تغییراتی نیز که برای تقویت قوای محرکه انجام میشود، عبارتند از اضافه کردن میل سوپاپ، تغییر سایز ورودی و خروجی سوپاپ، تغییر در برنامه ECU و تغییر در حجم موتور و امثال آن. در حال حاضر تیونینگ در سطح عمومی در بین مردم شهرهای بسیار کوچک و دور از تهران نیز رایج شده و حدود 80 درصد از خریداران خودرو داخلی پس از خریداری خودرو مورد نظرشان از نصب تلق جلو پنجره و رینگ لاستیک گرفته تا تقویت موتور و نصب سیستمهای صوتی حرفهای تجهیزاتی را روی آن نصب میکنند. صندلی های مرغوب پژو و تزئینات داخلی با کیفیت آن جای خود را به صندلی های ناراحت و قطعات پلاستیکی با کیفیت پایین داده است و روکش های تودری مخملی آن جای خود را به تودری هایی از پلاستیک سیاه داده است و خبری از سیستم تعلیق استثنایی آن که روی باعث شگفتی بود و رقبا پر قدرت همچون ب ام و سری 3 و اپل وکترا و مرسدس کلاس C را بنا بر اذعان کارشناسان به زانو در آورده بود به دلیل تغییر هندسی آن که ناشی از استفاده از فنرهای جلوی بلندتر و تایرهای غیر متناسب با نوع موتور آن است تا حدودی جذابیت خود را از دست داده است.

اظهار کرد: از وقتی که پلیس به شکل ظاهری خودروها ایراد وارد کرده، متاسفانه عمده جوانان در زمینه تیونینگ ظاهر خودرو کمتر فعالیت داشتهاند و رو به تقویت خودرو و موتور آن آوردهاند، زیرا موتور نقطهای است که کمتر از سوی پلیس مورد بازرسی قرار میگیرد. 1-2 میشه روهمین موتور بدون تعویض چیزی توربو رو بست و رو بوست پایین استفاده روزمره کرد تا هر قطعه ای خراب شد با نمونه با کیفیت ترش عوض شه. اظهار کرد: خودرو با انجام تیونینگ از گارانتی خارج میشود، ولی به طور مسلم این کار علاوه بر زیبایی هدف، افزایش کیفیت و ایمنی را نیز در بر دارد که باید به این نکته توجه کرد. این روزها در کشور ما نیزحضور 405 کمرنگ شده و زیر سایه سمند و پرشیا که اولی بر روی پلتفرم 405 و دومی نوع Facelift شده پژو 405 است، محو گردیده است ولی همچنان طرفداران خود را حفظ کرده است و به تعداد زیاد تولید می شود. گیربکس خود mi16 گیربکس خوبی هست ولی بیشتر کسایی که موتور عوض میکنن برای شتاب بهتر از گیربکس GTI6 استفاده میکنن ، گیربکس mi16 گرونه و اینجا حدود 500 600 تومن معامله میشه.

این موتور نسبت به بقیه موتور های پژو تورک بالایی داره همچنین ماکسیمم قدرت چون روی 5300 دور هستش بیشتر برای شهر خوبه تا برای ریس.. آموزش تعمـیرات پژو 405 تصور کنید مسیری طولانی کـه در حال سفر هستید ، بـه جایی مـیرسید کـه شاید که تا نزدیک ترین تعمـیرات خودرو چند کیلومتر فاصله باشد و شاید هم… پیشرفته ترین و حرفه ای ترین روش تقویت موتور درون دنیـا ….. حرفه ای و مـهمتر از همـه “ایمن” تقویت کنید وبا این تقویت هم از سواری 405 لذت ببرید . پژو در دوران طلایی خود که از اواخر دهه 60 تا اواخر دهه 90 میلادی به طول انجامید، با استودیو پینینفارینا ایتالیا رابطه تنگاتنگی داشت و طراحی بیشتر محصولات خود را به این استودیو میسپرد و در صورت نیاز به انجام طراحی در داخل کمپانی نیز معمولا از مشاوران ارشد پینینفارینا کمک میگرفت. به گزارش «اخبار خودرو»، خرید یک خودرو تماماسپرت نیاز به صرف هزینه زیادی دارد اما چطور میتوانید از خودرو خود، یک نسخه ارتقایافته بسازید و به چه میزان هزینه نیاز است؟ اما اگر قصد نصب سیستم پرخوران دارید باید بدانید که نیاز به فورجشدن پیستونها است و باید مانیفولد و سنسورهای مربوطه روی موتور این خودرو نصب شود.

این کارشناس لوازم جانبی و آپشن خودرو در پایان درباره لزوم توجه بیشتر خودروسازان به این نیاز جوانان تاکید کرد: تیونینگکاران مطرح کشور در حال حاضر جذب شرکتهای خارجی میشوند و ما در این زمینه خیلی از دنیا عقب هستیم. کلهر همچنین درباره اساس کار تیونینگکاران خودرو در کشور و آموزشهایی که این افراد برای این کار میبینند، تاکید کرد: وقتی کالای تیونینگ عرضه میشود، ملزومات آن نیز به همراهش میآید. هیچ گاه نمونه کوپه 405 به طور رسمی توسط پژو عرضه نشد. هرچیزی کـه برای ارتقای یـه پژو 405 هست.از سپر جلو که تا سپر عقب. Vortec Cyclone : تقویت موتور 5 که تا 12hp … این کار درون یک موتور معمولی، واقعاً قدرت را 5 که تا 7 اسب بخار افزایش مـیدهد. تعویض بـه موقع روغن موتور و نگهداری صحیح از موتور خودرو که تا حد زیـادی مـیتواند از افت شدید … بـه صورت کلی تقویت موتور یک خودرو بـه منظور افزایش مـیزان گشتاور و نیوری… برخی انواع 405 سه برابر یک دوو سیلو با تجهیزات کامل قیمت داشته اند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از نصب موتور mi16 روی 405 ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر