[ad_1]

واشنگتن – پوردو فارما روز سه شنبه به جرم گناهکاری دولت فدرال در فروش داروی مسکن OxyContin ، داروی مخدر تجویز شده که به بحران اعتیاد ملی کمک کرد ، به جرم کیفری اعتراف کرد. این تصویب پایان تحقیقات رسمی فدرال را که منجر به توافق چند میلیارد دلاری بین شرکت و وزارت دادگستری شد ، به پایان رساند.

جفری A. روزن ، معاون دادستان کل کشور ، گفت: “سو abuse استفاده و انحراف مواد افیونی با نسخه به فاجعه ملی اعتیاد و مرگ کمک کرده است.” “اعتقادات امروز تعهد این بخش را به استراتژی چند جانبه خود برای مقابله با بحران مواد افیونی تأکید می کند.”

رئیس پوردو ، استیو میلر ، در یک جلسه دادرسی از راه دور در دادگاه فدرال در نیوجرسی اعتراف کرد که برای رسیدن به اهداف فروش ، این شرکت به دروغ به اداره مبارزه با مواد مخدر گفت که برنامه ای را برای جلوگیری از فروش OxyContin در بازار سیاه تنظیم کرده است ، با وجود که او این دارو را به بیش از 100 پزشک مظنون به تجویز غیرقانونی OxyContin پیشنهاد کرد.

پوردو همچنین به جرم پرداخت امتناع نادرست به پزشكانی كه OxyContin را تجویز كرده اند و همچنین به شركت ثبت الکترونیك سلامت Practice Fusion برای هدایت پزشكان با هشدارهایی كه برای افزایش نسخه های مواد مخدر تهیه شده است ، گناهكار شد. Practice Fusion برای ساخت این امتناع ها 145 میلیون دلار جریمه پرداخت کرد.

پزشکانی که OxyContin را تجویز می کنند ، همراه با توزیع غیرقانونی دارو ، از سال 1999 به مرگ بیش از 450،000 آمریکایی کمک کرده اند.

این فراخوان پرونده دولت فدرال علیه پوردو را که درخواست حمایت از ورشکستگی را برای رسیدگی به موج دادخواست هایی که با آن روبرو شده است ، بسته کرد.

این شرکت ماه گذشته موافقت کرد که به عنوان بخشی از توافق نامه با وزارت دادگستری ، به جرم اتهامات کیفری متهم شود و با جریمه های کیفری و مدنی در حدود 8.3 میلیارد دلار مجازات شود. هفته گذشته یک قاضی ورشکستگی فدرال در نیویورک این معامله را تصویب کرد.

این توافق شامل 3.54 میلیارد دلار جریمه نقدی و 2 میلیارد دلار جریمه نقدی کیفری است. دپارتمان گفت این بزرگترین تحریم های مالی اعمال شده علیه یک تولید کننده دارو است.

اما دولت فدرال بعید است که بیشتر تحریم ها را بدست آورد ، زیرا با توجه به توافقنامه تجدید ساختار ورشکستگی ، پوردو ابتدا بقیه طلبکاران را پرداخت خواهد کرد. در مراحل ورشکستگی ، طلبکاران معمولاً فقط سکه های دلار را برای بدهی خود جمع می کنند.

مالکان این شرکت ، اعضای خانواده ثروتمند ساکلر ، در چارچوب این قرارداد با پرداخت 225 میلیون دلار تحریم مدنی موافقت کردند ، اما بلافاصله با اتهامات کیفری روبرو نشدند. فروش OxyContin به ساكلرها كمك كرد تا ثروتی به ارزش حداقل 13 میلیارد دلار بسازند ، مبلغی كه جریمه را كاهش داد.

اما توافق نامه حل و فصل مانع از بررسی پرونده های کیفری دولت فدرال علیه مدیران پوردو یا اعضای خانواده ساكلر كه با این شركت در ارتباط هستند نیست.

در حالی که این توافق به دولت ترامپ پیروزی بزرگی در جنگ اعتیاد به مواد افیونی بخشید ، پوردو همچنین در حالی که رئیس جمهور ترامپ رئیس جمهور بود بر حل و فصل مسائل حقوقی فدرال خود اصرار داشت و انتظار داشت که مقامات وی معامله سخاوتمندانه تری نسبت به دولت جدید انجام دهند.

وکلای دادگستری در ماساچوست ، نیویورک ، کارولینای شمالی و سایر ایالت ها گفتند که توافق نامه فدرال نتوانسته به اندازه کافی برای پاسخگویی خانواده ساکلر عمل کند.

جو رایس ، مذاکره کننده مقامات محلی که هنگام اعلام توافق ، از پوردو شکایت می کنند ، گفت: “پوردو” هر آنچه ممکن بود برای دستیابی به این معامله در این دولت انجام داد. “این برای هر دو طرف مفید است.”

در حالی که هیئت مدیره این شركت ماه گذشته اعلام كرد كه از اقدامات خود پشیمان است و مسئولیت “رفتار ناشایست توسط وزارت دادگستری را بر عهده گرفت” ، ممكن است اعضای خانواده ساكلر كه در هیئت مدیره این شركت خدمت می كردند ، همچنان روبرو باشند در دادگاه ، آنها گفتند که او “اخلاقی و قانونی عمل کرده است”.

در این بیانیه افزوده شده است كه این اعضای خانواده “به اطمینان خاطر مكرر و مداوم مدیریت پوردو مبنی بر برآورده ساختن شركت از تمام شرایط قانونی متكی هستند.”

OxyContin در اواسط دهه 1990 به عنوان یک مسکن معجزه آسا و غیر اعتیاد آور به بازار معرفی شد. این نادرست بود و با تجویز بیشتر پزشکان ، مردم در سراسر کشور به این دارو اعتیاد پیدا کردند. افزایش تقاضا بازار پر رونقی برای نسخه های غیر مجاز و داروخانه ها ایجاد کرد که چیزی بیش از جبهه های فروش OxyContin نبودند ، که همچنین به دامن زدن به یک آفت بزرگتر از اعتیاد به مواد افیونی غیرقانونی مانند هروئین و فنتانیل کمک کرد.

توافق نامه فدرال به تمام پرونده های قضایی Purdue ختم نمی شود و همچنین تحقیقات و دادخواستهای مداوم در مورد سایر تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر متهم به دامن زدن به بحران مواد افیونی پایان نخواهد یافت.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر