نقایص مادرزادی همراه با خطر بالاتر سرطان


محققان گفتند: افراد متولد شده با نقص مادرزادی در معرض خطر ابتلا به سرطان در طول زندگی هستند.

به خوبی شناخته شده است که نقایص مادرزادی عمده با افزایش خطر ابتلا به سرطان در کودکان ارتباط دارد. تحقیقات جدید اکنون نشان می دهد که خطر همچنان در بزرگسالی با سرعت کمتری وجود دارد.

محققان از سوابق تولد و سلامت نروژ ، سوئد ، فنلاند و دانمارک در 62،295 بیمار سرطانی زیر 46 سال استفاده کردند و آنها را با 724،542 بیمار تحت کنترل سرطان مقایسه کردند. به طور کلی ، افراد متولد شده با نقص مادرزادی عمده ، ژنتیکی یا غیر ، 74 increased خطر ابتلا به سرطان را در مقایسه با افراد فاقد آن افزایش می دهند. افراد متولد شده با نقص غیر ژنتیکی در مجموع 54 درصد افزایش خطر داشتند.

مطالعه BMJ نشان داد که بسته به نوع نقص خطرات متفاوت است. کسانی که با نقص لوله عصبی متولد شده اند پنج برابر بیشتر از کسانی که بدون آن متولد شده اند ، مبتلا می شوند و افرادی که نقایص ژنتیکی مانند سندرم داون دارند بیش از شش برابر بیشتر از خطر است. از طرف دیگر ، متولدین مبتلا به شکاف کام به هیچ وجه افزایش خطر ندارند.

نویسنده اصلی ، Dagrun Slettebo Daltveit از دانشگاه برگن در نروژ گفت که به هر حال سرطان در افراد زیر 50 سال نادر است و افزایش مطلق ریسک آنها کم است. وی گفت: “این اطلاعات به تصویر خطر همانند داشتن سابقه خانوادگی بیماری اضافه می کند.” این بدان معنا نیست که فردی که نقص مادرزادی دارد محکوم به سرطان است. “


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes