات زیادی در مورد چگونگی انجام تولیدکنندگان واکسن مانند Pfizer از کشورهای ثروتمندتر که از قبل تحویل داده اند وجود دارد.

این تصمیم انگلستان كمكی به كشورهای فقیرتر ، كه توانایی خرید پیش از این تجهیزات را ندارند و ممكن است برای پرداخت هزینه های واكسن و توزیع استثنایی مورد نیاز ، كمك كند.

یک نهاد مشورتی دولت لیست چهار گروه واکسن اولویت دار خود را روز چهارشنبه منتشر کرد. در بالای لیست ساکنان و کارگران در خانه های سالمندان و به دنبال آنها افراد بالای 80 سال و مددکاران بهداشتی و اجتماعی قرار دارند.

با این حال ، در عمل ، مقامات دولتی گفتند که کارکنان بیمارستان درجه یک می توانند واکسن ها را با سرعت بیشتری دریافت کنند زیرا مشکل در ذخیره سازی و انتقال واکسن Pfizer به خانه های سالمندان و سایر مناطق وجود دارد. باید تا حدود روز منهای 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) تا روزهای قبل از تزریق نگهداری شود.

فایزر گفت این واکسن می تواند پنج روز در یخچال طبیعی زنده بماند. اما سرویس بهداشت ملی انگلیس هنوز نتوانسته است به مواردی مانند استخدام کارکنان غیر بیمارستانی و مشکلات حمل و نقل کشور در تصمیم گیری در مورد نحوه تزریق واکسن رسیدگی کند.

سرویس بهداشت ملی تقریباً 150،000 پزشک و بیش از 330،000 پرستار و ماما دارد.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر