یکی از بهترین راه ها برای عرض تسلیت و همدردی با خانواده و بازماندگان عزیز از دست رفته، تقدیم کردن تاج گل است. تاج گل می تواند به جز این که نمادی از همدردی باشد، باعث تسلی خاطر بازماندگان شود. شما با استفاده از این روش می ‌توانید علاوه بر ارج نهادن  به ارزش های مرحوم، مراسم سوگواری او را کامل کنید. قاعدتاً تمام عزیزان از دست رفته شایسته این هستند که مراسم باشکوهی برای آنها تدارک دیده شود و متن تاج گل برای تسلیت آنها، زیباترین متن و سرشار از عواطف باشد.

اما آنچه که بسیار مهم است این است که در متن تاج گل چه چیزی نوشته شود؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم.

 ویژگی های متن تاج گل برای تسلیت

متن تاج گل برای تسلیت باید به گونه ای باشد وقتی تاج گل را به بازماندگان مرحوم می‌دهید، باعث تسلی خاطر آنان شود.د در این مقاله به دو موضوع می پردازیم.

 برای متن تاج گل برای تسلیت چند نکته بسیار حائز اهمیت است. این که متن تاج گل برای تسلیت باید کوتاه و مختصر باشد. قاعدتاً نوشتن متن های طولانی اگرچه نشانه احترام است اما به واسطه اینکه این متن تاج گل برای عرض تسلیت در معرض عموم قرار می گیرند. بهتر است مختصر و مفید باشند. همانطور که می دانید در این قبیل مراسم هاف فرصت کافی برای خواندن متن های طولانی وجود ندارد.

تاج گل

از این رو متن تاج گل برای تسلیت باید و کوتاه و مختصر باشد. از طرف دیگر طرح تاج گل ها عموما به شکلی است که جا برای پیام های طولانی و بلند نیست. این پیام ها یا در مرکز تاج گل قرار می گیرند یا در کنار  آنها. از این رو فضای کافی برای متن های بزرگ نیست.  بهتر است که برای متن تاج تسلیت حتما از متون از پیش آماده شده و ساده استفاده کنید تا عرض تسلیت را به بهترین شکل ممکن انتقال دهید.

متن تاج گل برای عرض تسلیت

 ما در اینجا چند نمونه متن متن تاج گل برای تسلیت را پیشنهاد می کنیم.  البته این جملات صرفا پیشنهاداتی برای شما هستند  . شما می توانید با استفاده از دانش ادبی خود، برای متن تاج گل برای تسلیت از جملات دلخواه  خود استفاده کنید. اما  به خاطر رعایت نکته مهمی که در بالا توضیح دادیم، یعنی مختصر و مفید بودن متن تاج گل برای تسلیت ، جملات زیر را پیشنهاد می دهیم:

تسلیت واژه کوچکیست در برابر اندوه بزرگی که بر شما وارد شده است.از خداوند منان برای شما طلب صبر و برای روح آن مرحوم آرامش ابدی را آرزومندیم. از طرف …

 درگذشت  عزیز از دست رفته را به شما و دیگر بازماندگان آن مرحوم  تسلیت عرض میکنیم و برای شما آرزوی صبر و سلامتی داریم از طرف

خبر مصیبت وارده بر شما ما را نیز در غصه ای بزرگ فرو برده است. اندوه بی پایان ما را از این واقعه دردناک پذیرا باشید .این مصیبت را به شما تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم آمرزش از درگاه منان آمرزش خواهانیم از طرف

 از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم (یا مرحومه) طلب عفو و رحمت و برای شما بازماندگان عزیز صبر مسئلت داریم روحشان شاد و یادشان گرامی.

جناب آقای یا سرکار خانم … ابراز همدردی ما را با احترام و تمکین پذیرا باشید. امید است که روح آن مرحوم یا مرحومه  مورد رحمت خداوند قادر متعال قرار بگیرد از خداوند بزرگ و برای شما صبر و شکیبایی مسئلت می کنیم از طرف…

همه این پیامها و متن تاج گل برای تسلیت، کاملا پیشنهادی  و البته مرسوم هستند.

انتخاب گل های تاج گل برای تسلیت

در انتخاب تاج گل برای تسلیت نیز به چند مورد باید توجه بشود. اولین نکته آن است که عموما تاج‌ های گل تسلیت به صورت آماده در گل فروشی ها وجود دارد. دیزاینرها و طراحان تاج‌ گل با توجه به سلیقه و عرف جامعه این تاج‌ های گل را طراحی و تزئین کرده‌اند.

از این رو با خیال راحت می توانید صرفاً این تاج گل‌ ها را ملاحظه کرده  و بنابر سلیقه خود آنها را سفارش بدهید و خرید کنید. اما اگر قصد دارید که متناسب با دیدگاه و سلیقه خود تاج‌ های گل را سفارش دهید، به تناسب رنگ گل ها و نوع گل ها برای این تاج های گل دقت کنید. عموماً  گل های مراسم عزاداری و تسلیت باید دارای رنگ خاصی باشند که مفاهیم مربوط به ابراز همدردی و سوگواری در آن ها نهفته باشد. معمولاً گل های سفید و گل گلایل بهترین گزینه برای تاج گل محسوب می‌شوند و استفاده از گلهایی با رنگ شاد و روشن به توصیه نمی‌شود. چرا که متناسب با این مراسم نیست. در صورت نیاز  برای آشنایی با انواع تاج گل لوکس و گران قیمت به سایت entekhab.ir مراجعه کنید.

تاج گل

آنچه که مسلم است این است که  گلهای تاج گل  برای تسلیت صرفاً برای ابراز همدردی و عرض ارادت و تسلیت  است و خیلی ماندگاری و مراقبت از آنها مد نظر نیست. اما آنچه که توصیه می‌کنیم این است که برای ماندگاری بهتر گل ها تا آنجا که ممکن است سعی شود در معرض نور خورشید قرار نگیرند. چرا که به سرعت پلاسیده و پژمرده می شوند.

انواع گل های تاج گل تسلیت

هر گل مفهوم خاص خود را دارد و یکی از بهترین گل ها برای مراسم ترحیم به که در بین مردم کشورمان نیز مرسوم است، گل گلایل است. اما به جز گل گلایل، گل های دیگری هم وجود دارد که شما میتوانید در تاج گل و سبد گل مراسم ترحیم نیز از آن استفاده کنید. مثلا گل زنبق نیز از گل هایی است که معنای معصومیت می دهد و استفاده از آن در تاج گل می تواند نماد معصومیت و پاکی روح شخص مرحوم باشد. علاوه بر آن شاهد استفاده گسترده از گل لیلیوم یا همان گل سوسن هستیم. (البته گل سوسن یا لیلیوم در انواع و اقسام مختلفی وجود دارد). گل سوسن نمادی از ارزشهای اخلاقی است که استفاده آن از آن در مراسم ترحیم شایسته است.

همانطور که در بالا عرض کردیم گل‌ های سفید می تواند نماد پاکی و معصومیت شخص مرحوم باشد و استفاده از آن در تاج گل تسلیت پیشنهاد می‌شود. اما به جز گل گلایل یکی دیگر از گل هایی که می تواند در تاج گل مورد استفاده قرار بگیرد، گل میخک باشد. گل میخک  دو ویژگی بسیار خوب هم دارد. یکی اینکه از نظر قیمت نسبت به سایر گل ها مناسب تر است و از طرف دیگر دوام بیشتری دارد و حتی در نور مستقیم خورشید نیز پس از چندین ساعت دوام خوبی را از آن شاهد هستیم. از این رو می توانید متن تاج گل برای تسلیت را در کنار این گل ها قرار دهید.

ایندکسر