شما می توانید برای پرکردن دندان خود از میان آمالگام پرسلین، طلا، نقره یا پر کننده رزین به رنگ دندان، پلاستیکی یا کامپوزیت انتخاب کنید. قطعا یکی فاکتورهای دخلیل در ظاهر دندان ها رنگ آن ها است. به صورتی که رنگ سفید ان همان کامپوزیت و رنگ سیاه ان آمالگام میباشد. همچنین طبق گزارش سازمان غذا و دارو، سطح جیوه ی موجود در آمالگام تنها برای افراد بالای ۶ سال استاندارد است و شاید برخی افراد تمایلی به داشتن پر کردگی های این چنینی نداشته باشند.

از مواد پر کردن آرامبخش به منظور کاهش درد بیمار و همچنین جلوگیری از التهاب ریشهی دندان استفاده میشود. اینلای طلا ، مانند اینلای های پرسلن نیاز به دو بار مراجعه به دندانپزشکی دارد و همچنین هزینه آن بسیار بیشتر از آمالگام یا کامپوزیت است. ۲. پس از پر کردن دندان با ترکیبات طلا نیاز است که به صورت مداوم تحت ترمیم دندان خیراندیش نظر دندانپزشک باشید.

در صورتی که شما دچار پوسیدگی دندان باشید حتی اگر احساس میکنید که بهتر شده اید باید به دندان پزشک مراجعه کنید تا شما را ارزیابی نماید. هردو آن ها مواد ترمیمی هستند که برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرند، بهتر است که قبل از پر کردن دندان توسط دندانپزشک، بیمار اطلاعاتی از پرکننده های دندان سیاه و سفید داشته باشد و تفاوت آن ها را بداند تا پس از تصمیم گیری در مورد پر کردن دندان با هرکدام از مواد، درک بهتری از شیوه درمان خود داشته باشد. در این روش از ارتودنسی های پلاستیکی سخت و شفاف برای درمان مشکلات دندانی استفاده می شود.

تاثیر در گفتار، تحمل دشوار در دندان های پایینی، این روش مناسب مشکلات جزیی دندانی می باشد و در صورت عدم مراقبت از پلاک ها احتمال شکستگی آن ها وجود دارد. طولانی بودن دوره درمان، داشتن درد موقتی، در هر ویزیت و بررسی ارتودنسی احتمال درد موقتی وجود دارد، در صورت عدم بهداشت دندان ها،اثر بریس ها بر روی دندان باقی خواهد ماند، دشواری در غذا خوردن، در برخی افراد مشکل در تکلم دیده شده و از دیگر مشکلات ارتودنسی ثابت احتمال شکستگی ارتودنسی بر اثر خوردن غذاها می باشد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با ترمیم دندان روزه را باطل میکند وب سایت خود باشید.

ایندکسر