مدافعان جدید حقوق سقط جنین در TikTok هستند


در TikTok ، که در ماه آگوست مقابل یک مرکز بهداشت زنان در شارلوت ، کارولینای شمالی فیلمبرداری شد ، نسخه بدون سانسور آهنگ جدید رپ از اواسط دهه 90 توسط ژیلت فوران کرد:. “

این دوربین روی یک مرد سفید پوست میانسال با عینک آفتابی متمرکز شده و پوستری را در دست دارد که چیزی را نشان می دهد که به نظر می رسد نشانه سقط جنین است. در زیرنویس این ویدئو آمده است: “نگران نباشید ، میزان صدا به طور کامل افزایش یافته است تا او بشنود :-)”

این فقط یکی از مجموعه فیلم های ویروسی الکس کویتو ، مدافع 19 ساله یک کلینیک سقط جنین در شارلوت برای انتخاب است. او فیلم های درگیری خود با معترضین به سقط جنین را به عنوانalexthefeminist در برابر تماشاگران زیادی در TikTok قرار داد. ویدیوی “مرد کوتاه ، کوتاه” که در خارج از مرکز سلامت زنان ترجیحی گرفته شده است ، بیش از چهار میلیون بازدید دارد.

TikTok معروف تر است ، که در آن خانم کوئتو شعرهای Cardi B و ضربه ناپسند مگان تی استالیون “WAP” را تلاوت می کند ، در حالی که یک مخالف سقط جنین کتاب مقدس را در خارج از کلینیک می خواند.

خانم کویتو در مصاحبه ای گفت: “ما با این معترضین به عنوان یک شوخی رفتار می کنیم.” “ما این احساس برتری اخلاقی را به آنها نمی دهیم.”

خانم کویتو ، که در کارولینای جنوبی بزرگ شده و اکنون در شارلوت زندگی می کند ، یکی از بسیاری از طرفداران سقط جنین در ژنرال Z است که از شبکه های اجتماعی برای جبران همسالان خود استفاده می کند. میکائلا بروک ، دانشجوی 19 ساله در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام و فعال مدافعان جوانان ، یک سازمان غیرانتفاعی که جوانان را در زمینه بهداشت باروری سازمان می دهد ، گفت: “من هر روز منتشر می کنم که طرفدار انتخاب هستم.” خانم بروک گفت که او منابع آموزشی و همچنین اطلاعات مربوط به سازماندهی فرصت ها را منتشر می کند.

بسیاری از این فعالان با محدودیت های قابل توجه در سقط جنین در ایالت های جنوبی و میانه غربی روی سن رفتند. کیتی گرینشتاین ، 17 ساله ، که ضمیرهای اجدادی را می گیرد و در ویلدوود ، موارس زندگی می کند ، گفت که آنها پس از غیرقانونی بودن سقط جنین پس از هشت مورد ، به NARAL Pro-Choice Missouri ، شاخه محلی یک گروه حامی سقط جنین پیوستند هفته ها در سال 2019 (قانونی بعدا توسط قاضی فدرال مسدود شد).

خانم گرینشتاین گفت: “هنوز سقط جنین به دلیل موانع مختلف ایجاد شده در میسوری غیرقابل دستیابی است.” این موارد شامل 72 ساعت انتظار و ممنوعیت استفاده از خدمات telehealth برای مشاوره با کسانی که به دنبال سقط جنین هستند. خانم گرینشتاین گفت: “این باعث شد من بخواهم بجنگم.”

طبق مطالعه انجمن روانشناسی آمریکا در ماه آگوست ، 64 درصد از زنان مسن در ژنرال Z می گویند که تغییر احتمالی در قوانین سقط جنین منبع استرس برای آنها در سال 2020 است. تأیید امی کانی بارت ، محافظه کار ، به زودی به دیوان عالی کشور سپس طرفداران حقوق سقط جنین را فعال می کند ، زیرا آنها می ترسند که Rowe v. Wade در معرض خطر باشد.

روز بعد از تأیید عدالت ، بارت گفت: “من عصبانی از خواب بیدار شدم ، فقط آماده رفتن هستم.” “چیزهای زیادی در خط است.”

آلیوشا دوان ، 48 ساله ، استاد دانشگاه کانزاس و نویسنده کتاب “مخالفت و تهدید: جنگ های سقط جنین و راهکارهای آزار سیاسی” گفت: جنبش مدرن حقوق سقط جنین از جنبش حقوق زنان در دهه 1960 رشد کرد. خانم دوان گفت ، در روزهای اولیه ، فعالان برای تصویب قوانینی در سطح ایالت تلاش کردند و در مورد تجربه خود در گروه های آگاهی بخشی صحبت کردند.

پس از آنکه روو علیه وید در سال 1973 به قانون فدرال تبدیل شد ، جنبش ضد سقط جنین با اتخاذ تاکتیک هایی که مدافعان سقط جنین از آن استفاده می کردند ، متحد شدند. خانم دوان نمی تواند در مورد یک گروه صحبت کند ، خانم دوان گفت: “آنها همزیستی می کنند ، از یکدیگر یاد می گیرند و نسبت به یکدیگر واکنش نشان می دهند و واکنش نشان می دهند.”

حتما بخوانید:  دانلود فیلم قرارمون پارک شهر

شوشانا ارلیچ ، 64 ساله ، استاد تحقیقات زنان ، گفت: کلینیک های اسکورت – داوطلبانی که در خارج از کلینیک ها ایستاده و به بیماران کمک می کنند تا با خیال راحت وارد شوند – تا اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 گسترده نبودند. جنسیت و جنسیت در UMass بوستون. وی گفت: “این در واقع به شیوه ای بسیار قدرتمند در پاسخ به افزایش خشونت در کلینیک” ، از سقط جنین ، که شامل کشته شدن تعداد انگشت شماری از پزشکان سقط جنین و همچنین سایر پزشکان است ، رشد کرده است.

خانم ارلیچ گفت: فلسفه اصلی برای مددجویان کلینیک همیشه عدم رویارویی بوده است. آنها نقش خود را بیشتر به عنوان سپر انسانی می دیدند ، حتی اگر با گفتار آنها نباشد ، با بدن از مشتری محافظت می كنند.

اما در حالی که اسکورت ها هنوز رویکردی غیر از تقابل با معترضان ضد سقط جنین در پیش می گیرند ، به اصطلاح مدافعانی مانند خانم کویتو بیشتر شبیه معترضین ضد رفتار هستند.

افزایش مدافعان منعکس کننده اعتراضات ضد سقط جنین در خارج از کلینیک ها است. طبق گزارشی از طرف فدراسیون ملی سقط جنین ، در سال 2010 بیش از 6000 مورد حملات ضد سقط جنین در کلینیک ها و در سال 2019 بیش از 100000 مورد اتفاق افتاده است. حوادث تخلف نیز طی یک دهه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

کاترین راگسدیل ، 62 ساله ، رئیس و مدیرعامل شرکت ، و از زمان ابتلا به همه گیری ، “ما شاهد افزایش آزار و اذیت و تلاش برای تهاجم به کلینیک ها و افرادی هستیم که برای فریاد و اعتراض و فریاد پوشیدن ظاهر می شوند.” فدراسیون ملی سقط جنین.

مدافعان کلینیک ها و سایر ضد اعتراضات بحث برانگیزتر در این امر مداخله کردند. به طور کلی ، الکسیس مک گیل جانسون ، 48 ساله ، رئیس صندوق اقدام برنامه ریزی شده برای والدین ، ​​گفت: به طور کلی ، فعالان جوان “با صدای سازش پذیرتر پیش می روند”.

اگرچه ژنرال Z اولین گروهی نیست که از تاکتیک های قوی و سازش ناپذیر استفاده می کند – برخی از فعالان و نویسندگان قدیمی ، از جمله Kata Polit ، سالهاست که به دنبال این ایده ها هستند – آنها می توانند تعداد بیشتری را انجام دهند.

برخی از شواهد نشان می دهد که درصد کمی بالاتر از آمریکایی های دارای ژنراتور Z نسبت به نسل های قبلی از سقط جنین حمایت می کنند و کسانی که از حقوق سقط جنین حمایت می کنند احساس شدیدتری نسبت به آن دارند ، گفت: ناتالی جکسون ، مدیر تحقیقات عمومی موسسه تحقیقات دین ، ​​یک سازمان بررسی غیرانتفاعی و غیرحزبی.

طبق آخرین نظرسنجی سازمان های غیردولتی از سال 2019 ، 59 درصد آمریکایی ها در سنین 18 تا 29 سال می گویند سقط جنین باید در همه یا بیشتر موارد قانونی باشد ، در حالی که 57 درصد از گروه سنی مشابه در سال 2014 است. در این گزارش آمده است: “سایر گروه های سنی از سال 2014 تغییر چندانی نکرده اند.”

علاوه بر این ، برخی از فعالان در نوجوانی و اوایل دهه 1920 اکنون چارچوب “امن ، قانونی و نادر” حقوق سقط جنین را که توسط بسیاری از افراد در دهه 1990 تصویب شده بود ، رد می کنند ، دیانا تو-تائو رودز گفت. 36 ساله معاون سیاست ، مشارکت و سازمان در مدافعان جوانان است. فعالان ژنرال Z “واقعاً بر روی این مسئله به عنوان یک موضوع مقطعی پافشاری می کنند. نژاد ، جنسیت ، جنسیت ، سن شما – همه اینها در هویت شما تأثیر می گذارد بر دسترسی شما به مراقبت تأثیر می گذارد. “

کالا هالز ، 30 ساله ، مدیر اجرایی مرکز بهداشت زنان ترجیحی (APWHC) در شارلوت ، از سال 2015 تعداد جنگجویان سقط جنین را در خارج از کلینیک منفجر کرد. در سال 1999 در رالی ، کارولینای شمالی

خانم هیلز گفت: “قبل از سال 2015 ، 5 تا 10 معترض در روزهای هفته و 20 تا 30 معترض در آخر هفته می دیدیم.” خانم هلز گفت ، از پنج سال گذشته ، پیاده روی های نماز در خارج از کلینیک شارلوت در روز شنبه برگزار شده بود ، که توسط گروهی به نام عشق زندگی برگزار شد ، که حدود 5،000 نفر را شامل می شود.

حتما بخوانید:  انواع مدل کاشی و سرامیک جدید و مدرن برای نقاط مختلف منزل

جوش کپز ، مدیر توسعه شهری Love Life گفت: “در طول سال ها ، ما چندین هزار اجتماع برای نماز و عبادت و جشن زندگی داشته ایم.” “امسال به لطف کوید بسیار کمتر بود.”

وی گفت: “امسال ما پیاده روی های نماز در فضای باز خود را با ارائه ماسک و ضد عفونی کننده دست در هر شهر شرکت کننده ادامه دادیم.” “زندگی عاشقانه به شدت فاصله اجتماعی و پوشش صورت را در جایی که هدفش بود تشویق می کند. ما همچنین مشارکت مجازی اعضای خانواده در معرض خطر ، سالمندان و جوامع مبتنی بر جامعه را تشویق کردیم. “

در ماه مارس ، چهار مرد که عضوی از Love Life هستند به اتهام نقض دستور اقامت در خانه ای در گرینزبورو متهم شدند ، خانم هیلز از کلینیک گفت که دیدن 90 مدافع ضد سقط جنین در خارج از کشور غیرمعمول نیست درمانگاه در یک روز عادی در اوایل سال جاری ، زمانی که ایالت بسیار محدودتر بود با محدودیت ویروس کرونا.

روزنامه های محلی مانند شارلوت ناظر و کوئین سیتی عصب سال ها است که درگیری بین طرفداران سقط جنین و فعالان ضد سقط جنین در خارج از APWHC را پوشش می دهند. بسیاری از آنها شامل اختلافات بر سر مقررات مربوط به سر و صدا هستند. کمپین های ضد سقط جنین در زمین مجاور در کنار مرکز بهداشت مستقر شده اند تا بتوانند “بلندگوهای خود را به کلینیک هدایت کنند در حالی که از نیاز به مجوز صوتی تصویب شده در شهر جلوگیری می کنند”. در ماه نوامبر ، گروه ضد سقط جنین Cities4Life از یک قاضی فدرال دستور رضایت نامه ای را دریافت کرد که به معترضین اجازه می داد هنگام ورود و خروج از مسیر درمانگاه ، به اتومبیل نزدیک شوند. Cities4Life به درخواست نظر پاسخ نداد.

خانم هلز گفت والدین او “بسیاری از جمعیت” سر شما را پایین نگه دارند “، استراتژی که بسیاری از ارائه دهندگان سقط جنین ترجیح می دهند” ، که شامل عدم رویارویی با کسانی است که علیه سقط جنین مبارزه می کنند. “این دیگر کار نمی کند وقتی آنها ملک همسایه را داشته باشند و در برهه ای از جمعیت بیایند.”

وی گفت: 2020 همچنین اولین باری است که تعداد زیادی از نوجوانان و جوانان 20 ساله در خارج از کلینیک او سازماندهی می کنند. استراتژیست رسانه ای شارلوت برای انتخاب ، که نام واقعی خود را از ترس آزار و اذیت توسط فعالان سقط جنین حفظ می کند ، گفت از زمانی که خانم کویتو و دیگران کار این سازمان را برای ارائه مدافعان کلینیک ها و همراهان ، داوطلبان منتشر کردند. از 50 به 150 برابر شده اند.

با این حال ، همه از استراتژی های جدید راضی نیستند. آنجلا بلانکن ، 42 ساله ، عضو هیئت م foundسس که از جمله استعفا بود ، گفت: تعداد اندکی از اعضای هیئت مدیره در پاسخ به تاکتیک های مقابله ای بیشتری که در سال جاری توسط مدافعان کلینیک اتخاذ شده است ، از شارلوت برای انتخابات استعفا دادند.

اگرچه معترضان ضد سقط جنین همیشه پر سر و صدا بوده اند ، خانم بلانکن گفت که حضور در اعتراضات ضد اعتراض به سادگی بر هرج و مرج افزوده و تجربه بیمار را بدتر می کند. وی گفت: “این فقط سر و صدا خارج از قرار ملاقات پزشکی شما است.” وی با اشاره به بیماران ، “آنها نمی دانند چه کسی در کنار آنها است و چه کسی مخالف آنهاست.”

خانم هالز موافق نیست که تجربه بیمار رنج برده است. وی گفت: “به عنوان مدیر اجرایی کلینیک ، که ارتباط نزدیکتری با پیچیدگی های کلینیک دارد ، این مورد نیست.”

خانم کویتو معتقد است که روش های مسابقه م effectiveثر است زیرا باعث حواس پرتی بیماران می شود. وی گفت: “ما اطمینان حاصل می كنیم كه آنها بر روی ما تمركز می كنند و با ما بحث می كنند كه ما چقدر بد هستیم ، نه اینكه بخواهیم از طریق بوته فریاد بزنیم و به بیماران بگوییم آنها كودك خود را می كشند و در جهنم می سوزند. .


منبع: key-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesLevitraGeciktiriciMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü