ما می دانیم که چگونه همه گیری را محدود کنیم. چگونه مردم را وادار به گوش دادن کنیم؟


در این مرحله ، ما تمام اطلاعات علمی مورد نیاز برای جلوگیری از حملات ویروس کرونا را در اختیار داریم: از ملاقات در خانه با افراد خارج از خانه خود اجتناب کنید ، از نظر جسمی از دیگران دور شوید ، ماسک بزنید و مرتبا دستان خود را بشویید. در میان کسانی که می توانند این اقدامات احتیاطی را دنبال کنند – بسیاری از مردم ، همانطور که سیاستمداران باید اعتراف کنند ، توانایی پرداخت هزینه را ندارند – بسیاری هنوز مشاوره بهداشت عمومی را نادیده می گیرند. گزارش اخیر محققان دانشگاه شمال شرقی و سایر کشورها نشان داده است که از ماه آوریل تاکنون تعداد آمریکایی های پیرو بیشتر توصیه ها به طور مداوم در حال کاهش است. (استفاده از ماسکی که افزایش پیدا کرد یک استثنا بود.)

این مشکلی است که جوامع برای قرن ها با آن دست و پنجه نرم می کنند: چگونه این اقدامات را فوری انجام ندهید ، چگونه مردم را ترغیب می کنیم کارهایی را انجام دهند که به نفع جامعه باشد ، مانند فاصله اجتماعی – یا اساساً واکسینه شدن. برای کسانی که آنها را می گیرند و یا حتی آنها را به نوعی در معرض آسیب قرار می دهند ، سود می برند؟ همانطور که مشخص شد ، تحقیقات نشان می دهد اگر فکر کنیم بسیاری دیگر رفتارهای اجتماعی را انجام می دهند ، احتمالاً “رفتار اجتماعی” داریم. اما این یک رمز و راز آشکار ایجاد می کند: چگونه می توان افراد بیشتری را ترغیب کرد که رفتاری جدید اتخاذ کنند ، اگر برای آن اتفاق باید از قبل فراگیر به نظر برسد؟

در سال 2008 ، ژورنال تحقیقات مصرف کننده آنچه را که به یک مطالعه کلاسیک تبدیل شده نشان می دهد که چگونه توصیف “هنجارهای اجتماعی” افراد – یعنی با گفتن آنچه دیگران انجام می دهند – می تواند رفتارهای اجتماعی را ترغیب کند. رابرت سیالدینی ، آن زمان استاد بازاریابی و روانشناسی در دانشگاه ایالتی آریزونا و همکارانش یک سری آزمایشات را انجام دادند تا کشف کنند که چگونه هتل ها می توانند بازدید کنندگان بیشتری را برای استفاده مجدد از حوله های خود ، صرفه جویی در منابع (و افزایش خط پایین). هتل). علائم توالت معمولاً به مهمانان اطلاع می دهند که استفاده مجدد از حوله ها به محافظت از محیط کمک می کند. اما محققان تعجب کردند که آیا این واقعیت که افراد دیگر از حوله های خود استفاده مجدد می کنند ، انگیزه بیشتری خواهد داشت؟

برای فهمیدن ، آنها هتل را وادار كردند كه علامت معمول روی حوله های حوله را در یك اتاق بگذارد – این تابلو تأكید می كند كه استفاده مجدد از حوله ها با محیط زیست سازگار است – و به گروه دیگری از اتاق ها علائم با اطلاعات اضافی را می دهند كه “تقریباً 75٪ از مهمانان ، از آنها خواسته می شود تا در برنامه جدید صرفه جویی در منابع ما شرکت کنند. “معلوم شد که این گروه دوم بیش از 25 درصد بیشتر احتمال دارد که دوباره از حوله های خود استفاده کنند. سیالدینی می گوید: “دیدن آنچه بسیاری دیگر انجام می دهند تسلیم تقلید می شود.” “ما فکر می کنیم که این ایده به ما می دهد که معتبرترین پاسخ چیست ، از نظر عادی کار درستی است.”

البته ، عوامل بی شماری بر رفتار ما تأثیر می گذارند ، و جدا کردن تأثیر پیام را تقریباً غیرممکن می سازد. دیوید رند ، مدیر آزمایشگاه همکاری انسانی MIT در گفت: “یافته اصلی مطالعه حوله – اینکه ما احتمالاً وقتی کاری به ما گفته می شود که بسیاری دیگر انجام می دهند کاری را انجام می دهیم” “در بسیاری از موارد مختلف تکرار می شود”. پست الکترونیک. “این یک اثر واقعی و قابل اعتماد است.” حداقل در کوتاه مدت ، طبق گفته کریستینا بیکییری ، مدیر مرکز هنجارهای اجتماعی و پویایی رفتاری در دانشگاه پنسیلوانیا ؛ هنوز مشخص نیست که این اثر چقدر طول می کشد.

شواهدی وجود دارد که این اصل مربوط به رهنمودهای Covid-19 است: محققان دانشگاه دوشیشا در ژاپن شهروندان ژاپنی را مورد مطالعه قرار داده اند که چرا آنها در طی یک بیماری همه گیر ماسک می زدند و دریافتند که این به این دلیل نیست که آنها معتقد بودند ماسک از آنها محافظت می کند یا دیگران از ویروس. در عوض ، محققان در ماه اوت در نشریه Frontiers in Psychology گفتند كه پاسخ دهندگانی كه چنین كردند گفتند كه می فهمند این همان کاری است كه بیشتر افراد دیگر انجام می دهند و آنچه آنها به تنهایی انجام می دهند اضطراب آنها را كاهش می دهد.

متأسفانه ، این نشان می دهد که بسیاری از تاکتیک هایی که مقامات برای تغییر رفتار مردم استفاده می کنند ، ممکن است در عوض تقویت شود. به عنوان مثال ، وقتی فرمانداران تعداد زیادی از ساکنان را به دلیل نادیده گرفتن دستورات – مثلاً با سازماندهی میهمانی های خانگی – به دلیل افزایش تعداد پرونده ها ، سرزنش می کنند ، ناخواسته این اجتماعات را به عنوان یک قاعده تصویر می کنند. این بدان معنی است که به جای تأکید بر رفتار مخاطره آمیز ، تأکید بر اینکه چند نفر اقدامات ایمنی را انجام می دهند ، م probablyثرتر خواهد بود. بیكری می گوید: “برای ایجاد یك هنجار جدید ، باید این احساس را ایجاد كنید كه دیگران از قوانین پیروی می كنند.”

برای ایجاد این برداشت ، ابتدا باید بفهمید مخاطبان شما چه کسانی هستند. Aisha Langford ، دستیار بهداشت عمومی در دانشکده پزشکی Grossman در نیویورک ، می گوید ، پس باید بدانید ، “افرادی که به آنها اعتماد دارند چه کسانی هستند و به دنبال ارزیابی استانداردهای خود هستند؟” او می تواند پزشک باشد. این می تواند یک مادر یا پدر با نفوذ در شبکه های اجتماعی باشد. “اغلب این مواردی است كه ما در محیط نزدیك خود می بینیم كه باعث ایجاد حس اشتراك ما می شود.” داگلاس استوری ، مدیر تحقیق در مركز برنامه های ارتباطی هاپكینز می گوید: “شما به آنچه دیگران انجام می دهند نگاه می كنید” و این بر انگیزه شما تأثیر می گذارد. برای انجام کاری. “

کاری که به اعتقاد ما دیگران انجام می شود بر عملکرد ما تأثیر می گذارد ، اما دارای همان چیزی است که فکر می کنیم قابل قبول است. در مجموعه ای از آزمایشات 1990 که در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شد ، سیالدینی و همکارانش خاطرنشان کردند که 33٪ از کسانی که روی شیشه اتومبیل خود قبض دستی دریافت می کردند ، آن را به زمین انداختند. وقتی محققان قرار گذاشتند كه شخصی در حال پرتاب كیسه ای كه با خود حمل كرده بود در سطل زباله و در راه رسیدن به ماشین خود باشد ، تعداد افرادی كه با كاغذ پر شده بودند به 17 درصد كاهش یافت. و همانطور که سیالدینی در مقاله ای در ماه اکتبر در وب سایت خود می گوید ، هیچ یک از کسانی که دیدند مردی با نارضایتی سطل زباله را برمی دارد (اخم می کند ، سرش را تکان می دهد) آشغال نبود.

در اوایل سال جاری ، برای ارزیابی تأثیر تأیید مصوب در پادمان کوید ، بیچیری و همکارانش تحقیقی را در 9 کشور با فرهنگ های مختلف انجام دادند که تجربه همه گیری آنها متفاوت بود. آنها خاطرنشان کردند که وقتی مردم انتظار دارند که بسیاری از همشهریانشان ، برخلاف تعداد کمی ، فاصله اجتماعی و ماندن در خانه را تمرین و تأیید می کنند ، 55 درصد بیشتر از این قوانین پیروی می کنند. اما این انتظار که بسیاری از افراد یا فقط تمرین می کنند یا فقط قوانین را تأیید می کنند تقریباً بر رفتار آنها تأثیر نمی گذارد. (این گزارش به صورت پیش چاپ در ماه نوامبر منتشر شد و هنوز قابل بررسی نیست.) به طور خاص ، بیكری گفت ، اینکه آیا پاسخ دهندگان به علم اعتماد دارند نیز تأثیر مهمی در تمایل آنها به پیروی از دستورالعمل های بهداشتی دارد ، صرف نظر از آنچه در مورد همسالان خود باور دارند. .

رند می گوید: راهی برای ارتقا further بیشتر رفتارهای اجتماعی وجود دارد: “اطمینان حاصل کنید که دیگران می دانند شما این کار را انجام می دهید یا خیر.” او و همكارانش این را در آزمایشی با یك برنامه كالیفرنیایی مشاهده كردند. این شرکت می خواست مشتریانی را در برنامه ای ثبت کند که به شما امکان دهد از راه دور از سیستم تهویه مطبوع برای جلوگیری از وقفه زیاد از راه دور استفاده کند. در گزارشی که در سال 2013 در PNAS منتشر شد ، آنها گزارش دادند که قرار دادن فرم ثبت نام برنامه در لابی ساختمان ، جایی که ساکنان می توانند ببینند کدام همسایگان ثبت نام کرده اند ، هفت برابر موثرتر از ارائه انگیزه 25 دلار است. .

با برخی اقدامات احتیاطی برای ویروس کرونا ، دستیابی به ردیابی آسان است: شما می توانید ببینید آیا افراد موجود در فروشگاه های مواد غذایی ماسک استفاده می کنند. اما تشخیص اینکه آنها در حال شستن دست ها هستند یا زنان خانه دار دشوارتر است و حتی تعیین رضایت شما برای آنها نیز دشوارتر است. بنابراین ، کمپین های تبلیغاتی که به صراحت به اعضای جامعه می گویند اکثریت مردم چه کاری انجام می دهند (مانند پوسترهای موجود در نظرسنجی حوله) و موافقت با آن می تواند مطابقت را بهبود بخشد. و اگر فقط اقلیتی از این رهنمودها پیروی کنند ، نقل قول هایی که در جهت مثبت حرکت می کنند یا از اعداد خام استفاده می کنند – رند پیشنهاد می کند “میلیون ها آمریکایی X می سازند” به جای “1٪ آمریکایی ها X می سازند” – این می تواند کمک کند. در حال حاضر ، همه از اطلاعات Covid از همه منابع پر شده است. بعید است که با یک اقدام بهداشت عمومی مسیر ویروس تغییر کند. اما استفاده از استراتژی های ارتباطی مبتنی بر تحقیق می تواند به دانشمندان و مقامات دولتی در تأثیرگذاری پیام هایشان کمک کند و در نتیجه باعث نجات جان افراد شود. سیالدینی می گوید ، با این وجود ، تمرکز بر “علوم بهداشتی ، اپیدمیولوژی و علوم پزشکی است. در مورد علوم رفتاری نیست. “


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes