شرکت های هواپیمایی آماده حمل واکسن هایی هستند که می توانند سفر را زنده کنند


ماه ها قبل از اینکه کسی بداند کدام یک از متقاضیان واکسن کرونا ویروس ادامه خواهد یافت ، یا اینکه چه زمانی در دسترس خواهد بود ، شرکت های هواپیمایی در تلاشند نحوه انتقال دوزها به سراسر جهان را بشناسند.

در طول تابستان ، خطوط هوایی آمریكا ، خطوط هوایی دلتا و یونایتد ایرلاینز با مقامات دولتی ، شركتهای دارویی و كارشناسان صحبت كردند تا بفهمند كه واكسنها در كجا تولید می شوند ، نحوه ارسال آنها و نحوه استقرار افراد و هواپیماها به بهترین وجه در مورد این موارد چیست حرکت. اخیراً ، آنها دسته ای از واکسن ها را برای استفاده در آزمایش ها و تحقیقات یا آماده سازی برای توزیع گسترده تر ، به پرواز درآورده اند.

این صنعت نقش مهمی در انتقال میلیاردها دوز در صدها پرواز طی ماه های آینده ، قرار دادن هواپیماها و خدمه کم استفاده در حین توزیع خود دارو خواهد داشت که ایرلاین ها امیدوارند مردم بتوانند بار دیگر بلیط خود را رزرو کنند. اما پروازها تنها بخشی از یک مسابقه جهانی گسترده و رله ای است که شرکت های هواپیمایی باید در مقطعی آماده باشند.

مانو جاکوبز ، مدیر تأمین داروها و سایر محصولات تخصصی به یونایتد ، گفت: “هنگامی که یک برنامه کاربردی ارائه می شود ، فوری خواهد بود و ما باید سریعاً اقدام کنیم.

کمیته مشاوره ای واکسن های سازمان غذا و دارو روز پنجشنبه در حال تصمیم گیری است که آیا آژانس مجوز اضطراری واکسن Pfizer را صادر می کند یا خیر. واکسن دیگری که توسط Moderna تولید شده انتظار می رود هفته آینده بررسی شود. پس از مجاز شدن ، انتظار می رود تحویل کالا به طور جدی آغاز شود.

یکی از بزرگترین چالش های شرکت های هواپیمایی اطمینان از انتقال واکسن در دمای پایین است. Pfizer باید در منفی -94 درجه فارنهایت پایین نگهداری شود. مدرن را می توان با کنترل راحت تر منهای 4 درجه حفظ کرد.

برای واکسن خود ، Pfizer ظروف مخصوص یخچالی را طراحی می کند که می تواند با یخ خشک ، که دی اکسید کربن جامد است ، پر شود. اما مقامات هواپیمایی میزان حمل یخ خشک را در هواپیما محدود می کنند زیرا به گاز تبدیل می شود و هوا را برای خلبانان و خدمه سمی می کند.

FAA در نامه ای اعلام کرد ، ماه گذشته یونایتد ماه گذشته به دنبال آزمایشاتی که نشان داد بی خطر است ، اداره فدرال هواپیمایی خواست این حد را افزایش دهد تا واکسن Pfizer از فرودگاه بین المللی بروکسل به فرودگاه بین المللی شیکاگو اوهارا منتقل شود. طبق این نامه ، آژانس موافقت کرده است که به این شرکت هواپیمایی حمل 15000 پوند یخ خشک روی هواپیمای بوئینگ 777-224 بپردازد ، در حالی که 3000 قبلی پوند نیست. این هواپیمایی گفت که یک 777 می تواند تا یک میلیون دوز را تحمل کند.

آمریکایی و دلتا همچنین با آژانس همکاری می کنند تا محدودیت های واکسن در یخ خشک را افزایش دهند. و بوئینگ گفت که همکاری نزدیکی با شرکت های حمل و نقل مسافر و باری و تنظیم کننده های جهانی برای کمک به انتقال هرچه بیشتر واکسن ها به صورت ایمن دارد. در نامه های تجاری ، سمپوزیوم ها و مکالمات آنلاین ، سازنده هواپیما یافته های خود را در مورد انتشار یخ خشک و روش های مهم ایمنی به اشتراک می گذارد. بوئینگ همچنین گفت که با سایر شرکت های هوافضا در حال کار بر روی رهنمودهایی است که می تواند به خطوط هوایی ارائه دهد.

یونایتد از اظهار نظر در مورد کار خود با Pfizer خودداری کرد ، اما گفت که در حال ایجاد زمینه برای تهیه واکسن تابستانی است ، تلاشی که شامل تیم های راهپیمایی از سراسر شرکت و سراسر جهان است.

آقای جیکوبز گفت: “ما خیلی سریع تصمیم گرفتیم که باید چند فرد باهوش را جمع کنیم تا درباره نحوه تهیه فکر کنند.”

مقیاس و فوریت شیوع واکسن کرونا ویروس با هر آنچه که شرکت های هواپیمایی و سایر شرکت های تدارکاتی قبلاً دیده اند متفاوت است. UPS غول حمل و نقل در نزدیکی مراکز حمل بار هوایی خود در ایالات متحده و اروپا مزارع را برای فریزرهای بسیار کم دما – قادر به نگه داشتن کالاها تا منفی 112 درجه فارنهایت – نصب می کند. شرکت بهداشتی این شرکت همچنین تولید یخ خشک را افزایش داده است و امکانات آمریکا در هر ساعت 1200 پوند است. FedEx همچنین فریزرهای بسیار سرد را به کل شبکه آمریکایی خود اضافه کرده است. هر دو شرکت ناوگان عظیم هواپیمای باری دارند که به حمل واکسن کمک می کند.

به طور معمول ، تقریباً نیمی از بار هوایی توسط شرکت های هواپیمایی حمل می شود که اغلب زیر پای مسافران است. افت شدید پروازها در این بهار بسیاری از این ظرفیت را از بین برد ، اما نیاز مبرم به ماسک ، دستکش و پنکه فرصت خوبی را برای حامل های گرسنه ایجاد کرد و به آنها اجازه داد حداقل بخشی از تجارت از دست رفته خود را بازیابند. بسیاری از شرکت های هواپیمایی از جمله یونایتد ، آمریكا ، لوفت هانزا و ویرجین آتلانتیك پروازهای فقط باری را آغاز كرده اند و بعضی از آنها تا جایی پیش رفته اند كه در جعبه ها و كالاهایی كه مسافران به طور معمول در آن نشسته اند بند می بندند.

اکنون شرکت های هواپیمایی آماده پرواز فقط با واکسن هستند: هواپیماهایی که با جعبه یا کولرهای یخچال دار پر شده اند و خدمه اسکلتی خلبانان و اعضای خدمه برای ایمن سازی و نظارت بر محموله های ارزشمند.

در اواسط ماه نوامبر ، هواپیمایی آمریكا یك سری پروازهای آزمایشی را از میامی به آمریكای جنوبی انجام داد تا بسته های حرارتی و روش های پردازش خود را آزمایش كند. همچنین در حال حاضر محموله هایی را برای آزمایش واکسن در سراسر جهان حمل کرده است. آماده سازی های دیگر ، اگرچه حیاتی هستند ، اما عادی تر هستند. این موارد شامل تنظیم گواهینامه ها و مجوزها برای حمل و نقل کالا ، اطمینان از برنامه ریزی کامل تحویل واکسن و اطمینان از قرار گرفتن هواپیمای لازم در مکان مناسب در زمان مناسب است.

جسیکا تایلر ، رئیس محموله هواپیمایی آمریكا گفت: “ما معتقدیم كه هر بازیگر در این صنعت – نه فقط خطوط هوایی ، بلكه صنعت لجستیك زنجیره تأمین – باید به این مهم دست یابد.”

شرکت های هواپیمایی تجربه حمل واکسن آنفلوانزا را دارند و این صنعت در سال های اخیر بیشتر درگیر فعالیت های دارویی بوده است. به عنوان مثال ، در سال 2015 ، آمریکایی یک انبار 25000 فوت مربع در مرکز خود در فرودگاه بین المللی فیلادلفیا ساخت که به ذخیره سازی داروها اختصاص داشت. این انبار که بصورت شبانه روزی کنترل می شود ، می تواند محموله ها را در دمای منفی 4 درجه فارنهایت ذخیره کند و بزرگترین تعداد انگشت شماری از این امکانات است که این شرکت هواپیمایی در نیمی از فرودگاه های ایالات متحده و اروپا فعالیت می کند. دلتا و یونایتد شبکه های مشابه سردخانه را کار می کنند.

در مورد حمل و نقل ، شرکت های هواپیمایی معمولاً با “حمل و نقل کالا” کار می کنند ، واسطه هایی که حمل و نقل را از طرف مشتریانی مانند تولیدکنندگان و توزیع کنندگان دارو انجام می دهند. با واکسن ، به دلیل فوریت تحویل واکسن در صورت لزوم ، شرکت های مخابراتی انتظار دارند در برخی موارد مستقیماً با این مشتریان کار کنند.

آمریکایی و دلتا در حال همکاری با مک کیسون ، یک ارائه دهنده اصلی پزشکی هستند که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تابستان امسال ماموریت دادند تا به عنوان یک توزیع کننده متمرکز واکسن های ویروس کرونا فعالیت کند. طبق گفته راب والپل ، معاون رئیس Delta Cargo ، هر تولید کننده عمده واکسن ، به استثنای Pfizer ، گفته است که از McKesson برای توزیع محصول خود در ایالات متحده استفاده خواهد کرد.

آقای والپول در ماه جاری به خبرنگاران گفت ، از ماه اوت ، دلتا محموله های کشتی را برای واکسن ها ، کیت های آزمایش و سایر محصولات در ایالات متحده و از بلژیک و آمریکای لاتین به آمریکا ارسال می کند. این شرکت هواپیمایی همچنین “برج کنترل واکسن” ویژه ای را برای ردیابی و هماهنگی حمل و نقل ایجاد کرده است.

وی گفت ، در حالی که هجوم یخ خشک برای خطوط هوایی یک چالش است ، سرعت ورود واکسن نیز وجود دارد.

آقای والپل گفت: “مانند بسیاری از چیزهای دیگر ، در دو ماه گذشته شدت و تغییر بی سابقه ای رخ داده است.” “این همه افراد درگیر را آزمایش می کند.”


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes