موسیقی در حین جراحی می تواند به بهبودی کمک کند

[ad_1]

بیماران جراحی که در حین بیهوشی به مکالمه و موسیقی آرام گوش می دهند ، ممکن است احساس درد کمتری داشته و به مسکن کمتری نیاز داشته باشند.

محققان آلمانی به طور تصادفی 385 بیمار را با جراحی در یکی از دو گروه قرار دادند. اولیها در حین کار هدفون داشتند ، به یک نوار صوتی گوش می دادند که موسیقی پس زمینه آرام را پخش می کرد ، همراه با پیشنهادهای مثبت برای ایمنی و موفقیت روش. گروه دوم از هدفونی استفاده کردند که نوار خالی پخش می کرد. متخصص بیهوشی پس از به خواب رفتن بیماران هدفون را روی آنها قرار داد و آنها را قبل از بیدار شدن از بدن خارج کرد. نه بیماران و نه جراحان نمی دانستند که چه کسی نوارهای خالی را برداشته است. مطالعه در BMJ است.

از بین کسانی که به موسیقی گوش می دادند و صحبت می کردند ، 70 نفر از مواد افیونی استفاده نکردند ، در حالی که 39 نفر در گروه کنترل. پنجاه بیمار در گروه کاست در مقایسه با 75 مورد از داروهای مسکن ، از مسکن های غیر افیونی استفاده کردند. و میانگین نمره درد دو ساعت پس از جراحی در کسانی که کلمات و موسیقی آرامش را شنیده اند 25 درصد کمتر از کسانی است که این موارد را شنیده اند.

نویسنده اصلی ، دکتر ارنیل هانسن ، استاد بیهوشی در دانشگاه رگنسبورگ ، تخمین می زند که از هر شش بیمار که از این هدست استفاده می کنند ، یک نفر پس از جراحی به مواد افیونی احتیاج نخواهد داشت.

وی گفت: این فقط داروها و جراحی ها نیست. “ما در حال صحبت کردن در مورد قسمت ارزشمندی هستیم که بیمار برای بهبودی خود اختصاص می دهد.”

[ad_2]

منبع: key-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>