پیشرانههای دوزمانه تقریبا منقرض شدهاند؛ اما Achates Power از پیشرانه پیستون متقابل دو زمانهای در وانت فورد F-150 استفاده کرده است که علاوه بر کارایی بیشتر، آلایندگی کمتری دارد. لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهدهی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. این مدل سیلندر ماشین از نظر ابعادی مانند یک موتور خطی بوده و حتی تعمیرات آن نیز ساده تر بوده و بدلیل فضای اریبی که ایجاد می نماید ، مرکز ثقل پایینی داشته و فضای جلویی و یا کناری بسیار مناسبی را برای سیستم فراهم می آورند. موادی که برای ساختن پیستونها بکار میروند عبارتند از چدن خاکستری ، فولاد ریخته گری ، و آلیاژ آلومینیوم. از معایب پیستونهای ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم میتوان انبساط زیاد آنها اشاره کرد که پیش از این نیز به آن اشاره شد. تعمیرکاران معمولا به رانندگان درباره این قطعه و خود سیلندر ماشین تذکر می دهند که مدام باید بازبینی شود که پیش تر بسیار راجع به آن صحبت شد و تا به اینجا با عملکرد سیلندر خودرو آشنا شدید، و باید با علائم و نشانه های خرابی آن ها نیز آشنا باشید تا در صورت خرابی پیش از اینکه خسارات بیشتری به شما وارد کند آن تعویض نمایید.

ضمن اینکه این تفنگ بادی فروشی به مراتب خوبی را در مقایسه با سایر مدل ها دارد. بنابر توضیحاتی که در مورد عملکرد پیستون در خودرو دادیم، این قطعه معمولا با توان انتقال حرارتی بالا ساخته می شود و هم چنین دارای قدرت انتقال دمایی بسیار بالا رینگ پیستون ژاپن نیز است. وقتی تسمه تایم ببرد، ریتم باز و بسته شدن سوپاپ ها بهم میریزد و اگر دور موتور بالا باشد، بسته به طراحی موتور به احتمال زیاد سوپاپ با سطح رویی پیستون برخورد میکند و غیر از شکسته شدن خود سوپاپ باعث آسیب دیدن piston cr125 پیستون هم میشود. دلیل این کار نیز این است که حین گرم شدن پیستون به شکل استوانه دربیاید. بدین ترتیب بیضی ساختن پیستون و همچنین ایجاد لقی بین سیلندر و پیستون، جهت جلوگیری از چسبیده شدن پیستون به سیلندر می باشد. در حقیقت شکل بیضی پیستون و ایجاد لقی بین سیلندر و پیستون، در راستای جلوگیری از چسبیدن پیستون به دیواره سیلندر صورت میپذیرد.

در این نوع پیستون، برشی کامل در دامنه ایجاد میشود تا از برخورد میللنگ با آن جلوگیری شود. پیستون از بالاترین مکان خود (نقطه مرگ بالا) به طرف پایینترین مکان خود در سیلندر (نقطه مرگ پایین) حرکت میکند در این زمان سوپاپ تخلیه بستهاست و سوپاپ هوا باز است. شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید. این قطعه عاملی برای تراکم مخلوط بنزین و هوا و خروج دود حاصل از احتراق از محفظه سیلندر است. این رینگ ها در داخل شیارهای پیستون قرار دارند و از خروج مخلوط سوخت و هوا از بالای محفظه احتراق جلوگیری می کنند تا فرآیند انفجار و حرکت پیستون به سهولت انجام شود. پیشرانههای دو زمانه بهطور سنتی با مخلوط کردن روغن با بنزین روغنکاری میشوند که طبق استانداردهای مدرن کابوسی برای انتشار آلایندگی است و روغنکاری کاملا زیانآور نامگذاری میشود؛ اما پیشرانه پیستون متقابل Achates مانند پیشرانه خودروهای متداول بهصورت جداگانه روغنکاری میشود، بنابراین مشکلی در این زمینه وجود ندارد. خواهیم داشت که بیشتر در یخچالهای منزل که موتور کوچکی دارند از این نوع کمپرسورها استفاده می شود . در این مقاله می خواهیم به بررسی سیلندر ماشین بپردازیم.پس تا انتهای مقاله با فروشگاه لوازم یدکی ماشین نو همراه باشید.

همچنین در پیستونهای چدنی ممکن است اتاق احتراق روی سر پیستون قرار بگیرد. خودرو های سواری مدرن و امروزی، از پیستونهای آلومینیمی، به دلیل سبکی و انتقال حرارت بهتر، استفاده میشود. البته پیستونهای چدنی بدنه بزرگتر و سنگینتری دارند و در برخی از خودروهای دیزلی پر قدرت از آنها بهره میگیرند. به تعداد سیلندرهای یک موتور، پیستون در آن وجود دارد و هر چه تعداد سیلندرها و در نتیجه پیستونها بیشتر باشد قدرت موتور نیز بیشتر خواهد بود. سیستم هوارسانی نهتنها سیلندرها را با هوا پر میکند، بلکه گازهای خروجی را نیز بهطور دقیق و کنترلشده به خارج میفرستد. این رویکرد بدان معنا است که پیشرانه OPE برای انتقال گازها به داخل و خارج سیلندرها مانند پمپ عمل نمیکند؛ زیرا چنین کاری باعث کاهش تلفات پمپاژ و صرفهجویی در مصرف انرژی میشود. در برخی از اتومبیلها مقاومت پیستون در مقابل فشار، روی پیستون نشان داده میشود. همچنین رینگها اگر روغن را از روی سطح سیلندر به صورت کامل پاکسازی نکنند منجر به روغنسوزی درون محفظه احتراق میشوند. فرسایش شعاعی پیستون میتواند منجر به آسیب دیدن سیلندر و یا بوش سیلندر شود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد piston 350 raptor لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر