یعنی کتاب خاصی نیست که بخوای بخونی (به جز قانون اساسی). تجربه خودم از اطلاعات عمومی فقط قانون اساسی رو مطالعه کردم با ساختار نظام. یه دسته دیگم اطلاعات سیاسی و نطام، تو ویکی پدیا درباره ساختار نظام جمهوری اسلامی کلی اطلاعات هست. بستگی به تحلیل شما از متن تو اون لحظه داره. یه دسته اینطوره که یه متنی میده و بعدش چندتا سوال تحلیلی که شما باید براساس متن جواب بدید. نه فقط ۵۰۴ لغت مهمش بلکه کل متن رو بخونید. اینکه یه عده به این سوالات نمیتونن جواب بدن و یه عده خوب جواب میدن علاوه بر هوش فرد بستگی به این داره که قبلاً از این دست سوالات حل کردین یا نه. من خودم به شخصه از ابتدایی علاقه به سوالات هوش داشتم و همیشه حل میکردم. تشکر میکنم از خدا میخوام که دفعه بعد شما به خواسته تون برسید من یه کتاب آزمونهای استخدامی خوندم که خیلی کمکم کرد . معارف: من جلد ۱ و ۲ سبحانی رو همیشه خوندم ولی ظاهراً از دین و زندگی دبیرستان هم سوال مطرح میشه. من هنوزم معتقدم اطلاعات عمومی بستگی به دانسته های قبلی شما داره. در این پست قصد داریم شما را با انواع سیم پیچی ماشین های الکتریکی که بخش کوچکی از طراحی ماشین الکتریکی می باشد، آشنا نماییم تا به صورت کلی بدانید برای ترسیم یک سیم پیچی به چه مواردی نیاز داریم، شاید در نگاه اول مطالب بیان شده دشوار به نظر بیایند چرا که به صورت پیوسته و پشت سر هم از فرمول ها و اصطلاحات جدید برای شما استفاده کرده ایم.

نکته اینست که، برای ترسیم دیاگرام سیم پیچ ها از سه روش، مدور، مسیر جریان و گسترده استفاده می شود. با این تفاوت که در اجرای سیم پیچی موتور های تک فاز طرح دو فاز، دو ستون مجزا برای دو فاز ترسیم میشود. معمولاً پوشش با پیچ روی محفظه محکم نمیشود، بلکه فقط روی محفظه قرار داده میشود. گام قطبی: به تعداد شیارهایی از سطح استاتور گفته میشود که توسط یک قطب پوشانده شوند. درصورت نداشتن دسترسی به پلاك موتور با تغییرات جدید ابتدا قدرت دریافتی استاتور را از فرمول زیر بدست می آوریم. اگه میخواستم شانسی بزنم شاید زیر ۱۵ درصد میشدم. اگه میخواید وقت بزارید بازم کتاب ادبیات کنکور گاج شاید مناسب باشه من خودم ندیدمش واقعیت. تجربه خودمو بگم. من ریاضی و آمار این آزمون ۴۲ درصد زدم. ببینید فقط با ۵ سوال درصدم شد ۴۲ . یه کتاب ۵۰۴ لغت با ترجمه فارسی بگیرید و تا اونجا که رسیدین بخونیدش و فقط معانی لغات رو یاد بگیرید.

ریاضی: اگه بخواین یه منبع سنگین مثل ریاضیات رنجبران بخونید سه ماه فقط باید ریاضی بخونی. بقیه مباحث مثل اینترنت، پاورپوینت و اکسس سوالات کمتری مطرح شده. بقیه مباحث با توجه به اهمیت و سوال کمتر نمی ارزه این همه وقت بزاری بخونی. امکان پیشرفت در این شغل با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیار بالا بوده و آینده ای روشن برای آن پیش بینی می شود. در هنگام تعمیر کولر آبی باید به نکات توجه شود تا دلیل سوختگی موتور مشخص گردد. آن چیزی که در آرمیچر و عملکرد آن به شدت می تواند تاثیر گذار باشد و در حقیقت مشخص کننده زمینه اصلی و کاری این آرمیچر باشد، نوع کلاف بندی سیم ها خواهد بود. در دوره سیم پیچی موتور آموزشگاه فنی برق، کارآموزان پس از آشنایی با مقدمات و تجهیزات سیم پیچی با طریقه خارج کردن سیم پیچ های سوخته از شیار های استاتور، طراحی، محاسبات و سیم پیچی ترانسفورماتورهای تکفاز و سه فاز، الکتروموتور های سه فاز و تک فاز 24 و ۳۶ شیار، مراحل سیم پیچی موتور، فرمول های سیم پیچی و محاسبات مربوط به آن و بسیاری از مطالب دیگر آشنا می آموزش جامع سیم پیچی شوید. دوره سیم پیچی الکتروموتور ها و آرمیچر به دو مبحث سیم پیچی تک فاز و سیم پیچی سه فاز تقسیم بندی می شود که در هر کدام انواع سیم بندی و کلاف بندی و سربندی مختلف وجود دارد که در طول آموزش به تمامی آنها پرداخته می شود.

اگر سیم پیچی یك طبقه سه فازه باشد در این صورت مجموع گروه كلافهای لازم برای سه فاز 1.5 برابر تعداد قطبها خواهد بود. در این سیم بندی تعداد شیارهای موجود بین رفت و برگشت هر کلاف y شیار خواهد بود. مدل یک کلاف را با یک سیم بسازید تا فضای بیشتری داشته باشد. معمولاً برای اینکه هسته ها شار بیشتری تولید کنند آنها را به صورت E و I می سازند و برای جلوگیری از تلفات فوکوو هیستر زیس . 3. اتصال قطب مجاور: اگر تمام گروه های هسته سیم پیچ به صورت یک فاز در کنار هم متصل شوند اتصال قطب مجاور نامیده می شود. کلاف بندی در انواع سیم پیچی الکتروموتورها متفاوت است و به همین دلیل در این مرحله باید ابتدا نوع سربندی موتور تعیین شود. آموزش سیم پیچی موتور که از دوره های پرطرفدار رشته برق فیلم اموزش سیم پیچی ارمیچر صنعتی می باشد. آموزشگاه فنون برق یکی از بهترین آموزشگاه سیم پیچی در کشور است که به صورت تخصی و زیر نظر فنی حرفه ای دوره سیم پیچی موتور را برگزار کرده و همه ساله کاراموزان بسیاری را وارد بازار کار می نماید.

ایندکسر