تغییرات در گوگل به سرعت اتفاق می افتد و این تغییرات به دنبال کوتاه کردن میانبرهای غیرطبیعی هستند. در این بین همیشه عده ای هستند که به دنبال میانبر و راه های کوتاه و کم هزینه برای بهینه سازی وب سایت خود هستند. لینک گرفتن از سایت های اسپم ( سایت های اسپم : سایت هایی هستند که اعتبار آنها به شدت پایین است و از نظر موتور های جستجو هیچگونه اعتباری ندارند ) به شدت در کاهش رتبه سایت ما تاثیر خواهد گذاشت و نه تنها اعتباری به ما منتقل نمی کنند بلکه ما را نیز در نزد موتور های جستجو کم اعتبار خواهند کرد . بک لینک PBN به زبان ساده ، داشتن چندین سایت با دامنه اعتبار بالا هستند که توسط حود ما مدیریت می شوند اما بصورت کاملا جداگانه و ناشناس ، که در نهایت تمامی این سایت ها به اصلی ترین سایت مد نطر ما لینک می دهند .

در ابتدا تعریف مختصری از بک لینک میگوییم تا با مفهوم کلی آن آشنا شوید و در واقع بک لینک ها همانطور هم که در بالا گفتیم به پیوند هایی است که از سایت دیگر به سایت شما ارائه میشود. شما میتوانید در تالارهای گفتمان سایت ها عضو شوید و درون امضای خود بک لینک های خود را قرار دهید و حتی در تاپیک های مرتبط با موضوع تالار مطالب ارسال کنید و درون مطالب به صفحات دلخواه خود لینک دهید. از سوی دیگر، تجربیات مختلف ما و دیگران حاکی از آن است که اثر خرید رپورتاژ نسبت به بکلینک بسیار آرامتر بوده اما در عین حال ایمن تر و یا سالم تر است.(SAFE) گفتنی است که معمولا رپورتاژ را کسانی بیشتر استفاده می کنند که می خواهند از پنالتی های گوگل کاملا در امان بوده و یا در گذشته بک لینک های نامناسب خریداری نموده اند و می خواهید با لینک سازی اصولی درون محتوایی (in-content) این اثر را از میان ببرند.. اما گوگل با ارائه الگوریتم پنگوئن که وب سایت ها اسپم را شناسایی می کند ، کمک شایانی به وب مستران نمود تا موتور های جستجو تا حد زیادی بتوانند سایت های اسپم را شناسایی کنند و در صورت ایجاد بک لینک توسط رقبا و یا سایرعوامل برای سایت ما ، این لینک ها بی اثر می شوند .

طبق ادعای سازنده مانی ربات یکی از قویترین ربات های ساخت بک لینک اتوماتیک طبق الگوریتم های گوگل 2020 می باشد ، این ربات کار ساخت بک لینک برای وب سایت شما را به صورت اتوماتیک انجام می دهد ، لینک بیلدینگ یکی از زمانبر ترین بخش های سئو می باشد که هر روز وقت زیادی از سئوکار ها می گیرد ، همینطور هزینه زیادی در پی دارد ، مانی ربات moneyrobot تمامی کارهای مربروط به لینک سازی را طبق الگوریتم های 2020 گوگل به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می دهد . مفهموم PBN چیزی شبیه مزرعه لینک است ، یعنی شما در بلاگ های مختلف لینک های زیادی را ایجاد می کنید و به صورت نا محسوس لینک ها را از طریق وبلاگ های دیگر به هم مرتبط می کنید. به چند دلیل می توان به کارایی PBN امیدوار بود البته به شرط و شروطی که در ادامه خواهیم گفت. سخن آخر اینکه هیچوقت در ساخت بک لینک عجله نکنید .

برای پاک کردن این بک لینک های مخرب، بی کیفیت و اسپم، باید از قابلیتی بنام Disavow استفاده کنیم. دقت کنید که هزینه صرفا به معنی خرج کردن پول نیست! موضوع جریمه شدن یا نشدن با بک لینک هم به موضوع لینک سازی طبیعی مربوط است و هم به موضوع لینک سازی خاکستری ، زمانی که ما توسط گوگل جریمه می شویم یعنی لینک سازی خاکستری به لینک سازی سیاه تبدیل شده است و ما توسط گوگل جریمه شده ایم . 7.توجه داشته باشید که عنوان و نام وبلاگ نباید با عنوان و آدرس سایت ما یکی باشد . هر یک از نکاتی که در بحث لینک سازی خاکستری گفته شد رعابت نشوند ، لینک سازی ما به سمت سیاه خواهد رفت و نتیجه آن جریمه تحت عنوان پنالتی و در نهایت حذف صفحه مورد نظر ما از نتایج موتور های جستجو است که هیچ صاحب وب سایتی آن را دوست ندارد . به این دلیل که ساید بار وبلاگ در تمامی صفحات در حال تکرار است و داشتن یک لینک از ساید بار وبلاگ خیلی تاثیر گذار است .

ایندکسر