پلنگ های برفی آخرین گربه هایی هستند که به ویروس کرونا مبتلا می شوند


پلنگ های برفی در باغ وحش لوئیزویل آخرین حیواناتی هستند که به ویروس کرونا آلوده شده اند.

بر اساس آزمایشات انجام شده در یک مرکز تشخیصی دامپزشکی منطقه ای ، آزمایش یک گربه ماده به نام NeeCee مثبت و دو نر به نام های Kimti و Meru مثبت ارزیابی شدند که باید در آزمایشگاه ملی تأیید شود.

همه گربه ها علائم جزئی سرفه و خس خس را نشان دادند ، شبیه ببرها و شیرها در باغ وحش برانکس ، که در آوریل مثبت بودند. گربه های نیویورک بدون مشکل بهبود یافته اند و باغ وحش کنتاکی انتظار دارد که پلنگ های برفی نیز همین کار را انجام دهند.

گربه های خانگی ، سگ ها و راسوها نیز به ویروسی که باعث Covid-19 در انسان می شود آلوده هستند. گربه های خانگی و راسوها می توانند آن را به حیوانات دیگر منتقل کنند. راسو تنها حیوان شناخته شده ای است که به شدت بیمار است و تنها حیوانی است که برای انتقال ویروس به انسان شناخته شده است.

دانمارک به دلیل نگرانی در مورد جهش های ویروسی که تأثیر بالقوه واکسن را تحت تأثیر قرار می دهد ، دستور داده تا 17 میلیون راسو نابود شود. این ترس بی اساس است ، اما بسیاری از دانشمندان از این حرکت حمایت کرده اند ، زیرا همه گیری موک (گوسفند) موازی خطر جهش بیشتر و انتقال بیشتر آن به انسان و شاید سایر حیوانات را دارد.

در حال حاضر هیچ مورد مستندی از انتقال ویروس به سگ یا گربه به انسان وجود ندارد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه هایی برای کار با حیوانات خانگی در صورت آلوده شدن صاحبان آنها ارائه می دهد و وزارت کشاورزی دستورالعمل هایی را برای کشاورزان راسو تهیه کرده است.

آزمایشات ویروس حیوانات مانند آزمایشات انسانی نیست و فقط در آزمایشگاه های تخصصی که انسان را آزمایش نمی کند قابل انجام است. باغ وحش لوئیزویل نمونه های مدفوع را به آزمایشگاه تشخیصی دامپزشکی دانشگاه ایلینوی ارسال کرد که آزمایشات اولیه را انجام داد که نشان داد هر سه پلنگ برفی مثبت هستند.

سپس نمونه ها به آزمایشگاه های ملی دامپزشکی در ایمز ، آیووا ارسال شدند که نتیجه مثبت پلنگ برفی ماده را تأیید کرد. تایید برای دو گربه نر در انتظار است.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes