تولد زودرس همراه با افزایش خطر افسردگی است


دختران متولد شده خیلی زودرس ممکن است از کودکی تا نوجوانی خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهند.

محققان با استفاده از سوابق تولد و سلامت فنلاند ، 37682 نفر را که مبتلا به افسردگی خفیف ، متوسط ​​یا شدید تشخیص داده شده اند ، مورد مقایسه قرار دادند و آنها را با 148،795 شاهد سالم مقایسه کردند. این کودکان بین سالهای 1987 و 2007 به دنیا آمدند و میانگین سنی آنها در زمان تشخیص 16 سال بود.

پس از سازگاری با سن والدین ، ​​افسردگی ، سو abuse مصرف مواد ، سیگار کشیدن ، وضعیت اقتصادی اجتماعی و سایر عوامل ، آنها دریافتند که در دختران ، اما نه در پسران ، سن حاملگی با تشخیص افسردگی کودکان ارتباط جدی دارد. یا سن کم دختران قبل از 28 حاملگی بارداری متولد شده تقریباً سه برابر بیشتر از حاملگی های کامل هستند. بعد از 28 حاملگی بارداری ، این ارتباط دیگر معنی دار نبود. این مطالعه در مجله آکادمی روانپزشکی کودکان و نوجوانان آمریکا است.

نویسندگان پیشنهاد می کنند که محدوده سنی محدود در مطالعه 5 تا 25 سال به این معنی است که بیشتر افسردگی در آغاز وجود دارد و این ممکن است تأثیر در پسران را که معمولاً در زندگی بعدی با افسردگی تشخیص داده می شوند ، دست کم بگیرد.

دکتر آندره سوراندر ، استاد روانپزشکی کودک در دانشگاه تورکو در فنلاند ، گفت: “این یک نمونه عظیم است ،” و ما متغیرهای زیادی برای مادر و پدر داریم. وی گفت ، حتی پس از بررسی سایر فاکتورهای دیگری که می توانند در بروز افسردگی موثر باشند ، “یافته ها همچنان قابل توجه هستند”.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes