شرکت hp روی سریال نامبر ها اعدادی دارد که می توان وضعیت آن هارد سرور قیمت را تشخیص داد. تشخیص قطعات اصلی سرور امروزه یکی از معضلات خریداران شده است. این هارد به دلیل عملکرد قابل اعتماد، با دوام و 24 ساعته برای محیطهای چند کاربره مناسب است و از فناوری ضبط مغناطیسی معمولی (CMR) برای عملکرد مداوم و عالی RAID در کلاس NAS استفاده میکند. رایج ترین مشکل Raid و NAS مشکل شناسایی Raid می باشد. یکی از شایع ترین دلایل خرابی میتواند به خاطر وجود مشکل در یک یا چند درایو موجود در Raid Array اتفاق افتاده باشد. ممکن است سیستم های RAID 6 به طور ناگهانی دچار خرابی شوند، معمولاً در حین بازسازی یا همان Rebuild کردن ، زمانیکه کنترلر خراب شود موجب بروز آسیب های جدی به parity میشود. در اغلب موارد، هنگام راه اندازی سیستم خطاهای هارد را مشاهده خواهید کرد، شما باید این خطاها را جدی بگیرید و بلافاصله با یک مهندس بازیابی اطلاعات مشاوره کنید تا بتوانید راه حل مناسبی را برای مشکل خود اتخاذ کنید.

شناسایی خطاها و اشتباهات به شما این امکان را میدهد تا مطمئن شوید که ایراد کار از کجاست و اگر شما با این مراحل آشنا نباشید ممکن است بسیار خسته کننده به نظر برسد، اما بازیابی اطلاعات سرور HP میتواند کار سادهای برای یک کارشناس بازیابی اطلاعات باشد. قاب جلوی کیج هارد دارای نور زمینه آبی است. SSD ها از حافظههای نیمههادی مانند حافظه فلش NAND به جای پلاترهای مغناطیسی موجود در هارد دیسکهای سنتی استفاده میکنند. درایو حالت جامد یا SSD یک دستگاه ذخیره سازی اطلاعات است که برای جایگزین شدن هارد دیسکها که از قطعات مکانیکی استفاده میکردند طراحی شدند. هارد دیسکهای Exos 7E8 برای استفاده در سرور و دسترسی مقرون به صرفه و قابل اعتماد به دادهها طراحی شدهاند. علاوه بر این خرابیهای منطقی میتوانند خرابی سرور HP را به وجود بیاورند و این خرابی میتواند به دلیل خرابی ساختار فایل هارد باشد. علاوه بر اینکه تولید این قطعات بسیار پیشرفته است و مسلما کارگاه های سازنده این قطعات قلابی از توان علمی و اجرایی بالایی برخوردار هستند اما باز هم سعی نمی کنند تا خود را به عنوان یک برند مطرح کنند و همواره به دنبال راه ساده تری برای روش هستند و متاسفانه گروه های تجاری بسیاری نیز به دلیل سود بیشتر از این قطعات خریداری می کنند.

به دلیل یکسان سازی بقیه ی سرور ها که دارای ویندوز سرور 2012 R2 بودند تصمیم به نصب ویندوز سرور 2012 R2 بر روی این سرور شدم، اما در هنگام نصب با عدم شناسایی هارد دیسک ها مواجه شدم. در اغلب موارد شما سعی میکنید که خودتان مشکل را حل کنید اما گاهی اوقات به دلیل اینکه درک درستی از مشکل ندارید به جای درست کردن، آسیب بیشتری به سرور HP وارد میکنید. و گاهی اوقات خطای کاربری پس از خرابی یک یا دو درایو می تواند از مشکلات منجر به خرابی سرور باشد. خرابی هارد سرور HP میتواند به علت خرابی فیزیکی باشد، متاسفانه قطعات الکترونیکی هارد نسبت به بخشهای دیگر هارد سرور مستعد خرابی هستند. ۲- روی بسته بندی و جعبه هارد لیبلی وجود دارد که اطلاعات هارد دیسک را روی آن مشخص کرده و قابل ردیابی توسط شرکت HP و شرکهای تجاری و تولید کننده های اصلی می باشد. این سریال هم روی جعبه هارد و هم در فاکتور چاپ می شود.

درون جعبه و بسته بندی ، هاردها کاملا محافظت شده و با امنیت بالا قرار دارند. البته اگر این سرور با کانفیگ نرمال امکان پاسخگویی به نیاز شما رو نداشت میتونین از قابلیت کلاستریگ ویندوز سرور استفاده کنین و دو یا چند سرور از یک مدل و مشخصات را به هم وصل کنین و یک سرور قدرتمند با تعداد هسته و رم بالا داشته باشید. این سرور یکی از انعطاف پذیرترین سرور های ارائه شده به بازار است و به خاطر داشتن قابلیت توسعه پذیری، دسترسی به تمامی تجهیزات آن، آموزش کامل و همچنین تضمین های که شرکت HP در این باره داده است، از پرطرفدارترین سرورهای بازار آی تی و دیتا سنتر ها هستند. همچنین نوار رنگی سمت راست از رنگ صورتی به سبز در نورهای مختلف مانند مهتابی تغییر می نماید. در انواع مختلف این نسل از سرورها تعداد 3 تا 12 اسلات رم موجود است. این هاردها مدتهای طولانی تحت آزمایش بوده و تمامی مراحل (QC) وکنترل کیفیت را با موفقیت گذرانده و آماده استفاده روی محصولات hp و سرورها می باشند. عملکرد: سرورها نیاز به طراحیای دارند که درخواستهای متعدد را که نیاز به پردازش سریع دارند مدیریت کند. اطلاعات چاپ شده روی لیبل هم می تواند کمک کند تا تشخیص داده شود هاردها چگونه ارسال شده است.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از هارد سرور قم دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر