در مناطق روستایی آمریکا، کووید بیشترین ضربه را به سیاه پوستان و اسپانیایی تبارها وارد می کند


همه‌گیری ویروس کرونا سال گذشته مناطق روستایی آمریکا را فرا گرفت و باعث افزایش مرگ و میر در میان ساکنان سفیدپوست شد زیرا این ویروس باعث شعله‌ور شدن کسری‌های سلامت طولانی‌مدت در آنجا شد.

اما تحقیقات جدید در شهرهای کوچک و زمین‌های کشاورزی نشان داده است که کووید سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبار را با نرخ‌های بسیار بالاتری نسبت به همسایگان سفیدپوست خود کشته است. حتی در پایان دومین سال شیوع همه‌گیری، در فوریه 2022، سیستم‌های بهداشتی بیش از حد، فقر، بیماری‌های مزمن و نرخ پایین‌تر واکسیناسیون، افراد غیرسفید پوست را مجبور می‌کرد تا بار ویروس را به دوش بکشند.

سیاهپوستان و اسپانیایی تبارها در مناطق روستایی از تلفات فوق‌العاده بالایی متحمل شدند و در سال دوم همه‌گیری با نرخ بسیار بالاتری نسبت به شهرها جان خود را از دست دادند.

در شهرها و شهرها با هر اندازه، شکاف نژادی در مرگ و میر ناشی از کووید کاهش یافته است. این امر به‌ویژه اخیراً صادق بوده است، زمانی که دستاوردهای عمده در ایمنی در سراسر جمعیت، فشاری را بر سیستم‌های بهداشتی که به نظر می‌رسد بیش از همه به آمریکایی‌های غیرسفیدپوست آسیب می‌زند، کاهش داده است.

با این حال، با افزایش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، و مقامات بهداشتی که برای زمستانی حتی مرگبارتر آماده می شوند، دانشمندان هشدار دادند که تلاش ها تا کنون برای از بین بردن شکاف نژادی در میزان واکسیناسیون برای محافظت از افراد غیرسفیدپوست از ویرانی امواج بزرگ کووید کافی نبوده است.

این مشکلات در هیچ کجا به اندازه مناطق روستایی مشهود نبود. بر اساس تحقیقات جدید که توسط اندرو استوکس، استادیار بهداشت جهانی انجام شد، سیاه‌پوستان، اسپانیایی‌تبار و بومیان آمریکا در آن مکان‌ها مرگبارترین سال دوم همه‌گیری را در میان گروه‌های نژادی یا قومی بزرگ در سراسر ایالات متحده ثبت کردند. در دانشگاه بوستون

در آن جوامع، دولت بایدن اطمینان داد که هر مرگ ناشی از کووید در حال حاضر قابل پیشگیری است با مشکلات دریافت مراقبت های پزشکی.

داروخانه‌های روستایی اغلب کم هستند و دریافت قرص‌های ضد ویروسی حیاتی را برای ساکنان فقیرتر و کمتر تحرک دشوار می‌کند.

پزشکان گفتند که برخی از بیماران سیاه پوست، به ویژه آنهایی که بیمه نیستند یا از بیمارستان ها دور هستند، قبل از درخواست کمک برای بهره مندی از درمان های جدید، مدت زیادی صبر می کنند.

و سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبار واکسن‌های تقویت‌کننده را با نرخ‌های پایین‌تری دریافت کرده‌اند، که نتیجه آن چیزی است که برخی از پزشکان به عنوان عدم آگاهی ناشی از کاهش پیام‌های عمومی، به‌ویژه در ایالت‌های محافظه‌کار، توصیف می‌کنند.

بابی جنکینز، شهردار کاتبرت، یک شهر عمدتا سیاهپوست که تنها بیمارستان آن شش ماه پس از بسته شدن تنها بیمارستان بسته شد، گفت: «حال و هوای ملی این است که همه اکنون باید در موقعیتی باشند که برای محافظت از خود در برابر ویروس، آنچه را که لازم است انجام دهند. پاندمی. “اما همه هنوز در موقعیتی نیستند که این کار را انجام دهند.”

به گفته دانشمندان، نابرابری های نژادی در مرگ و میر ناشی از کووید به دلایل متعددی کاهش یافته است. انتشار اولیه واکسن، آمریکایی های مسن را که به طور نامتناسبی سفیدپوست هستند، در اولویت قرار داد. اما در طول سال گذشته، واکسیناسیون اولیه برای سیاهپوستان و اسپانیایی‌تبار تقریباً دو برابر نرخ سفیدپوستان افزایش یافت.

این نرخ برای مردم اسپانیایی تبار، 54 درصد، اکنون بیشتر از سفیدپوستان است که 50 درصد است. نرخ واکسیناسیون سیاهپوستان، 43 درصد، همچنان عقب است، اما این شکاف کاهش یافته است.

این ویروس همچنین سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبار را با نرخ‌های بیشتری در سال اول همه‌گیری آلوده کرد و کشت – در یک مقطع زمانی در سال 2020، ساکنان روستایی سیاه‌پوست تقریباً شش برابر نرخ سفیدپوست‌ها جان خود را از دست می‌دادند – که ممکن است تا سال اهداف کمتری داشته باشد. 2.

بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، این تغییرات به قدری عمیق بوده است که در میان قدیمی‌ترین آمریکایی‌ها، میزان مرگ و میر ناشی از کووید سفید اخیراً از سیاه‌پوستان بیشتر شده است.

اما کاهش شکاف نژادی تا حدودی به دلیل بدتر شدن همه‌گیری برای سفیدپوستان است تا پیشرفت‌های جدی برای سیاه‌پوستان یا اسپانیایی‌تبار آمریکایی‌ها. CDC نشان داد که میزان مرگ و میر کووید سفید از سال اول تا دوم همه‌گیری 35 درصد افزایش یافته است. در آن دوره، میزان مرگ و میر در افراد اسپانیایی تبار تنها 1 درصد و در سیاه پوستان 6 درصد کاهش یافت.

حتما بخوانید:  وانت بار تهران سی تی

آلیشیا رایلی، جامعه شناس در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز، می گوید: «این حرکتی به سوی برابری نیست. این بود که سفیدپوستان بیشتر به کووید مبتلا می شدند و می میرند.

تصویر ملی همچنین تغییری را پنهان کرده است که به همان اندازه با جغرافیا و نژاد ارتباط دارد. استوکس گفت. از آنجایی که در اواخر سال 2020 بار همه‌گیری از شهرهای بزرگ به مناطق روستایی که سهم بیشتری از ساکنان سفیدپوست دارند، منتقل شد، آمار ملی مرگ‌ومیرهای کووید به طور طبیعی شامل تعداد بیشتری از سفیدپوستان شد.

اما در مناطق روستایی، مرگ‌های ناشی از کووید با نرخ بیشتری به افراد غیرسفید پوست تقسیم می‌شد، درست مانند شهرهای بزرگ و در شهرهای کوچک یا متوسط. تیم استوکس پیدا شد. او تا فوریه از شمارش گواهی‌های مرگ کووید در CDC استفاده کرد و از داده‌های جدیدتر و بالقوه ناقص اجتناب کرد و سن بالاتر جمعیت سفیدپوست را در نظر گرفت.

در بدترین حالت موج Omicron در زمستان امسال، نرخ مرگ و میر سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌ها از میزان مرگ و میر سفیدپوستان در شهرها و شهرستان‌ها با هر اندازه‌ای فراتر رفت، درست همانطور که در اوج هر شیوع ویروس قبلی بود.

میزان مرگ و میر سیاهپوستان در اوج زمستان امسال 34 درصد در مناطق روستایی، 40 درصد در شهرهای کوچک یا متوسط ​​و 57 درصد در شهرهای بزرگ و حومه آنها بیشتر از سفیدپوستان بود. شکاف نژادی در شهرها بسیار زیاد بود زیرا شهرنشینان سفیدپوست در اکثر موارد همه گیر در اثر کووید با نرخ بسیار کمتری نسبت به سفیدپوستان در مناطق روستایی جان خود را از دست داده اند.

دکتر. استوکس گفت که یافته‌ها نشان می‌دهد که آیا مردم در یک شهر بزرگ یا شهر کوچک زندگی می‌کردند، گاهی اوقات به اندازه بخشی از کشوری که در آن زندگی می‌کردند، با تجربه آن‌ها از کووید ارتباط داشت. در دومین سال همه‌گیری، که در فوریه 2022 به پایان رسید، بخش‌های روستایی غرب، جنوب و شمال شرق، علیرغم تفاوت‌های فاحش در استراتژی‌های مهار آن مناطق، همگی با افزایش مرگ و میر ناشی از کووید سفید مواجه شدند.

دکتر “نگاهی به ماساچوست در مقابل تگزاس کافی نیست.” استوکس گفت. “شما باید به روستایی ماساچوست در مقابل روستایی تگزاس نگاه کنید.”

Dr. استوکس گفت، نتایج حاکی از نیاز به طرح‌های واکسیناسیون بسیار فعال‌تر متناسب با سیاه‌پوستان آمریکایی، به‌ویژه روستایی‌ها است. او گفت: «به‌کارگیری استراتژی‌های عادلانه واکسن مستلزم آن است که از در دسترس قرار دادن آن‌ها فراتر برویم.»

در شهرهای کوچک و متوسط ​​و مناطق روستایی در سراسر جنوب، جایی که سیاست‌های حفاظتی نادر بود، سیاه‌پوستان در دومین سال شیوع بیماری همه‌گیر در میان بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید در بین هر گروه نژادی یا قومیتی در هر منطقه قرار گرفتند. استوکس پیدا شد.

در میان کشته شدگان جکلین لوری، 28 ساله، معلم علوم راهنمایی و مادر مجرد دو فرزند در دارلینگتون، SC، شهری عمدتا سیاهپوست با 6000 نفر بود. خانم که به تازگی یک پسر به دنیا آورده است. لوری در مورد تلقیح شدن تردید داشت، زیرا نگران بود – بدون نیاز به این کار – که واکسن شیر مادرش را آلوده کند.

هنگامی که او در ماه سپتامبر با یک دختر عموی خود به نام جسیکا بریگمن که یک پرستار بود تماس گرفت و گفت که بیمار شده است، خانم. بریگمن از او خواست که به پزشک مراجعه کند. اما خانم لووری که مبتلا به چاقی و دیابت بارداری بود، اولویت دیگری داشت: او هنوز برای ویروس آزمایش مثبت نکرده بود، و قبل از اینکه بتواند واجد شرایط دریافت حقوق کووید از کارفرمایش شود، نیاز داشت. در این بین، او از روزهای ارزشمند بیماری استفاده می کرد.

خانم او گفت: «او تنها ارائه‌دهنده خدمات بود و باید صورت‌حساب‌ها را می‌پرداخت، و چون یک هفته مدرسه را از دست داده بود، دستمزد دریافت نمی‌کرد. بریگمن از نگرانی های پسر عمویش گفت. آنها مدام به او می گفتند که به مدرکی برای اثبات وضعیت کووید مثبت نیاز دارد.

حتما بخوانید:  ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی

زمانی که او نتیجه مثبت کووید را گرفت، خانم. لوری در بیمارستان بستری شد، خانم. بریگمن گفت. حدود یک هفته بعد، در حالی که خون در نزدیکی ریه هایش لخته شده بود، در حالی که در حال انتقال به بیمارستان مجهزتر کارولینای شمالی بود، بر اثر کووید درگذشت. خانم بریگمن اضطراب پسر عمویش در مورد واجد شرایط بودن برای مرخصی مربوط به کووید را به یاد آورد که او ضعیف شد.

خانم او می گوید: «من باید آزمایش مثبت بدهم، باید آزمایش بدهم.» بریگمن گفت. او هرگز روی چیز دیگری متمرکز نبود.»

دکتر. موریس براون III، که مراقبت های اولیه را در همان نزدیکی انجام می دهد، گفت که نگرانی های مالی اغلب بیماران را از جستجوی مراقبت در ایالتی که از گسترش پوشش Medicaid برای افراد کم درآمد خودداری کرده است، باز می دارد.

با این حال، حتی تصمیم به دنبال درمان، یافتن آن را تضمین نمی کند. دکتر. تونی گراهام سوم، یک بیمارستان کارولینای جنوبی، گفت که سفارش او برای قرص های ضد ویروسی Paxlovid رد شد تا زمانی که داروخانه روستایی را در آن نزدیکی پیدا کرد که آن را ذخیره کرده بود. او گفت که هر کمپین آموزشی عمومی مرتبط با کووید زمانی که وجود داشته است، خشک شده است و مردم را در مورد تقویت کننده ها و درمان ها در تاریکی رها کرده است.

دکتر “یک افت بزرگ در ارتباطات وجود دارد.” گراهام گفت.

افراد غیرسفید پوست عموماً با شدیدترین معایب برای زنده ماندن از کووید در سنین جوانی و میانسالی روبرو بوده اند، تا حدی به دلیل تفاوت در بار بیماری های مزمن و خطرات محل کار.

ترزا آندراسفای، محقق فوق دکترا در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، گفت که بازگشت افراد سفیدپوست به محل کار ممکن است به کاهش شکاف نژادی در عفونت ها در گروه های سنی کمک کند. او گفت، اما تا زمانی که کارگران غیرسفیدپوست با مشتریان و همکارانشان در تماس نزدیک‌تر باشند و کمتر بتوانند بیمار در خانه بمانند، نابرابری‌های مربوط به محل کار ادامه خواهند داشت.

نظرسنجی‌های ملی نشان می‌دهد که سیاه‌پوستان نیز با نرخ‌های بیشتری نقاب‌پوشی می‌کنند، شکافی که ساکنان روستایی می‌گویند هنوز به وضوح دیده می‌شود. روی لی مک کنزی، 78 ساله، اهل کارولینای جنوبی، که هنوز پس از یک مورد کووید 2020 در حال بهبودی است، گفت: «بیشتر سیاه‌پوستان هستند که ماسک‌های خود را می‌پوشند.

در مناطق روستایی، تعطیلی بیمارستان‌ها، از دست دادن شغل، نرخ پایین واکسیناسیون و مشکلات بهداشتی ناشی از دسترسی ضعیف‌تر پزشکی، همگی اثرات همه‌گیری را تشدید کرده‌اند. تحقیقات نشان داده است که نرخ تلقیح در مناطق روستایی که بیشتر به دونالد ترامپ رای داده‌اند بسیار پایین‌تر بوده است، اما همچنین در مناطق روستایی با کمبود کارکنان بهداشتی و ساکنان سیاه‌پوست بیشتر.

جانیس پروبست، که در دانشگاه کارولینای جنوبی به مطالعه بهداشت روستایی می پردازد، گفت که استراتژی ایالت برای قیف کردن واکسن ها ابتدا از طریق بیمارستان ها و سپس از طریق داروخانه های زنجیره ای بزرگ، منجر به پشت سر گذاشتن ساکنان روستایی محروم بیشتری شد که شهرهایشان هیچ کدام را نداشتند.

اگرچه در برخی جاها حتی پیشرفت در واکسیناسیون جوامع غیرسفیدپوست کافی نبوده است.

بر اساس تحقیقی که الیزابت ریگلی فیلد، استادیار جامعه‌شناسی در دانشگاه مینه‌سوتا رهبری می‌کند، در مینه‌سوتا، بزرگسالان سیاه‌پوست، اسپانیایی و آسیایی زیر 65 سال بیشتر از ساکنان سفیدپوست در طول موج اول Omicron واکسینه شدند. اما به هر حال افراد میانسال غیرسفید پوست بیشتر توسط کووید کشته می شدند. میزان مرگ و میر سیاهپوستان دو برابر سفیدپوستان است.

دکتر دکتر می‌گوید: «تمام روشی که این همه‌گیری اکنون از سوی رهبران سیاسی شکل می‌گیرد، بسیار زیاد است که مردم می‌توانند سطح خطر خود را انتخاب کنند. ریگلی فیلد گفت. اما، او گفت، “خطری که گروه های اجتماعی دارند با واکسیناسیون آنها در مرحله قفل قرار نمی گیرد. به دلیل همه چیزهای دیگر در جامعه ما که برخی افراد را بیشتر از دیگران در معرض خطر قرار می دهد، از آن جدا شده است.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeLevitraGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma