خطرات اپیدمی دیگر: تبخیر نوجوانان


در مروری که در ماه دسامبر گذشته در مجله بالینی کلینیک کلیولند منتشر شد ، دکتر روم و پری دیناردو ، همکار وی ، تصور عمومی را که بخار زدن بی ضرر است یا “حداقل از سیگار کشیدن مضر نیست” ، به چالش کشیدند.

اگرچه به احتمال زیاد درست است که خطر بخار دهی ممکن است کمتر از سیگارهای دخانی باشد ، زیرا آئروسل هایی که به ریه ها می رسند فاقد هزاران ماده سمی و سرطان زا است که از توتون و تنباکو استنشاق می کنند ، vaping هنوز سهم مناسبی از مواد شیمیایی مضر را معرفی می کند. علاوه بر نیکوتین ، برخی از مواد شیمیایی مانند فرمالدئید سرطان زا هنگامی ایجاد می شوند که مایعات غنی از نیکوتین در برخی از دستگاه های تبخیر تا دمای بالا گرم شود.

تئودور ال. واگنر ، مدیر مرکز تحقیقات دخانیات در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: “سیگارهای الکترونیکی می توانند تأثیرات منحصر به فردی در سلامتی داشته باشند که ما هنوز کشف نکرده ایم.” وی افزود: اگرچه بدون شک سیگارهای الکترونیکی مصرف کنندگان را در معرض مقادیر بسیار کمتری از مواد شیمیایی مضر نسبت به سیگارهای دخانی قرار می دهد ، اما ما هنوز نمی دانیم که بدن چگونه آنها را کنترل می کند و تأثیرات طولانی مدت آنها چیست.

به یاد داشته باشید که دهها میلیون نفر طول کشید تا دهها میلیون نفر سیگار کشیدند تا خطرات کشنده سیگار توتون شناخته شود.

افزایش استفاده از سیگارهای الکترونیکی به یک محصول تغییر دهنده بازی ، Juul ، دستگاه کارتریج مرتبط با طعم های جذاب فریبنده معرفی شده است. طعم هایی که به خصوص برای جوانان جذاب هستند ، اکنون برای استفاده در دستگاه های سیستم بسته مانند Juul که اکنون فقط با طعم های تنباکو و منتول به فروش می رسد ، ممنوع است ، اما هنوز هم می تواند در محصولات سیستم باز فروخته شده در مغازه های vape shop استفاده شود. . و اکنون ، با استفاده از یک روزنه مقررات ، یک محصول یکبار مصرف به نام Puff Bar ، که در بیش از 20 طعم در دسترس است ، جایگزین Juul به عنوان vape انتخابی در بین جوانان شده است.

نگرانی در مورد بخارپاشی پس از شیوع صدمات شدید ریوی در سال 2019 افزایش یافت ، که متعاقباً با ویتامین E استات ، مکمل موجود در برخی از دستگاه های بخار دهنده که THC ، ماده روانگردان ماری جوانا را تحویل می دهند ، در ارتباط بود. غلاف های ژول به گونه ای طراحی نشده اند که با موادی مانند THC یا سایر مواد شیمیایی دوباره پر شوند.

دکتر واگنر گفت: تولیدکنندگان Juul تغییراتی را ایجاد کردند که باعث افزایش طعم و ایمنی بخار دادن می شود ، اما در عین حال “استفاده از نیکوتین را برای کودکان آسان تر می کند”. وی توضیح داد که به جای نیکوتین رایگان ، که بسیار استنشاق می شود ، حاوی نمک نیکوتین است ، “یک شکل بسیار خوشمزه از نیکوتین است که استنشاق دوزهای بالای نیکوتین را آسان می کند.” و ژول نیازی به دمای بالا ، که مواد سمی مانند فرمالدئید تولید می کند ، ندارد. یک غلاف حاوی معادل نیکوتین یک جعبه سیگار معمولی است.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes