[ad_1]

اتاق هایی که مرکز سهام Bloomington Drosophila در دانشگاه ایندیانا را تشکیل می دهند دیوار به دیوار با قفسه های یکسان قرار دارند. هر قفسه با قفسه های همگن و هر قفسه با ویال های شیشه ای غیرقابل تشخیص پر شده است.

با این حال ، ده ها هزار گونه مگس میوه در ویال ها به طور قابل توجهی متفاوت است. بعضی از آنها چشمانی دارند که به رنگ صورتی فلورس است. بعضی ها وقتی آنها را با چراغ قرمز روشن می کنید می پرند. کارول سیلوستر ، که به مراقبت از آنها کمک می کند ، گفت: برخی بدن کوتاه و بالهای فرفری دارند و “شبیه بالرین های کوچک” به نظر می رسند. هر یک از انواع مختلف به عنوان یک ابزار تحقیقاتی منحصر به فرد عمل می کند و معرفی ویژگی هایی که آنها را مفید می کند ، دهه ها طول می کشد. اگر بدون مراقبت باقی بماند ، مگس ها ظرف چند هفته می میرند و کل رشته های علمی را غارت می کنند.

در طی بیماری همه گیر Covid-19 ، کارگران صنایع مختلف دنیا را کنار هم نگه داشتند و خطرات شخصی زیادی را برای مراقبت از بیماران بیمار ، نگهداری زنجیره های تأمین و تغذیه مردم متحمل شدند. اما سایر مشاغل مهم کمتر شناخته شده هستند. ده ها کارمند با مسدود کردن و سپس برای خدمت به مگس هایی که اساس تحقیقات هستند ، روزانه به مرکز سهام می آیند.

از نظر بیشتر ناظران عادی ، مگس های میوه ای نقاط کوچکی با بال هستند که نزدیک موزهای قدیمی آویزان هستند. اما در طول قرن گذشته ، محققان این حشره را – که در علم به آن Drosophila melanogaster می گویند – به چیزی شبیه به یک جدول امتیاز ژنتیکی تبدیل کرده اند. زیست شناسان به طور منظم “سویه” های جدید مگس ایجاد می کنند که در آن ژن های خاصی روشن یا خاموش می شوند.

مطالعه این جهش های خفیف می تواند نحوه عملکرد این ژن ها را مشخص کند – از جمله در انسان ، زیرا ما بیش از نیمی از ژن های خود را با داروسوفیلا تقسیم می کنیم. به عنوان مثال ، محققان کشف کردند آنچه اکنون اسب آبی نامیده می شود – که به تنظیم اندازه اندام در هر دو مگس میوه و مهره داران کمک می کند – پس از رشد مگس هایی که نقص در آنها وجود دارد ، به طور غیرمعمول بزرگ و چروکیده می شوند. کار بیشتر با ژن نشان می دهد که چنین نقایصی می تواند به رشد سلول کنترل نشده منجر شود ، که منجر به سرطان در انسان می شود.

کار دیگری که با مگس انجام شد ، بیماری هایی از بیماری آلزایمر تا زیکا را روشن ساخت ، به دانشمندان ریتم تصمیم گیری و شبانه روزی را آموخت و به محققان کمک کرد تا از آنها برای کسب شش جایزه نوبل استفاده کنند. با گذشت بیش از یک قرن از تغییر مگس میوه و فهرستنویسی نتایج ، Drosophila را به بهترین مدل حیوانی تبدیل کرده است.

این نقش بزرگی برای یک اشتباه محسوس است. “وقتی می خواهم به مردم بگویم که من چه کار می کنم ، اولین چیزی که آنها معمولاً می گویند این است ،” چرا مگس های زنده را زنده نگه می داری؟ من سعی می کنم آنها را بکشم! گفت خانم سیلوستر که از سال 2014 در انفجار بلومینگتون مشغول به کار بوده است.

اگر چندین راننده اتومبیل از فروشگاه مواد غذایی به خانه او برسند ، فرزندانش او را پاره می کنند ، وی اضافه می کند: “مادر ، همکاران خود را از کار برگردان.”

مرکز Bloomington Drosophila تنها موسسه در نوع خود در ایالات متحده و بزرگترین موسسه در جهان است. در حال حاضر بیش از 77000 گونه مختلف مگس میوه را در خود جای داده است که اکثر آنها تقاضای زیادی دارند. در سال 2019 ، این مرکز 204،672 ویال مگس برای 49 آزمایشگاه ارسال کرد کشورها و 54 کشور ، گفت: آنت پاركس ، یكی از پنج محقق اصلی این مركز.

پاملا گایر ، زیست شناس سلول های بنیادی در دانشگاه آیووا که به مدت 30 سال مگس از مرکز سهام سفارش می دهد ، گفت: “این یکی از جواهرات ما در جامعه است.”

ارگانیسم های مدل دیگر ممکن است در مراحل خاصی از زندگی برای ذخیره طولانی مدت منجمد شوند. فریزرهای آزمایشگاهی در سراسر جهان دارای جنین موش و فرهنگ E. coli هستند. اما مگس های میوه ای نمی توانند روی یخ بروند. مراقبت از موجودات به معنای واژگونی منظم آنها است: انتقال آنها از بطری قدیمی به بطری تمیز همراه با انبوهی از غذا. در قرنطینه با سایر اعضای سویه خود ، مگس ها جفت می شوند و تخمهایی را تخم می گذارند ، که تخم می زند ، توله سگ می شوند و تولید مثل می کنند و چرخه را ادامه می دهند.

کاله ویتورث ، یکی دیگر از محققان اصلی مرکز سهام گفت: “مجموعه هایی از مجموعه ما وجود دارند که از حدود سال 1909 به این ترتیب در حال گسترش هستند.” برای نگه داشتن میلیون ها دروسوفیلا وارونه و خوشحال ، این مرکز 64 پرورش دهنده و همچنین یک مربی رسانه – یک آشپز استاد پرواز – و همچنین یک دستیار آشپزخانه و پنج ماشین ظرفشویی استخدام کرده است.

در مرکز ذخیره ، مانند همه جا ، اولین موج های همه گیر احساس شومی می کردند. خانم سیلوستر گفت: “یادم می آید که با مردم شوخی کردم:” ما کسانی هستیم که در آغاز رمان دیستوپی قرار داریم و هنوز نمی دانیم چه پیش می آید. “

با افزایش تعداد موارد ، دکتر ویتورث کیسه ای را با بالش و مسواک بسته بندی کرد و بدترین حالت را تصور کرد. وی گفت: “من در بازی کامل بودم. همه بیمار هستند ، آخرین مرد روی زمین.” مانند: “چند مگس می توانم در 20 ساعت پرتاب کنم ، چهار ساعت بخوابم و روز بعد مرتباً ورق بزنم؟” “

در عوض ، وقتی دانشگاه ایندیانا در 15 مارس تعطیل شد ، مرکز سهام باز بود.

کوین گبارد ، آشپز مگس غذا ، یک فروشگاه اضطراری راه اندازی کرد. اگرچه آنها هر روز همان چیز را می خورند – فرنی مخمر با محصولات غالباً ذرت – مگس ها می توانند دلچسب باشند. آقای گبارد ، بدون خطر ، دو ماه مارک های ترجیحی را سفارش داد. وی گفت: شما فکر می کنید آرد ذرت آرد ذرت است. “اما این درست نیست ، اگر درست نباشد.”

به گفته دکتر ویتورث ، همكاران طرح قوی تری برای سلام مری تهیه كرده اند كه در صورت كاملاً ضروری ، به آنها اجازه می دهد “بیشتر مگس ها را فقط با هشت نفر زنده نگه دارند.” آنها همچنین با تمرکز انرژی خود بر مراقبت از مگس ، تصمیم گرفتند تمام محموله ها را متوقف کنند.

در 26 مارس ، مگس ها از ساختمان خارج شدند – و تقریباً بلافاصله شروع به ارسال پیام های پشتیبانی کردند. یک ایمیل بخوانید: “همه شما شگفت انگیز هستید”. “جامعه مگس ها به دلیل کارهای خارق العاده ای که انجام می دهید قوی هستند.”

تقریباً در همان زمان ، کارمندان انتخابی داشتند. آنها که کارگران اصلی محسوب می شوند ، مجاز به آمدن به دانشگاه بودند. دانشگاه حقوق کامل آنها را تضمین می کند ، حتی اگر آنها تصمیم بگیرند که در خانه بمانند یا یک و نیم ساعت برای ورود به آنجا بمانند. (این مرکز هزینه های خود را از طریق ترکیبی از موسسات بهداشت ملی فدرال و درآمد خود از فروش مگس تأمین می کند.)

دکتر ویتورث گفت ، اکثریت قریب به اتفاق کار را ادامه دادند ، اگرچه کار ناگهان بسیار متفاوت شد. این مرکز معمولاً یک محل کار بسیار اجتماعی است ، با تولد و ناهارهای گروهی. ساعات کار معمولاً انعطاف پذیر است ، فرصتی عالی برای فروش به کارمندانی است که بسیاری از آنها والدین یا دانش آموزان هستند و یا از کار تمام وقت بازنشسته شده اند.

اکنون افراد با ماسک ، اغلب در اتاق های جداگانه کار می کنند. شیفت کاری در یکی از ساختمانهای مرکز کاملاً برنامه ریزی شده بود تا از همپوشانی جلوگیری شود. روکسی بیرچ که از سال 2018 به عنوان نگهدارنده انبار فعالیت می کند ، گفت: “شما می توانید مدت طولانی ، شاید تمام روز را به تنهایی کار کنید.”

و طی چند هفته اول ، دامداران – بسیاری از آنها وظایف اضافی مانند بسته بندی ، حمل و نقل و آموزش را انجام می دادند – تمام وقت خود را صرف پرواز بر فراز مگس ها كردند ، كه برای دستان یكنواخت و دشوار است. خانم بیرچ گفت: “تمام آنچه انجام دادیم این بود كه وارد شویم ، مگس ها را سیر كنیم و برویم.”

اما او مدام برمی گشت. پس از آنکه پسرش به طور بالقوه در معرض ویروس کرونا قرار گرفت و مجبور به قرنطینه شدن خود شد ، او 14 روز را حساب کرد تا اینکه توانست برگردد.

وی گفت: “به هیچ وجه شما نمی توانید جلوی کار من را بگیرید اگر بتوانم اینجا باشم.”

خانم سیلوستر متخصص در مراقبت از مگس هایی است که جهش های آنها به معنی نیاز به TLC اضافی است. وی همچنین به دلیل نگرانی در مورد اتهامات خود در تمام مدت تعلیق تمام وقت کار کرد. وی گفت: “من معمولاً مگس ها را دوست دارم و نمی خواهم آنها بمیرند.” “من هرگز فکر نمی کردم اینقدر لارو دوست داشته باشم.”

در اواسط ماه مه ، مرکز تأمین مجدد خود را آغاز کرد. دکتر پارکس دسته دیگری از پیام ها را ارائه داد که اکنون بسیاری از آنها با تسکین رنگ شده اند.

“احساس می کنم کریسمس هستم” آزمایشگاه توییت در دانشگاه آرهوس دانمارک ، با تصویری از یک جعبه ویال.

اطلاعیه ای که اوایل بهار امسال توسط تونی پارک ، زیست شناس از دانشگاه اكساریو در نایپیسینگ منتشر شد ، از همه کسانی كه “كار خود را با چند افتخار انجام می دهند اما همه به عنوان ستون فقرات اصلی خود به آنها اعتماد می كنند ،” ستایش می كند.

وقتی آزمایشگاه دکتر پارکس مکث کرد ، او مقداری از وقت غیر منتظره خود را به فکر مرکز سهام گذراند. وی گفت ، این یک تساوی است و به آزمایشگاه های کوچک اجازه می دهد تا “بدون نیاز به منابع عظیم” با مسائل بزرگ برخورد کنند.

همچنین به محققان اجازه می دهد یافته های خود را به معنای واقعی کلمه با یکدیگر در میان بگذارند. وی گفت: “برای دسترسی به همه این اطلاعات لازم نیست کتابخانه خود را نگهداری کنید” ، زیرا مرکز سهام “جایی است که شما می خواهید”.

افرادی که مرکز را فعال نگه می دارند نیز به آن فکر می کنند. خانم بیرچ گفت: “این خیلی معنی دارد که بدانید شما هم بخشی از آن هستید.”

اما این باعث ایجاد فشار می شود. دکتر ویتورث گفت: “همه ما این بار بزرگ را احساس می کنیم تا مطمئن شویم مرکز موجودی کالا در دسترس همه است.”

البته همه گیری ادامه دارد و موانع بیشتری در حال ظهور است. اگرچه ترم پاییز بدون هیچ حادثه ای سپری شد ، اما موارد در حال افزایش است و احتمال توقف جدید را افزایش می دهد. تأخیر در ارسال نامه های داخلی ، داخلی و خارجی باعث شد این مرکز به مشتریان خود پیشنهاد دهد که به شرکت های حمل و نقل شخصی روی بیاورند – مگس ها اگر مدت زیادی در حمل و نقل بمانند می میرند.

اگرچه دیگر حقوق اضافی دریافت نمی کنند ، اما همه آنها همچنان به کار خود ادامه می دهند. و حتی اگر همه چیز برعکس شود ، دکتر ویتورث آماده است. وی گفت: “من هرگز کیف خود را باز نکردم.” “او هنوز در کمد نشسته است.”[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر