[ad_1]

براساس تجزیه و تحلیل جدید که می تواند به مقامات در سراسر جهان کمک کند تا در حال حاضر ممنوعیت حصر ممنوعیت حصر و محاصره های جزئی را داشته باشند ، رستوران ها ، سالن های ورزشی ، کافه ها و سایر مکان های شلوغ و سرپوشیده در حدود 8 مورد از 10 عفونت جدید در ماه های اول اپیدمی ویروس کرونا در ایالات متحده است. و اقدامات دیگر در پاسخ به شیوع مجدد.

این مطالعه که از داده های تحرک تلفن های همراه از 10 شهر ایالات متحده از مارس تا مه استفاده می کند ، همچنین توضیح می دهد که چرا بسیاری از محله های کم درآمد بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته اند. نویسندگان در مطالعه ای که روز سه شنبه در ژورنال Nature منتشر شد ، گفتند که مکان های عمومی در این جوامع شلوغ تر از مناطق ثروتمندتر است و ساکنان به طور متوسط ​​بیشتر متحرک هستند ، احتمالاً به دلیل نیازهای شغلی است.

داده ها از مناطق مترو آتلانتا ، شیکاگو ، دالاس ، هوستون ، لس آنجلس ، میامی ، نیویورک ، فیلادلفیا ، سانفرانسیسکو و واشنگتن دی سی به دست می آیند.

مدل های بیماری های عفونی ارزیابی های مشابهی را در مورد خطر ناشی از فضاهای داخلی شلوغ ارائه داده اند که به فوریه برمی گردد. این مدل ها عمدتاً به دلیل تغییرات پیش بینی نشده در رفتار جامعه ، در معرض عدم اطمینان هستند. تجزیه و تحلیل جدید تخمین دقیق تری از میزان کمک هر نوع سایت به شیوع در شهر ، ردیابی ترافیک ساعتی و در نظر گرفتن کاهش تحرک از محدودیت های قفل یا سایر تغییرات در طی این ماههای مهم ارائه می دهد. وی عفونت را در مدارس یا محل کار اداری الگو نکرده است.

جور لسكووتس ، دانشمند علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد و نویسنده ارشد گزارش جدید گفت: “رستوران ها با ریسك ترین محل ها ، حدود چهار برابر بیشتر از سالن های ورزشی و كافه ها و پس از آنها هتل ها خطرناک تر هستند”. با خبرنگاران این تحقیق همکاری دانشمندان استنفورد ، دانشگاه نورث وسترن ، مایکروسافت ریسرچ و چان زاکربرگ بیوهوب است.

مقامات دولتی در سراسر اروپا و مناطقی از ایالات متحده ، از جمله فرماندار فیل مورفی از نیوجرسی ، تعطیلی جزئی رستوران ها و بارها یا ساعات کاری محدود را آغاز کرده اند ، زیرا در هفته های اخیر عفونت های جدید افزایش یافته است. شهردار بیل دو بلازیو روز دوشنبه گفت در نیویورک ، افزایش ویروس ها تهدید به بازسازی شهر است و می تواند “محدودیت های بیشتری” باشد.

این مطالعه به ویژه در مناطق کم درآمد بسیار مهم است. در بهار گذشته عفونت ها در بسیاری از این جوامع شیوع یافت و مدل جدید توضیح قابل قبولی را ارائه می دهد: مناطق محلی شلوغ تر از مناطق دیگر است.

محققان از نزدیک مغازه های مواد غذایی را بررسی کردند تا تفاوت بین جوامع کم درآمد و کم درآمد را درک کنند. در هشت شهر از ده شهر ، میزان انتقال در مناطق کم ارتفاع دو برابر مناطق پردرآمد بود. داده های تحرک به یک دلیل اشاره می کنند: پذیرندگان در محله های کم درآمد تقریباً 60 درصد جمعیت بیشتری در هر فوت مربع داشتند. خریداران تمایل داشتند که بیشتر در آنجا بمانند.

و بدیهی است که ساکنان کمتر قادر به پناه بردن در خانه هستند.

سرنا چانگ ، یکی از نویسندگان نویسنده در استنفورد ، گفت: “ما فکر می کنیم دلیل اصلی آن این است که کارگران اصلی مجبور بودند کار کنند ، نه اینکه از خانه کار کنند.”

در تجزیه و تحلیل ، تیم تحقیق از تحرک ساعتی حدود 98 میلیون نفر به داخل و خارج از فضاهای عمومی داخلی مانند فروشگاه های مواد غذایی ، کلیساها ، هتل ها و بارها نقشه برداری کرد. این ترافیک به هر مکان در طول یک روز ، مدت زمان اقامت افراد به طور متوسط ​​و متر مربع مکان را محاسبه می کند. دکتر چانگ با مشاهده چگونگی و محل انتشار عفونت ها با استفاده از فرضیات استاندارد در مورد بیماری های عفونی ، با توجه به فراوانی زمینه عفونت ، محققان این مدل را به جلو پیش بردند ، “یک بازی مهم”.

ارزیابی ها با آنچه واقعاً در این شهرها اتفاق افتاده مطابقت دارد – یک بررسی مهم واقعیت ، زیرا از اول مارس تا 2 مه ، رفتار جوامع به دلیل دستورات ماندن در خانه به طرز چشمگیری تغییر کرد.

به عنوان مثال ، در شیکاگو ، عفونت های جدید ، که فقط در 10 درصد از مکان های داخلی رخ داده است ، 85 درصد از عفونت های پیش بینی شده را تشکیل می دهند. تجزیه و تحلیل نشان داد که تنها افتتاح رستوران های کامل سرویس ، منجر به ایجاد 600000 عفونت جدید دیگر در پایان ماه مه است.

با تمرکز بر فضاهای عمومی داخلی ، محققان می توانند تأثیر محدودیت های جزئی را نیز مدل سازی کنند. به عنوان مثال محدود کردن میزان اشغال رستوران به یک پنجم ظرفیت ، 80 درصد از عفونت های جدید را در آنجا کاهش می دهد ، در حالی که حدود 60 درصد از مشتریان را حفظ می کند.

دکتر لسکوتس گفت: “اینها سازشهای مهمی است.” وقتی ما محدودیت هایی را اعمال می کنیم ، “کار ما تأکید می کند که لازم نیست همه باشد یا هیچ چیز نیست”.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر