[ad_1]

استفان بانسل ، مدیرعامل Moderna ، در بیانیه ای گفت كه نتایج “اولین اعتبار بالینی را ارائه می دهد كه واكسن ما می تواند از بیماری Covid-19 ، از جمله بیماری شدید جلوگیری كند.”

Pfizer و Moderna یافته ها را در گزارش های خبری به جای مجلات علمی بررسی شده اعلام کردند و این شرکت ها هنوز جزئیاتی را که به کارشناسان خارجی اجازه می دهد ادعاهای خود را ارزیابی کنند ، اعلام نکرده اند. بنابراین نمی توان نتایج را قانع کننده دانست. مطالعات ادامه دارد و ارقام عملکرد قابل تغییر هستند.

محصولات این شرکت راهی برای ایجاد واکسن – و ایجاد سریع آنها – را باز می کند. هر دو از یک نسخه مصنوعی از ماده ژنتیکی ویروس کرونا به نام پیام رسان RNA یا mRNA برای برنامه ریزی سلولهای انسانی برای ریختن نسخه های زیادی از یک قسمت از ویروس استفاده می کنند. این قطعه آلارم را در سیستم ایمنی بدن ایجاد کرده و در صورت حمله ویروس واقعی ، آن را تحریک می کند تا به آن حمله کند. اگرچه تعدادی از واکسن ها با استفاده از این فناوری برای سایر عفونت ها و سرطان ها در دست تولید هستند ، اما هنوز هیچ کدام تأیید یا به بازار عرضه نشده اند.

“این واقعیت که دو واکسن مختلف تولید شده توسط دو شرکت مختلف با دو نوع ساختار متفاوت در یک مفهوم جدید از RNA پیام رسان هر دو بسیار موثر عمل کردند ، این مفهوم را یک بار برای همیشه تأیید می کند که این یک استراتژی مناسب نه تنها برای Covid بلکه برای آینده بیماری های عفونی را تهدید می کند. “دکتر باری آر بلوم ، استاد بهداشت عمومی در هاروارد گفت.

ناتالی ای دین ، ​​بیو استاتیک در دانشگاه فلوریدا ، گفت: یافته مهم این است که به نظر می رسد این واکسن از بیماری جدی جلوگیری می کند. Pfizer هنگام گزارش نتایج آن ، اطلاعاتی درباره شدت بیماری منتشر نمی کند.

محققان می گویند که نتایج مثبت Pfizer و Moderna برای سایر واکسن ها بسیار خوب است ، زیرا همه نامزدهای آزمایش شده همان هدف را هدف قرار می دهند – به اصطلاح قله پروتئین در ویروس کرونا ، که از آن برای حمله به سلول های انسانی استفاده می کند.

دکتر بلوم گفت که موفقیت هر دو واکسن به این معنی است که اقدامات ایمنی مورد استفاده در مراحل اولیه مطالعات – سطح آنتی بادی شرکت کنندگان – قابل اعتماد است و شرکت های دیگر می توانند از این اقدامات به عنوان اثبات اثربخشی استفاده کنند. برای کوتاه کردن مراحل آزمایش و تأیید واکسن های آنها.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر