[ad_1]

هفته گذشته ، دانمارک قصد خود را برای از بین بردن همه گوسفندهای پرورش یافته ، حدود 17 میلیون نفر اعلام کرد ، از ترس اینکه نسخه جهش یافته ویروس کرونا می تواند اثر بخشی واکسن های احتمالی را کاهش دهد.

این تصمیم به دلیل س questionsالاتی در مورد حاکمیت قانون به حالت تعلیق درآمد و پارلمان دانمارک در حال بررسی قانون جدید برای تصویب طرح ملی است. استخراج معادن در مزارع و مزارع آلوده در شعاع پنج مایلی مناطق موسوم به ایمنی انجام می شود. حدود هشت میلیون راسو در این مناطق باقی مانده و تقریباً سه میلیون نفر قبلاً کشته شده اند. از 10 نوامبر ، وزارت محیط زیست و غذا دانمارک گفت که کل جمعیت این راسو دانمارکی حدود 14 میلیون نفر است.

شش کشور – دانمارک ، هلند ، اسپانیا ، سوئد ، ایتالیا و ایالات متحده – مواردی از راسو آلوده به ویروس کرونا را به سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده اند. هفتم ، یونان ، به گفته وزارت کشاورزی این کشور ، دو راسو موجود در ویروس شناسایی کرده و آن را به WHO اطلاع می دهد.

این راسو ویروس را از انسان گرفته و به یکدیگر منتقل می کند. برخلاف سگ ، گربه و برخی دیگر از حیوانات ، که فقط علائم خفیف را نشان می دهند ، در صورت وجود ، یک راسو می تواند بیمار شود و در اثر عفونت بمیرد.

در اینجا پاسخ به سوالات اصلی در مورد ویروس راسو و کرونا وجود دارد:

آره. در دانمارک ، یک راسو ویروس را آلوده و به انسان منتقل کرده است. امسال نیز همین اتفاق در هلند رخ داد.

آره. در بیش از 200 نفر ، مقامات دانمارکی انواع مختلفی از ویروس را که حاوی جهشهای منشا راسو است ثبت کرده اند. این ویروس در انسان نیز جهش می یابد.

نه هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر یک از جهش های موجود در راسوها ویروس کرونا را در انسان قابل انتقال تر می کند و یا باعث بیماری افراد می شود.

مقامات بهداشتی دانمارک نگران بودند که مجموعه ای از جهش ها در یک نوع ویروس به نام خوشه 5 ، که حداقل 12 نفر را آلوده کرده باشد ، می تواند یک واکسن ویروس کرونا را موثرتر کند.

یکی از جهش ها در بخشی از ویروس – پروتئین خار – وجود دارد که توسط بسیاری از واکسن های بالقوه هدف قرار می گیرد. در مطالعات آزمایشگاهی ، سلول های دارای این نوع ویروس در معرض آنتی بادی هایی قرار گرفتند که مانند سایر انواع ویروس کرونا به شدت عمل نمی کنند.

اما این یک آزمایش کاملاً مقدماتی بود. واکنش آنتی بادی ها در سلول های آزمایشگاهی لزوماً به معنای مقاومت ویروس جهش یافته در برابر واکسن ها نیست. فقط این احتمال را مطرح می کند.

سازمان بهداشت جهانی و کارشناسان مستقل گفته اند که تاکنون هیچ مدرکی وجود ندارد که خوشه 5 هزینه واکسن های در حال تولید را کاهش دهد.

دانشمندان می گویند خارج از این ویروس جهش یافته خاص ، دلایلی برای فعالیت در دانمارک وجود دارد. ثابت شده است که مزارع مینک مخزنی برای ویروس کرونا هستند و مینک ها قادر به انتقال ویروس به انسان هستند. آنها تنها حیوانی هستند که برای انجام این کار شناخته شده اند.

این مجموعه از جهش ها ممکن است برای انسان مضر نباشد ، اما ویروس بدون شک در انسان مانند گوسفند همچنان جهش پیدا می کند و شرایط پر مزرعه پرورش گوشت راسو می تواند فشار تکاملی ویروس را غیر از جمعیت انسانی وارد کند. این ویروس همچنین می تواند از یک راسو به سایر حیوانات بپرد. همه اینها احتمالاً نگران کننده است ، خصوصاً در اواسط زنده گیری مجدد ویروس در جمعیت انسانی.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر