برای انجام کامپوزیت دندان، نیازی به تراش دادن بخشی از دندان نیست و کاملاً قابل بازگرداندن (برداشتن آن از روی دندان) میباشد. اگر طول دندانی در اثر ساییدگی کوتاهتر از سایر دندانها شده باشد، میتوان با کمک لمینت های سرامیکی آن را اصلاح کرد. از دیگر انواع کامپوزیت دندان کامپوزیت میتوان به: هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید اشاره داشت. از معایب کامپوزیت دندان ماکروفیل میتوان به سخت و دشوار بودن پولیش سطح ترمیم اشاره کرد اما در عوض ایراد آن، خوب است بدانید این کامپوزیت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. کامپوزیت های دندان کره ای بعد از کامپوزیت های آلمانی، با استقبال بیشتری در مقایسهبا کامپوزیت های آمریکایی و سوئیسی رو به رو شده اند.

برای انجام این کار ابتدا دندانپزشک معالج شما موقعیت دندان های روکش شده را بررسی می کند و بنابر صلاح دید خود در صورت امکان روکش قبلی را با روکش های سرامیکی تعویض می کند. با وجود این و بسیاری از مزایای دیگر کامپوزیت دندان ، دندانپزشک شما ممکن است بسته به شرایط دندان های شما ، روکش های لمینت دندان برای شما بهتر از روکش های کامپوزیت بداند در این مورد با متخصص دندانپزشک خود مشورت نمایید. بلکه زیبایی روکش است. کامپوزیت به سفیدی، یکنواخت بودن، برطرف کردن لکه های زرد دندانی، شفافیت دندان و همچنین استحکام دندان ها کمک کرده و از روش های درمانی و زیبایی بدون آسیب به دندان به شمار می رود.

یکی از سوالات متداولی که در حوزه دندانپزشکی زیبایی پرسیده می شود، این است که ونیر کامپوزیت بهتر است یا لمینت سرامیکی؟ هزینه کامپوزیت و ونیر متغیر بوده و به عوامل زیادی از جمله: کیفیت مواد مورد استفاده، تجربه و مهارت دندانپزشک و میزان ضخامت چه دندان هایی کامپوزیت میشوند دندان بستگی دارد. با توجه به مطالب گفته شده در پاسخ به سوال مطرح شده می توان این گونه توضیح داد که، ونیر کامپوزیت ها نه تنها کار کامپوزیت های معمولی را انجام می دهند بلکه این نوع کامپوزیت ها نسبت به موارد معمولی مزیت هایی هم دارند. در جلسه اول که برای ونیر سرامیکی مراجعه میکنید دندانپزشک از روی دندانها قالب میگیرد.

اما كامپوزيتها بنا به عادات تغذيهای مثل مصرف چای، قهوه، غذاهای رنگی و ربدار و تناوب مسواک زدن بيمار در دورههای زمانی مختلف نياز به پاليش دارند و میزان زرد شدن کامپوزیت بیشتر از انواع لمینت سرامیکی است. همچنین، هر دو دسته نانو هیبریدها و میکرو هیبریدها در گروه کامپوزیتهای هیبرید قرار دارند و اندازه ذرات این مواد حدوداً کمتر از 100 نانومتر تا بیشتر از یک میکرومتر است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان زیبایی لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر