[ad_1]

هونگ کنگ – در فرودگاه متروک هنگ کنگ ، تیم های نظافت به طور مداوم گاری های چمدان ، دکمه های آسانسور و پیشخوان های چک با محلول های ضد میکروبی را سمپاشی می کنند. در نیویورک ، کارگران به طور مداوم سطح اتوبوس ها و مترو را ضد عفونی می کنند. در لندن ، بسیاری از بارها هزینه های زیادی را صرف تمیز کردن سطح فشرده کرده اند تا پس از قفل شدن دوباره بازگشایی شوند – قبل از اینکه دوباره در نوامبر تعطیل شوند.

در سراسر جهان ، کارگران با احساس فوری هدف ، سطح صابون سازی ، پاک کردن و سیگار کشیدن را انجام می دهند: مبارزه با ویروس کرونا. اما دانشمندان به طور فزاینده ای می گویند که شواهد کمی وجود دارد یا هیچ اثبات نمی کند که سطوح آلوده می توانند ویروس را گسترش دهند. آنها می گویند در فضای داخلی شلوغ مانند فرودگاه ها ، ویروس که توسط افراد آلوده بازدم می شود و در هوا نگهداری می شود ، تهدید بسیار بیشتری است.

شستن دست ها به مدت 20 ثانیه با آب و صابون – یا در صورت نبود صابون ضد عفونی کننده – همچنان برای جلوگیری از شیوع ویروس توصیه می شود. کارشناسان می گویند ، اما مالش سطوح کار چندانی برای کاهش تهدیدات ویروسی داخلی نمی کند و از مقامات بهداشتی خواسته می شود که به جای بهبود تهویه و فیلتراسیون داخل خانه تمرکز کنند.

دکتر کوین پی فنلی ، متخصص عفونت های تنفسی در ملی آمریکا گفت: “من فکر می کنم وقت ، انرژی و هزینه زیادی برای ضد عفونی سطح و مهمتر از همه ، منحرف کردن توجه و منابع برای جلوگیری از انتقال هوا منتقل می شود.” موسسات بهداشتی

برخی از کارشناسان معتقدند که هنگ کنگ ، یک شهر شلوغ 7.5 میلیون نفری و سابقه طولانی شیوع بیماری های عفونی ، نوعی تمیز کردن سطح جراحی است که به مردم عادی احساس امنیت کاذب در مورد ویروس کرونا می دهد.

دولت فرودگاه هنگ کنگ از یک کانال ضد عفونی کننده تمام بدن مانند غرفه تلفن برای پاشش کارکنان فرودگاه در مناطق قرنطینه استفاده می کند. کابین – که به گفته فرودگاه اولین در جهان است و فقط توسط پرسنل آن برای آزمایش استفاده می شود – بخشی از تلاش کلی برای ایجاد امکانات “یک محیط امن برای همه کاربران” است.

چنین نمایش هایی می تواند برای مردم دلگرم کننده باشد زیرا به نظر می رسد نشان می دهد مقامات محلی در حال جنگ با Covid-19 هستند. اما شلی میلر ، متخصص آئروسل در دانشگاه کلرادو بولدر ، گفت که کابین از نظر کنترل عفونت معنی عملی ندارد.

ویروس ها از طریق فعالیت هایی که قطرات تنفسی را پاشش می کنند – صحبت کردن ، نفس کشیدن ، فریاد زدن ، سرفه ، آواز و عطسه ساطع می شوند. دکتر میلر گفت ، و اسپری های ضد عفونی کننده اغلب از مواد شیمیایی سمی ساخته می شوند که می توانند به طور قابل توجهی بر کیفیت هوای داخل خانه و سلامت انسان تأثیر بگذارند.

وی گفت: “من نمی توانم درک کنم که چرا کسی فکر می کند ضد عفونی کردن یک فرد خطر انتقال ویروس را کاهش می دهد.”

تعدادی از بیماری های تنفسی ، از جمله سرماخوردگی و آنفولانزا ، توسط میکروب هایی ایجاد می شوند که می توانند از سطوح آلوده منتشر شوند. بنابراین هنگامی که شیوع ویروس کرونا در زمستان گذشته در سرزمین اصلی چین ظاهر شد ، تصور اینکه این به اصطلاح fomites وسیله اصلی انتشار عامل بیماریزا باشد ، منطقی به نظر می رسید.

مطالعات اخیراً نشان داده اند که ویروس در برخی از سطوح از جمله پلاستیک و فولاد تا سه روز زنده مانده است. (مطالعات بعداً نشان می دهد که بیشتر این موارد احتمالاً قطعات مرده ویروسی است که مسری نیستند.) سازمان بهداشت جهانی همچنین بر انتقال سطح به عنوان یک خطر تأکید می کند و می گوید تکثیر در هوا تنها در مواردی که کارکنان بهداشت درگیر باشند یک مشکل است. در برخی روشهای پزشکی خاص که باعث تولید ذرات معلق در هوا می شود.

اما شواهد علمی نشان داده است که ویروس می تواند ساعت ها با قطرات ریز در هوای راکد باقی بماند و افراد را از طریق استنشاق آلوده کند – به ویژه در مناطق داخلی شلوغ و با تهویه ضعیف.

در ماه ژوئیه ، مقاله ای در مجله پزشکی لانست ادعا کرد که برخی از دانشمندان بدون در نظر گرفتن شواهد حاصل از مطالعات برادرزاده های نزدیک از جمله SARS-CoV ، موتور اپیدمی SARS 2002-03 ، خطر عفونت ویروس کرونا را اغراق کرده اند.

نویسنده مقاله ، امانوئل گلدمن ، میکروبیولوژیست از دانشگاه راتگرز ، در یک ایمیل گفت: “این یک شواهد بسیار قوی است که حداقل برای ویروس اصلی SARS ، انتقال fomit حداقل ناچیز است.” وی با اشاره به ویروس کرونا جدید افزود: “هیچ دلیلی وجود ندارد که انتظار داشته باشیم که یکی از نزدیکان SARS-CoV-2 در این نوع آزمایش رفتارهای متفاوتی داشته باشد.”

چند روز پس از انتشار مقاله دکتر گلدمن در مورد لانست ، بیش از 200 دانشمند از WHO خواستند تا تشخیص دهد ویروس کرونا می تواند از طریق هوا در هر محیط داخلی منتشر شود. آژانس با پرستش فشار عظیم مردم بر روی این موضوع اذعان داشت که تحویل آئروسل در محیط داخلی می تواند منجر به شیوع در فضاهای بسته با تهویه مناسب مانند رستوران ها ، کلوپ های شبانه ، دفاتر و عبادتگاه ها شود.

تا ماه اکتبر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها که از ماه مه اعلام کرده بودند که “سطح اصلی ویروس نیست” ، انتقال قطرات تنفسی عفونی “اصلی ترین راه” بروز آن است.

اما در آن زمان ، پارانویای دست زدن به هر چیزی از نرده تا کیسه های مواد غذایی دیگر از بین رفته بود. و غریزه کوید برای شستشوی سطوح به عنوان یک اقدام احتیاطی – “تئاتر بهداشتی” ، همانطور که مجله آتلانتیک آن را می نامد – از قبل کاملاً ریشه دوانده بود.

“من و شریک تنیس من در پایان بازی دست دادن را رها کردیم – اما از آنجا که توپ های تنیس را لمس کردم ، چه فایده ای دارد؟” .

از نایروبی تا میلان تا سئول ، مواد شوینده با لباس Hazmat در مناطق عمومی سیگار می کشند ، علیرغم هشدارهای سازمان بهداشت جهانی که مواد شیمیایی می توانند بیشتر از ضرر برسند

در هنگ کنگ ، جایی که 299 نفر در طی اپیدمی اولیه SARS جان خود را از دست دادند ، دکمه های آسانسور اغلب با پلاستیک پوشانده می شوند ، که چندین بار در روز تمیز می شود. خدمه در برخی از ساختمانهای اداری و مترو هنگام بالا رفتن مسافران نرده های پله برقی را با پارچه های ضد عفونی شده پاک می کنند. نظافتچی ها مکان های عمومی را با پوشش های ضد میکروبی منفجر کرده و ناوگان ربات های تمیزکننده سطح را به واگن های مترو افزوده اند.

چندین دانشمند مستقر در هنگ کنگ تأکید کرده اند که پاکسازی عمیق نمی تواند صدمه ای ببیند و از قوانین سختگیرانه دولت در مورد محرومیت اجتماعی و اصرار چند ماهه آن برای استفاده از ماسک تقریبا جهانی حمایت کرده اند.

Procter & Gamble گفت: فروش محصولات نظافت شخصی بیش از 30 درصد در سه ماهه منتهی به سپتامبر افزایش یافت ، با رشد دو رقمی در هر منطقه از جهان ، از جمله بیش از 20 درصد در چین بزرگ.

شدت Covid-19 در هنگ کنگ – بیش از 5400 مورد تأیید شده و 108 مورد مرگ – برای هر شهر نسبتاً کم است. هنوز هم ، برخی از متخصصان می گویند که مقابله با خطرات انتقال آئروسل در محیط داخلی به کندی انجام شده است.

مقامات در ابتدا از رستوران های هنگ کنگ خواستند که جداکننده هایی را بین میزها نصب کنند ، همان نوع محافظت شکننده و اساساً بی فایده که در بحث معاون رئیس جمهور ایالات متحده در ماه اکتبر مورد استفاده قرار گرفت.

اما از آنجا که مقامات هنگ کنگ به تدریج از محدودیت در اجتماعات داخلی ، از جمله اجازه عروسی برای حداکثر 50 نفر ، کاسته اند ، نگرانی از شیوع احتمالی جدید در محیط داخلی وجود دارد.

برخی از کارشناسان می گویند که آنها به ویژه نگران هستند که قطرات ویروس کرونا از طریق منافذ در مطب های شلوغ گسترش یابد زیرا این شهر هنوز فرهنگ پایدار کار از راه دور را توسعه نداده است.

یونگ کینگ لون ، استاد مهندسی شیمی و مهندسی بیولوژیک در دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ گفت: “مردم ماسک خود را برای ناهار یا هنگام بازگشت به کابین خود برمی دارند زیرا تصور می کنند کابین آنها یک فضای خصوصی است.”

“اما به یاد داشته باشید: هوایی که تنفس می کنید اساساً است.”

گزارشات مایک ایوز از هنگ کنگ و آپوروا مانداویلی از نیویورک.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر