[ad_1]

مشکلات بزرگتر به زودی بوجود آمد.

مدیر اجرایی AstraZeneca روز دوشنبه به رویترز گفت که این شرکت انتظار ندارد که هیچ یک از شرکت کنندگان نیمی از دوز دارو را دریافت کنند. محققان انگلیسی که این آزمایش را در آنجا انجام می دادند ، در ابتدا قصد داشتند دوز کامل را به داوطلبان بدهند ، اما یک محاسبه اشتباه باعث می شود که آنها فقط به اشتباه نیمی از دوز را دریافت کنند. مدیر عامل شرکت ، منلاس پانگالوس ، این اشتباه را “اتفاقی” توصیف کرد که به محققان اجازه می دهد با یک رژیم دوز امیدوار کننده تری روبرو شوند.

برای بسیاری از متخصصان خارجی ، این قابلیت اطمینان نتایج را تضعیف می کند ، زیرا آزمایشات بالینی کالیبراسیون باریک برای تأیید عملکرد دوز نیمه استحکام اولیه طراحی نشده اند.

در اعلامیه اولیه این شرکت اشاره ای به ماهیت تصادفی کشف نشده بود.

خانم میکسل ، سخنگوی AstraZeneca ، در بیانیه ای منتسب به آکسفورد ، گفت که این اشتباه ناشی از مشکلی است که از آن زمان تاکنون اصلاح شده است ، با روش تولید برخی از دوزهای واکسن.

سپس ، در روز سه شنبه ، Moncef Slaoui ، رئیس عملیات Warp Speed ​​، ابتکار عمل آمریکا برای تسریع واکسن های ویروس کرونا ، به محدودیت دیگری در داده های AstraZeneca اشاره کرد. وی در گفتگو با خبرنگاران پیشنهاد كرد كه شركت كنندگانی كه دوز اولیه را با نصف قدرت دریافت می كنند 55 سال یا كمتر هستند. خانم میکسل با اشاره به اینکه این داده ها به زودی در یک مجله بررسی شده منتشر می شود ، از گفتن این موضوع خودداری کرد.

اگر دوز اولیه نیمه استحکام در شرکت کنندگان مسن که به ویژه در معرض Covid-19 قرار دارند ، آزمایش نشود ، این امر باعث اختلال در مورد AstraZeneca برای تنظیم کننده هایی می شود که واکسن مجاز به استفاده اضطراری است.

استفانی کاکومو ، سخنگوی سازمان غذا و دارو ، از اظهارنظر درمورد اینکه آیا خطای دوز به احتمال برطرف شدن واکسن آسیب می زند ، امتناع ورزید. FDA اعلام کرد انتظار دارد حداقل 50 درصد واکسن ها در پیشگیری یا کاهش شدت بیماری م effectiveثر باشند ، به این معنی که به نظر می رسد واکسن حتی در گروه دریافت کننده دو دوز کامل پاک شده باشد.

سهام AstraZeneca در این هفته حدود 5 درصد کاهش یافت ، در حالی که شاخص های سهام گسترده تر به بالاترین سطح صعود کردند. به نظر می رسد سرمایه گذاران از نتایج کدر ناامید شده اند ، به ویژه در مقایسه با داده های بسیار واضح تر که توسط دو رقبای اصلی AstraZeneca در مسابقه واکسن ویروس کرونا منتشر شده است.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر