استفاده از دوچرخه ثابت به ورزشکاران حرفه ای و به خصوص دوچرخه سواران تخصصی به اندازه استفاده از دوچرخه معمولی کمک نمیکند. فروشگاه اینترنتی آی فیتنس نمایندگی فروش انواع دوچرخه ثابت و دوچرخه اسپینینگ همراه با برترین برند ها مانند : دی کی سیتی Dk City , فلکسی فیت Flexi Fit دی اچ زد DHZ , آیرون مستر Iron Master , بادی استرانگ Body Strong اسپرتاپ Sportop , سیر کل فیتنس Circle Fitness, روبیمکث Robimax , اس ای جی SEG , پاندا panda , سایتک Cytech, خرید دوچرخه ثابت خانگی دست دوم اسپرتک Sportec و.. دوچرخه ثابت اسپینینگ است که حرفه ای ترین نوع دوچرخه ثابت محسوب می شود. نکته دیگر اینکه هنگام رکاب زدن، مفاصل لگن نباید حرکت های ضربه ای شدید داشته باشند چون سبب درد یا بی حسی می شود. به این ترتیب نباید نگران تمیزی آن بعد و قبل از ورزش کردن باشید. همانطور که میدانید این دستگاه های ورزشی به دو نوع باشگاهی و خانگی تقسیم بندی میشود. این دو دستگاه تردمیل و دوچرخه ثابت هستند.استفاده از دوچرخه ثابت ، یکی از روش های رایج در ورزش های هوازی است که در مقایسه با راه پیمایی و تند راه رفتن، ویژگی خاصی ندارد و حتی به نسبت کمتری، ظرفیت هوازی را افزایش می دهد اما می توان در میحطی کوچک مانند یک اتاق شرایط یک ورزش هوازی مناسب را فراهم کند.

یکی دیگر از مشکلات رایج ورزش با دوچرخه های ثابت، گردن درد است. هنگامی که صحبت از ورزش های مناسب برای قلب و عروق می شود، دو دستگاه وجود دارد که بالاتر از بقیۀ دستگاه ها قرار می گیرند. 1- سیستم مقاومت : دوچرخه ثابت ها به دو گروه از نظر سیستم مقاومت تقسیم می شوند . دلیل دیگر ایجاد زانو درد به چرخ دنده ها مربوط است. دوچرخه ای را انتخاب کنید که چرخ دنده های آن به شما اجازه می دهد به راحتی پدال بزنید. در صورت لزوم از مربیان حرفه ای کمک بگیرید. تغییر مكان دهید، بهتر است دوچرخه ای بخرید كه دارای پایه های چرخ دار باشد. اگر از کنسول بخواهید میزان ضربان قلب شما را بین 140 تا 160 ضربان در دقیقه پردازش کند با فرض بر این است که شما بند سینه مخصوص را بسته اید (همه دوچرخه ها دارای سنسورهای بر روی دسته ها خود هستند که با گرفتن آن ها می توان نرخ ضربان قلب را محاسب کرد). اقساط ماهانه را برای مشتریان خود در نظر می گیرند. استفاده از دوچرخه ثابت روی مفاصل فشار نمیآورد؛ و کار با آن برای یک فرد مبتدی در مقایسه با تردمیل یا ماشین الیپتیکال بسیار ساده تر است.

یک مزیت دیگر دوچرخه ثابت این است که لزومی ندارد حتما عضو یک سالن ورزشی باشید تا بتوانید از آن استفاده کنید، بلکه میتوانید در خانه هم آن را کار بگذارید. در خانه فضایی را برای ورزش در نظر بگیرید که تهویه مناسبی داشته باشید. برای مقابله با این مشکل ارتفاع باید متناسب باشد و بیش از حد روی دوچرخه خم نشوید. ارتفاع زین: برای تنظیم درست زین باید ارتفاع آن را طوری تنظیم کنید که وقتی روی صندلی می نشینید، زانوی تان کمی خم شده باشند. آنها برای سالمندان و افرادی که اضافه وزن بالایی دارند مناسب هستند. مناسب برای افرادی که مشکل تعادل دارند. ورزش به تمامی گونههای فعالیت فیزیکی بدن گفته میشود که شرکت کنندگان آن میتوانند به صورت منظم و سازمان یافته یا گاه به گاه در آن شرکت کنند و از آن برای بهبود تناسب اندامشان یا فراهم آوردن سرگرمی و تفریح بهره ببرند. تمرین با شدت بالا به منظور افزایش قدرت، استقامت و تفکیک عضلانی انجام میشود. آیا به دنبال یک تمرین هوازی سخت و با کالری سوزی بالا هستید و یا صرفاً به جهت فیزیوتراپی مجبور به استفاده از دوچرخه ثابت میباشید. اولین علت تفاوت به نوع دوچرخه برقی بستگی دارد که در عنوان پیشین مورد بحث قرار گرفت و متوجه شدیم دوچرخه ثابت ایستاده بسیار ارزانتر از یک دوچرخه اسپینینگ خواهد بود.

دوچرخه ثابت انواع مختلفی دارد که از جمله آن می توان دوچرخه ثابت معمولی، مبله و اسپینینگ را نام برد. انعطاف پذیری – آنها برای انجام انواع تمرین ها با شدت بالا، متوسط و پایین دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و می توانند همه نوع برنامه های تمرینی را پوشش دهند. دوچرخهسواری استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل، تفریح، تمرینات ورزشی یا ورزش بهطور مستقل است. این مشکل زمانی ایجاد می شود که مدت طولانی روی دوچرخه ثابت مشغول پدال زدن می شوید یا در وضعیتی قرار می گیرید که دسته دوچرخه بیش از حد پایین است. اگر عاشق ایجاد یک فضای تمرین در منزل خود هستید و در صورتی که باشگاه ورزشی شما به دلایل بسیاری از جمله شیوع بیماری بسته شده است. در پایان رکاب زنی بدن خود را به آرامی خنک و حرکات کششی انجام دهید. دوچرخه ثابت یکی از دستگاه های ورزشی می باشد که مانند تردمیل ، در یک جای ثابت قرار می گیرد و ورزشکار با ان شروع به رکاب زدن و ورزش می نماید . استفاده از دوچرخه ثابت بهعنوان یک روش مناسب چربی سوزی بهحساب میآید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت خرید دوچرخه ثابت لطیفی لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر