[ad_1]

دهلی نو – دو ماه پیش ، هند مانند ویروس کرونا مانند یک منطقه فاجعه به نظر می رسید.

گزارش شده است که عفونت ها روزانه به 100000 نفر نزدیک می شوند ، مرگ ها در حال افزایش است و به نظر می رسد هند در کل موارد از ایالات متحده پیشی بگیرد.

امروز اوضاع هند بسیار متفاوت به نظر می رسد. عفونت گزارش شده ، مرگ و میر و نسبت افرادی که آزمایش مثبت دارند به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در مقابل ، عفونت در اروپا و ایالات متحده در حال افزایش است.

اما در مورد دلایل سقوط هند تردیدهایی وجود دارد و برخی از محققان می گویند نتایج حداقل تا حدی ناشی از تغییر احتمالی آزمایش است ، هرچند محققان می گویند برای شناخت واقعی این تصویر به داده های کامل دسترسی ندارند. کارشناسان به طور کلی موافقند که تعداد آلودگی ها به مراتب بیشتر از تلاش برای ردیابی آنها در هند است ، مانند سایر نقاط ، و عفونت ها در این کشور هنوز هم می توانند به طور قابل توجهی بدتر شوند.

در تفکر جمعی نیز تغییری ایجاد شده است و کارشناسان نگرانند هند شروع به کاهش امنیت کند. پس از قفل شدید در بهار و محدودیت در اجتماعات اجتماعی در تابستان ، دولت دائماً قفل باز می شود. دوباره بحث قفل شدن نیست.

به نظر می رسد حالت کلی این است: “بیایید ادامه دهیم.”

داده های تحرک نشان می دهد که هندی ها به مناطق تجاری و فضاهای عمومی بازگشته اند. بسیاری از آنها ماسک ندارند. به نظر می رسد بخش بزرگی از جمعیت به دلیل تهدید به عفونت استعفا داده اند.

“مردم می گویند ،” چه جهنمی باید یاد بگیریم که با آن زندگی کنیم؟ ” خدا می داند چه مدت دوام خواهد آورد. “

در بسیاری از جاها ، وی افزود: “مردم سرگرم می شوند ، گویا فردایی وجود ندارد. بنابراین اگر چنین کارهایی انجام دهید ، قطعاً رنج خواهید برد. “

بسیاری از پزشکان در اینجا معتقدند که فقط زمان لازم است که موارد دوباره شروع شود. کشورهای دیگر ، از جمله ایالات متحده ، فرانسه و آلمان ، فکر می کردند که بدترین روزهای ویروس پشت سر آنها است ، فقط برای رسیدن به ارتفاعات جدید.

تجزیه و تحلیل روند شیوع در همه جا دشوار است و چند هفته آینده می تواند تصویر را پیچیده کند. هوای خنک می تواند باعث افزایش عفونت ها شود. فصل تعطیلات هندوها ، هنگامی که میلیون ها نفر برای دیدن اقوام و خریدها به فروشگاه می روند تا بتوانند هدیه های دیوالی را تهیه کنند ، جشنواره چراغ های هندو.

آلودگی هوا در شهرهای هند نیز مانند هر پاییز و زمستان در حال افزایش است و پزشکان از این ترس دارند که هوای سمی بیش از Covid-19 منجر به بستری شدن و مرگ در بیمارستان شود. بعضی از مناطق حتی در صورت افت تعداد ملی پوشان نیز شاهد جهش هستند. به عنوان مثال ، دهلی نو در حال حاضر به بالاترین رکورد رسیده است.

P. Umanat ، پزشک و مقام دولتی که به تحویل کیت های آزمایش به تامیل نادو کمک می کند ، گفت: “افراد مسن ، جوانانی که دو موج اول را از دست داده اند ، هنوز هم می توانند بیمار شوند.”

انستیتوی شاخص ها و ارزیابی های بهداشتی در دانشگاه واشنگتن پیش بینی می کند که موارد در هند به زودی دوباره افزایش یافته و از یک میلیون عفونت روزانه – که بسیاری از آنها هرگز کشف نشده اند – تا پایان سال فراتر رود ، با فرض اینکه هند پذیرفته نشود به طور گسترده ماسک استفاده می کنند.

با این حال ، در حال حاضر ، اطلاعات رسمی نشان می دهد که ویروس کرونا در حال عقب نشینی است. از بالای نزدیک به 98000 عفونت روزانه در 16 سپتامبر ، میانگین در هفته گذشته به حدود 46000 مورد در روز کاهش یافته است. تعداد مرگ و میرهای روزانه ناشی از ویروس از 1200 مورد در اواسط سپتامبر به حدود 500 نفر کاهش یافت و تعداد کل مرگ و میر در هند هنوز سرانه بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. طبق اطلاعات رسمی ، هند حدود 8.5 میلیون عفونت داشته و پس از آن ایالات متحده با حدود 1.5 میلیون عفونت.

دولت با اشاره به محاصره بهاری و آگاهی عمومی ، ادعای اعتبار می کند ، اگرچه مردم هند را به هوشیاری فراخوانده است.

اوضاع بهتر می شود. ” اما جای هیچ گونه رضایت خاطر نیست. »

چندین دانشمند و پزشک مشهور تمایلی به پذیرش کاهش عفونت های رایج در هند ندارند و می گویند که تعداد کمتری را می توان با استفاده بیشتر از آزمایش های با اطمینان کمتر و آزمایشات کمتر توضیح داد.

تعداد آزمایشات انجام شده در هر روز متفاوت است ، اما طبق بررسی های شورای تحقیقات پزشکی هند ، بالاترین ارگان دولتی که داده های Covid-19 را جمع بندی می کند ، در دو ماه و نیم گذشته به طور متوسط ​​در حدود 1.1 میلیون آزمایش باقی مانده است.

و شورا کاهش نرخ مثبت کشور یا نسبت آزمایشات تجویز شده برای تشخیص ویروس کرونا را از 3.6 درصد در اواسط سپتامبر به 3.7 درصد در این هفته نشان داد.

این شورا همچنین گفت که این کشور وابستگی خود را به آزمایش های سریع آنتی ژن ، که پروتئین های ویروسی موسوم به آنتی ژن را تشخیص می دهند و حساسیت کمتری نسبت به آزمایش های دیگر دارند ، کاهش داده و از 47 درصد در اواسط سپتامبر به 41 درصد کاهش داده است.

بالرام بهارگاوا ، مدیر شورا ، گفت: داده های حاصل از آزمایش های قابل اعتماد تر – به نام واکنش زنجیره ای پلیمراز یا آزمایش PCR – کاهش مشابهی در عفونت ها را نشان می دهد.

آقای بهارگاوا گفت: “ما این روند نزولی را به وضوح می بینیم.”

حتی به طور گسترده تر ، دانشمندان بر این باورند که آزمایش نمی تواند شیوع کامل بیماری در هند یا سایر کشورها را پوشش دهد.

آزمایش خون نشان می دهد که حداقل 15 درصد از افراد در مناطق خاص شهری ممکن است از قبل به ویروس آلوده شده باشند. یک نمونه خون جدید تخمین می زند که بیش از یک چهارم مردم کارناتاکا ، یک ایالت بزرگ جنوبی با بیش از 60 میلیون نفر جمعیت ، قبلاً آلوده شده باشند.

اینکه چه تعداد از افراد هند به این بیماری مبتلا شده اند و ممکن است آنتی بادی محافظ ایجاد کرده باشند ، س bigال اصلی است. یک مطالعه با حمایت دولت براساس پیش بینی های ریاضی – با استفاده از مدلی که برای ردیابی پیشرفت بیماری معمولاً استفاده می شود – تخمین می زند که تقریباً یک سوم کشور قبلاً به این ویروس مبتلا شده باشند. محققان تعداد موارد کشف نشده برای هر عفونت گزارش شده را با استفاده از داده هایی که میزان انتقال در هند ، تعداد آلوده و تعداد بهبودی را نشان می دهد ، محاسبه کردند.

در حالی که دانشمندان دیگر این مطالعه را زیر سال می برند ، آنها تخمین می زنند که عفونت ها به 200 میلیون نفر یا حداقل 15 درصد از جمعیت رسیده است.

بهرامار موخرجی ، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه ، گفت: “دولت و مردم بر بهبودی و مرگ و میر کم متمرکز شده اند و تصمیم گرفته اند اجازه دهند ویروس سیر طبیعی خود را طی کند و به مصونیت گله برود.” برای بهداشت عمومی در میشیگان ، که هند را از نزدیک دنبال می کند.

کنترل شیوع در هند تحت هر شرایطی دشوار خواهد بود. بیشتر جمعیت آن در محله های اطراف زندگی می کنند. سیستم بهداشت و درمان کمبود بودجه دارد. دولت یک دموکراسی آزاد است که همان سطح کنترل کشور را با چین اعمال نمی کند.

هند مانند بسیاری از کشورهای دیگر محاصره گسترده ای ایجاد کرده است که اقتصاد را متوقف کرده است. اما دو ماه بعد وقتی مقامات به این نتیجه رسیدند که این محدودیتها باعث از بین رفتن اقتصاد می شود ، قسمت عمده آن برداشته شد.

هند مکانی برای گسترش دارد. اگرچه برخی از افراد در خانه کار می کنند ، اما این یک لوکس است که بیشتر افراد فقط می توانند رویای آن را ببینند. میلیون ها نفر برای تأمین غذای خانواده های خود مجبورند روزانه در خیابان ها پرسه بزنند.

مایکل استرههلم ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه مینه سوتا گفت: “هند می تواند مانند درخت کریسمس در سه یا چهار ماه آینده بدرخشد.” “ما بدیهی است که از کاهش موارد استقبال می کنیم ، اما متوجه می شویم ، مانند هر کشور دیگر ، به محض اینکه ترمز را آزاد می کنید ، می آید.”

هری کومار درگیر گزارش بود.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر