[ad_1]

اتان ژانگ مجبور شد به کار خود برگردد. با این حال ، کار در ساحل عاج بود و از ژانویه ، اپیدمی جهانی ویروس کرونا ، مترجم 26 ساله را در سرزمین اصلی چین مسدود کرده بود.

سپس دوستان به آقای ژانگ گفتند که چگونه می تواند به جایزه ای که می تواند پرطرفدارترین جایزه در جهان باشد برسد: یک واکسن ویروس کرونا. اگرچه متقاضیان واکسن در چین به طور رسمی ایمن یا م provenثر نبوده اند ، اما مقامات ظاهراً تحت سیاست اضطراری ، آنها را به هزاران نفر در سراسر کشور تزریق می کنند. به گفته دوستان وی ، یکی از چنین مبارزاتی در شهر ییوو در شرق چین در حال انجام است.

آقای ژانگ امشب از پکن با هواپیما به ییوو رفت. او چهار ساعت در صف بیمارستان ایستاد. 30 دلار پرداخت کنید او شلیک کرد.

و او ابراز نگرانی کرد که ماده تزریق شده به دست او هنوز در مرحله آزمایش است ، نگرانی که باعث نگرانی متخصصان بهداشت جهانی شده است.

آقای ژانگ گفت: “اکنون که محافظت می کنم احساس راحتی بیشتری می کنم.” “از آنجا که آنها شروع به استفاده از آن در برخی افراد در موارد اضطراری کرده اند ، این نشان می دهد که تضمین خاصی وجود دارد.”

چین نامزدهای اثبات نشده خود را به طور گسترده در دسترس قرار داده است تا ایمنی و اثربخشی آنها را به کشوری که مدت ها است پس از رسوایی های بی کیفیت با کیفیت نسبت به واکسن ها تردید دارد ، نشان دهد. مقامات دولتی و مدیران ارشد دارویی با افتخار می گویند که آنها تلقیح شده اند.

این کمپین شاید خیلی خوب به موفقیت رسیده باشد. 500 دوز Yiwu در عرض چند ساعت مصرف شد. شهرهای دیگر دوزها را محدود می کنند یا می خواهند مردم اثبات کنند که در سفر هستند. این تقاضای غالب باعث القا صنعت داخلی قارچ کش – که در چین “گاوهای زرد” نامیده می شود ، می شود ، افرادی که معمولاً جدیدترین آیفون یا بلیط قطار گرم را به بازار می آورند – هر جلسه 1500 دلار هزینه دریافت می کنند.

این کاربران می توانند خطرات بزرگی را متحمل شوند. افرادی که واکسن های بی اثر دریافت کرده اند ممکن است ایمن باشند و رفتارهای پرخطری انجام دهند. ممکن است مصرف واکسن بهتر و دیگری ممنوع باشد زیرا قبلاً تزریق شده است. در چندین مورد در گذشته ، واکسن های اثبات نشده خطرات سلامتی را به همراه داشته اند.

مشکلات بالقوه اغلب بدون بحث باقی می مانند. نسخه های فرم رضایت واکسیناسیون یک نامزد که توسط نیویورک تایمز بررسی شده است ، نشان نمی دهد که این محصول هنوز در حال آزمایش است.

یانگژو هوانگ ، همکار ارشد بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی و یک متخصص بهداشت در چین ، گفت: “این نوع خطرات به وضوح مشخص نشده است.”

هرگونه گزارش در مورد مرگ یا بیماری می تواند بی اعتمادی به واکسن ها را از بین ببرد. چین سالها نذر کرده است که پس از رسوائی ها صنعت واکسن خود را پاکسازی کند.

کریستین مک کارتنی ، مدیر مرکز ملی تحقیقات و نظارت بر ایمن سازی در سیدنی ، استرالیا ، گفت: “در صورت بروز عوارض جانبی ، خطر از دست دادن اعتماد مردم را تهدید می کنیم.”

مشخص نیست چند نفر قبلاً کاندید واکسن دریافت کرده اند. چین سه مرحله از چهار نامزد خود را در مرحله نهایی آزمایشات انسانی ، به نام فاز 3 ، در دسترس ده ها هزار کارمند در شرکت های دولتی ، کارمندان دولت و مدیران شرکت از ماه ژوئیه قرار داده است. پس از اتمام آزمایشات فاز 3 ، شرکت ها نتایج را به تنظیم کننده های کشورهایی که می خواهند واکسن خود را بفروشند ارائه می دهند. مقامات آنها را برای تأیید بررسی و ارزیابی می کنند.

مقامات محلی گفته اند که قصد دارند واکسن های موجود را در دسترس افراد بیشتری قرار دهند. پکن گفته است که در حال کنترل افراد واکسینه شده است ، اما جزئیات آن را فاش نکرد.

تضاد با ایالات متحده قابل توجه است. تعداد فزاینده ای از نظرسنجی ها نشان می دهد که بسیاری از آمریکایی ها علیه ویروس کرونا واکسینه نخواهند شد ، که می تواند تلاش ها برای پایان همه گیری را مختل کند. طبق یک نظرسنجی آنلاین جهانی که در ماه اکتبر در مجله Nature منتشر شد ، پاسخ دهندگان از چین بیشترین درصد پاسخ مثبت را در مورد اینکه آیا “واکسن اثبات شده ، ایمن و م takeثر” استفاده می کنند ، داده اند.

جنیفر هوانگ بوئی ، محقق ارشد سیاست گذاری در شرکت RAND ، گفت: “در چین ، این روند وجود دارد ، همه آن را می بینند ، بنابراین من آن را می خواهم.” “مشکل آنها با مشکل آمریکایی متفاوت است. آنها احتمالاً باید به این فکر کنند که چگونه هنگام دریافت واکسن شورش ایجاد نکنند و نه اینکه چطور سعی کنند آن را آزاد کنند.

مقامات چینی از تهیه نامزدهای واکسن دفاع کرده اند. ژنگ ژونگ وی ، مقام ارشد ، کمیسیون ملی بهداشت چین ، ماه گذشته گفت كه با توجه به شیوع بیماری در خارج از كشور ، این اقدام “ابزاری بسیار ضروری برای محافظت از زندگی و سلامتی مردم” است. هفته گذشته ، رئیس Sinopharm ، لیو جینگژن اعلام کرد که حدود 100000 نفر واکسن این شرکت را مصرف کرده اند و تاکنون هیچ کس عوارض جانبی نشان نداده است. وی گفت: 56000 نفر از آنها پس از دریافت واکسن به خارج از کشور سفر کرده اند و هیچ کس آلوده نشده است.

آرزوهای چین رنگ ملی گرایی به خود گرفته است ، بسیاری از این واقعیت که این کشور کاندیداهای دادرسی در مراحل پایانی است ، جشن می گیرند.

وانگ مینگتائو ، کارمند 43 ساله در یک شرکت استخراج طلا در غنا ، ویدئویی از Douyin ، نسخه چینی TikTok ، از افرادی که برای گرفتن واکسن در مقر پکن Sinopharm ، داروسازی دولتی چین صف کشیده اند ، منتشر کرد با این شعار: “کشور من قدرتمند است.”

آقای وانگ که از شمال شهر شیان به پکن سفر می کند ، گفت که نگران دریافت واکسن آزمایشی نیست. وی 150 دلار برای واکسن ، ساخته شده توسط یک شرکت تابعه از Sinopharm ، موسسه محصولات ارگانیک پکن ، پرداخت کرد.

دوزها همیشه به روشی که باید داده نمی شوند. در 26 سپتامبر ، آقای وانگ دو شلیک دریافت کرد ، یکی به هر بازو. در نظر گرفته شده است که هر دو دوز در فواصل 14 یا 28 روزه تجویز شود. آقای وانگ گفت که برای سفر عجله دارد و نمی خواهد به پکن برگردد.

وی گفت: “کشور می گوید این واکسن خوب است ،” بنابراین من فکر می کنم بهتر است فقط آن را مصرف کرد. “

به گفته روزنامه گوانگمینگ ، آقای لیو ، رئیس Sinopharm ، گفت که “در شرایط خاص” هر دو دوز می تواند همزمان و از هر طرف ارائه شود. کلارنس تام ، استادیار دانشگاه سنگاپور در دانشکده بهداشت عمومی Saw Swee Hock که در حال تحقیق روی واکسن ها است ، گفت که قرار بود این دو عکس روزها گرفته شود.

نسخه های اولیه به برجسته سازی یک مشکل بالقوه کمک کردند: معرفی یک واکسن تایید شده. تقاضا به قدری زیاد است که دولت و شرکت ها می توانند با شیوع آن در داخل و سایر کشورهایی که پکن به آنها قول درمان داده است ، مبارزه کنند.

وندی ژانگ ، کارگر پزشکی 26 ساله از شهر شرقی جینان ، گفت که با اتمام متقاضیان مجبور شد 57 روز صبر کند تا دومین واکسن خود را دریافت کند. او گفت که از دریافت آن راحت شده است.

خانم ژانگ گفت: “هیچ عارضه جانبی پس از واکسیناسیون مشاهده نشده است ، که نشان می دهد ایمنی واکسن تولید شده توسط چین تردیدی نیست.”

ادن هوانگ ، دانشجو 19 ساله که به تازگی وارد آمستردام شده است ، چهار بار تلاش کرد تا ثبت نام کند وقتی Sinopharm گفت که به دانشجویان اجازه می دهد علاقه خود را به یک واکسن ثبت کنند. وی همچنین با بیمارستان های مختلفی در استان ژجیانگ تماس گرفت اما نتیجه ای نداشت.

آقای هوانگ گفت: “من بسیار نگران هستم.” “دولت های اروپایی Covid را به اندازه دولت چین جدی نمی گیرند.”

آقای هوانگ با استناد به گزارش هایی مبنی بر آزمایش این واکسن ها در بیش از 60 هزار نفر ، اظهار نگرانی در مورد هرگونه مسئله ایمنی نکرد. وی گفت: “این واکسن بیشتر از ضرر به من آسیب می رساند.”

برای کسانی که بدشانس هستند ، همیشه پوست سرها وجود دارد. آنها می گویند می توانند قرارهای واکسیناسیون را با قیمت 600 تا 1500 دلار رزرو کنند.

بسیاری نگران بودند که چگونه موفق به حفظ این جلسات شدند سرکشی به نام آقای لی ، که از ترس مجازات مقامات از ذکر نام کامل خودداری کرد ، گفت که او با شرکت ها همکاری می کند و او جلساتی را با Sinovac ، یک شرکت خصوصی با واکسن آزمایش شده در مرحله بعد ، از طریق این شرکت ها

آقای لی گفت: “بعضی افراد خصوصاً از من برای كمك به آنها سپاسگزار بودند.”

دیگران در مورد واکسن احتیاط بیشتری داشتند.

در شهر شوکسینگ ، که به تازگی دسترسی به واکسن را نیز به مردم ارائه کرده ، هی مایلی ، یک راننده تاکسی ، گفت که شرکتش به او و دیگران گفته است که می تواند به آنها کمک کند تا درمان خود را با 120 دلار تنظیم کنند.

خانم او گفت: “دوست دارم صبر کنم و ببینم.” “من هنوز کمی نگران هستم.”

لیو یی در این تحقیق سهیم بود.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر