در این بازی مهم نیست که زبان آموزان چه سنی دارند؛ زیرا حس رقابت در هر سنی وجود دارد. مطمئنا شما هم تجربههای مختلفی از بازی فکری با کاغذ داشتهاید که دلتان میخواهد در این لیست قرار بگیرد. همین که هر کدام از آنها را دست گرفته و یاد بگیرد یکی را از دستی به دست دیگر بدهد و آن را داخل انگشتش نگه دارد خوب است. در اصل، برای انجام آن مخصوصا انواع دوز حرفهای باید مهره داشت، ولی نوعی از این بازی هم وجود دارد که با استفاده از قلم و کاغذ قابل پیادهسازی است. و اگر بخواهم به شما یک بازی خوب که در تقویت حافظه فوق العاده موثر است معرفی کنم آن بازی قایم موشک است که واقعا حافظه افراد را به چالش می کشد مخصوصا وقتی که همه تشتک ها وسط قرار گرفتند و جای آن چندبار عوض شده و شما کاملا گیج هستید که زیر تشتک چه شکلی قرار دارد؟

حل بازی فکری تلمبه عروسک هایی که می توان آن ها را با پیچاندن به هر شکلی درآورد نیز کودک او را خوشحال خواهند کرد. این بازی هم فال است و هم تماشا؛ چون علاوه بر اینکه از شنیدن آهنگها لذت میبرید، باسلیقه موسیقایی همراهتان نیز آشنا میشوید. این بازی به این شکل است که ابتدا افرادی که قرار است در بازی شرکت کنند بهصورت دایرهوار در کنار هم مینشینند و هر نفر شرکتکننده دربارهی خودش دو حقیقت و یک دروغ را در نظر میگیرد. برای هر بازیکن یک رنگ در نظر گرفته میشود. هر چه نقاط رسم شده کمتر باشد، بازی زودتر تمام میشود. شطرنج تماما درمورد استراتژی ، برنامه ریزی از قبل و تفکر خارج از چارچوب است – به بیان ساده ، این یک فعالیت عالی برای تمام سنین است. کودک در مراحل قبل بازی های آموزش الفبا با حروف و آوای حروف آشنا شده است.

بازی فکری لگو بر اساس ظرفیت هوشی که خداوند در روز تولد به ما میدهد، در هیچ جایی نمیتواند کوچکترین میزان هوشی را در آن تغییر دهد اما برای نمونه کودک شما ضریب هوشی 130 دارد اما شما در خانه به اندازه 115 از ان استفاده کردهاید؛ به این مفهوم هوش قابل افزایش است؛یعنی خداوند به هر فردی هوش ذاتی داده است اما این فرد در محیط کم امکانات و در یک محیطی که غنای آموزشی ندارد بود است؛ یعنی هرچه مربی و اسباب قوی ترداشته باشد خوب است اما ظرفیت اصلی قابل تغییر نیست اما متاسفانه درصد زیادی از مردم از این ظرفیت هوشی خود استفاده کافی نمیکنند.

بازی فکری کودکان 6 ساله بازیهای فکری ساختنی، به کاهش استرس کمک میکنند و تنشها را کم میکند و به افزایش اعتماد به نفس کمک میکند. دستپاچه شدن شما یا رقیبتان هنگام فراموش کردن متن ترانه یا تپق زدن شما، این بازیِ جذاب را جذابتر میکند. برای این که برنده باشید، باید سعی کنید شرایطی ایجاد کنید تا خانههای بیشتری را تکمیل کنید و به اسم خودتان بزنید و در عین حال، نگذارید دیگران خانهای بسازند. قانون خیلی خاصی ندارد این بازی و شما میتوانید خودتان برای آن قانون بگذارید اما آنچه که مرسم است این گونه است؛ هر بازیکن در هر نوبت بازی اجازه دارد سه دارت پرتاب کند؛ بسته به حلقهای که دارت در هر پرتاب با آن اصابت میکند، امتیاز بازیکننده محسابه میشود؛ همچنین در صورتی که دارت پس از برخورد از روی صفحهی امتیاز بیافتد، امتیازی به آن پرتاب تعلق نمیگیرد. درست است که کمپانی های تولید بازی هر روزه به دنبال تولید محصولاتی متنوع تر هستند اما لازم نیست که برای بازی کردن همیشه به دنبال خرید بازی های گران باشید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سرگرمی و بازی فکری لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر