همچنین لازم است که شرایط آب و هوایی و اقلیم جغرافیایی زمین کشت خود را نیز بررسی کنید تا نهالی سازگار با آن شرایط تهیه نمایید. سپس با مشخص کردن زمین مناسب و زهکشی شده گودال هایی با عمق مناسب برای کاشت نهال حفر کنید،در زمان کاشت باید به فاصله مناسب بین نهال ها توجه داشته باشید همچنین به دلیل گسترش ریشه های نهال گردو توصیه می شود عمق مناسب را نیز در هنگام حفر گودال رعایت کنید. درخت گردو دارای ریشه عمیق و گسترده میباشد که امر جابجایی را دشوار تر میسازد. سپیدان جزو مناطق کوهستانی است که ارتفاع آن 2240 متر از سطح دریاست و 12 قله دارد. به طور معمول دارای پهنای 12 تا 23 متر (39-75 فوت) با یک تنه تا قطر 2 متر (6.6 فوت) است.دارای گوشت شیرین و بدون تلخی میباشد . گردو یک مولتی ویتامین است.

نهال گردو مناسب مناطق سردسیر به همین علت باید باتوجه به شرایط جغرافیایی که قصد کاشت نهال گردو داریم، برای انتخاب نهال گردو مناسب اقدام کنیم. مغز گردو فرنور روشن و درشت است که از ویژگی های منحصر به فرد این گردو است و قیمت آن را در بازار افزایش می دهد. علاوه بر میزان کود باید به زمان کود دادن به درخت نیز توجه نمایید، چرا که زمان کود دادن به درخت گردو امر مهمی است که باید بدان توجه شود. اصولا در هنگام احداث باغ گردو، علاوه بر نوع سلیقه خود باید به تناسب نوع نهال با شرایط منطقه و نوع ذائقه و میزان تقاضای بازار هدف نیز توجه کرد.

نهال گردو دیرگل
و در بیشترین حالت و در حالت اپتیمم رشد آن در برخی از مناطق ، ارتفاع آن به 12 متر نیز می رسد. با اصلاح این رقم، امروزه قادر است در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بهترین باردهی و عملکرد را از خود نشان دهد. نهال گردو فرنور اصالت فرانسوی دارد و در ارتفاع 1500 تا 2500 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را دارد. اگر به دنبال خرید نهال گردو در سپیدان هستید در قدم اول باید نهالستانی معتبر را برای خرید نهال انتخاب کنید تا از کیفیت و سلامت نهال مطمئن شوید. بر اساس آمار موجود در سا ل ۱۳۷۶ بیشترین سطح زیر کشت در استان کرمان با ۵۱۷۱ هکتار که ۴/۱۲ درصد از سطح زیر کشت گردو کشور می باشد پس از کرمان که مقام اول را از این نظر دارا است استان های همدان ، قزوین ف آذربایجان شرقی ، کرمانشاه ، خراسان و فارس به ترتیب دوم تا هفتم را به خود اختصاص داده اند.

تولید اقتصادی نهال گردو کانادایی از سال چهارم آغاز میشود ولی در سال اول هم باردهی دارد. یکی از انواع نهالهای گردو، نهال گردو توسرخ است. میوه آن گرد، به اندازه حدود ۵۲ میلی­متر و دارای پوستی کاملاً متصل و خشبی است. جهت اطلاع از قیمت انواع نهال گردو و نهال میوه و خرید انواع درخت میوه برای باغ با نهالستان آذربایجان تماس بگیرید. به این منظور قلمه ارقامی از گردو را که کیفیت بالاتری داشته یا به آفات مقاوم تر هستند روی پایه نژاد ضعیف تر قرار میدهند تا بدون نیاز به کشت درخت جدید، درخت بارور با نژاد مرغوب ایجاد شود.

نهال گردو در خویاگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد نهال گردو ترکیه بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر