بهترین نرم افزار پارتیشن بندی؛ معرفی برترین برنامه های پارتیشن بندی هارد پلازا

در نوار کاوش کلمه “diskmgmt.msc” را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید. کنترل پنل Control Panel را گشوده کنید، به ابزار Administrative Tools رفته و بر بر روی کامپیوتر منجمنت click Computer Management کلیک کنید. به جهت دسترسی به این مورد مطمئن شوید که مسلما هارد دیگری روی سیستم شما کارگزاری شده است یا این که خیر. در ردیف سوم با گزینه ای به نام Volume Lable رو به رو می شوید که در اینجا می توانید برای درایو خویش نامی گزینش کنید. همین مراحل را می‌توانید بر بر روی هر کدام از درایو های خود انجام بدهید و به تغییر‌و تحول نام درایو از طرز command prompt بپردازید. در اولی گام مثل تصویر زیر، در منوی dos کلمه deskpart را تایپ نمایید و enter را بفشارید تا اوامر دارای ارتباط اهمیت پارتیشن بندی در منوی CMD فراخوانی شود.

  • پس تا پایان همین مطلب حساس ما یار باشید تا همین مطلب را به لطف یاد بگیرید.
  • Active@ Partition Manager نرم‌افزاری هست که امکان ایجاد پارتیشن‌های جدید از فضای خالی هارد و همچنین رئیس پارتیشن‌های قبلی را فراهم می‌کند.
  • زمانی که یک هارد اکسترنال خریداری می‌کنید، هیچ پارتیشن‌بندی بر روی آن اعمال نشده است.
  • مدیریت دیسک مایکروسافت، یک ابزار باطن سیستم در ویندوز است که شما را قدرتمند می‌سازد، کارهای مربوط به ذخیره سازی را انجام دهید.
  • اگر بخواهیم به همین سوال که آیا پارتیشن بندی SSD عالی است؟ پاسخ دهیم، می بایست بگوییم یک عدد از مزایای پارتیشن بندی هارد SSD همین میباشد که درصورت خرابی و ایراد در ویندوز، داده ها شما دچار خرابی نمی شود.

همچنین حجم آن نیز بسیار هست و به حدود 400 مگابایت فضای خالی نیاز دارد. ولی درعوض یکی از بهترین ابزارهایی میباشد که می‌توانید همپا خویش داشته باشید و روی هر کامپیوتر با هر سیستم‌عاملی، فارغ از نیاز به‌نصب، از آن به کارگیری کنید. از دیگر امکاناتی که همین برنامه در اختیار شما قرار میدهد قابلیت و امکان تبدیل یک درایو به بکاپ، تبدیل MBR و GTP، تولید پارتیشن‌های FAT32 مهم سایز 1 ترابایت و بازیابی تغییرات اعمال شده از روش خصوصیت بکاپ مداد است. همینطور زمانی که سایز یک پارتیشن را تغییر تحول می‌دهید، می‌توانید سایز آن را به‌صورت کاستوم، خودتان تعریف کنید. به جهت این‌که دسترسی تام به پارتیشن‌ها داشته باشید، می بایست به‌سراغ بهترین نرم افزار های پارتیشن بندی بروید. ابتدا می بایست بدانیم پارتیشن بندی چیست؟ Partition به فارسی به معنای تفکیک کردن می باشد .

بازیابی داده ها هارد دیسک هیتاچی

به این نکته کلیدی اعتنا کنید که دیتاها خاصی بر روی هارد دیسک مقصد نداشته باشید. زیرا هارد یا این که حافظه ssd مقصد به طور کامل فرمت شده و دیتاها بازنویسی خواهد شد. بعد از آن از گزینش مورد مورد نظر از پنجره گشوده شده مورد Next را زده و در تراز بعد از شما مقدار حجمی که برای فضای درایو خود را نیاز دارید خواهش می کند که به آن درایو اختصاص دهد. درحال حاضر که به درستی دارای نحوه پارتیشن بندی اهمیت CMD آشنا شدید، وقت آن هست که نام درایو خود را تغییر تحول دهید.
در ارتباط حیاتی مابقی درایو ها مطابق سلیقه خویش فعالیت کرده و فضای آیتم نیاز را به اطلاعات خویش اختصاص دهید. در عمده مواقع تلاش می شود پارتیشن یا این که درایوی که در آن سیستم عامل برای مثال ویندوز قرار دارااست به شکل مجزا باشد، تا سیستم استدلال و برنامه های جانبی و قابل انعطاف افزارهای متفاوت پس از کارگزاشتن در آن ذخیره و جانمایی شوند. پارتیشن بندی کامپیوتر بوسیله متخصصین تعمیرات کامپیوتر ایسوس به شکل رشته ای و اهمیت پیشرفته ترین امکانات انجام می شود. تعمیرکاران همین مرکز ، متخصصان کاردان و کاربلد راستا ی تعمیرات کامپیوتر هستند که اصلی به کار گیری از ابزار سکو یک ، به تعمیر همین دستگاه می پردازند . لذا کاربران می توانند مطمئن باشند که سیستم کامپیوترشان در واحد تعمیرات تخصصی کامپیوتر ایسوس ، به صدق تعمیر می گردد .
در قسمت Enter the amount of space to shrink، مقدار حافظه ای که می خواهید از درایو کسر شود را به مگابایت وارد کنید. پس از گذشت مدت کوتاه پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد، در قسمت Total size before shrink، فضای کنونی درایو را مشاهده می کنید. در این رخ بایستی فضای یک عدد از درایو های خود را کاهش بدهید تا بتوانید درایو تازه تولید کنید. حالا بایستی منتظر بمانید تا ویندوز کارگزاری شود، پس از آن وارد محفظه ویندوز 11 می شوید.
عمومی
اگر به طراوت یکی از این حافظه‌ها را خریداری کرده‌اید، بی تردید تا پایان اساسی ما ملازم باشید. زمانی که شما یک هارددیسک یا حافظه SSD به جهت لپ تاپ خویش خریداری می کنید ، باید آن را پارتیش بندی کنید . یک عدد دیگر از مواردی که شما به پارتیشن بندی نیاز پیدا می نمایید ، زمانی می باشد که شما بخواهید تعداد درایو های خویش را گسترش بدهید . نرم افزار بدون‌پول پارتیشن بندی‌ هارد ssd دارای فناوری ایمن است.

حتما بخوانید:  تحقیقات نیروی دریایی نیاز به پروتکل های دقیق آزمایش ویروس کرونا را تأیید می کند

چگونه پارتیشن بندی کنیم؟

ابزار داخلی Disk Management ساده‌ترین نحوه برای پارتیشن بندی هارد دیسک بوده که بخش‌های جدیدی برای هارد تولید می‌کند. اعضا می‌توانند در شکل نیاز به خدمت پارتیشن بندی هارد به یکی از نمایندگی‌های معتبر محصولات HP مراجعه کرده و خدمات گزینه نیاز خویش را اخذ کنند. در همین مرکز ابتدا دسته پارتیشن بندی بسته به مدل و جور لپ تاپ شما معرفی و در صورت تأیید بر روی آن پیاده خواهد شد. پارتیشن بندی هارد روشی مطلوب به جهت طبقه بندی درست و بنیادین اطلاعات و پردازش سریع آن ها بوده که با استفاده از همین شیوه می‌توان یکسری سیستم ادله را به طور همزمان بر روی یک سیستم کارگزاری کرد.
یک پارتیشن می‌تواند تمام فضای یک درایو (مثلاً یک هارد اکسترنال) را به خودش اختصاص بدهد یا این که این که فقط گزیده از فضای آن را اشغال کند. مزیت مهم پارتیشن بندی حفاظت از داده‌ها در برابر حذف اتفاقی یا این که مشکلات احتمالی هارد است. مزیت بعدی همین میباشد که گزینه‌های بیشتری برای فعالیت با هارد در اختیار شما قرار می‌دهد.

انتخاب هارد اکسترنال به جهت پارتیشن بندی

این روش جدید بوده و براساس استاندارد‌های جهانی فعالیت می‌کند. شما می‌توانید حتی ۱۲۸ پارتیشن بر بر روی هارد خود داشته باشید. مسئله دوم این است که ممکن میباشد ساختن پارتیشن منجر ایجاد حس امنیت کاذب شود. گرچه ویندوز این پارتیشن‌ها را به صورت مجزا نشان می دهد البته گشوده نیز درایو شما یکی است و اگر دچار خلل شود، ممکن می باشد سایر پارتیشن‌ها هم اختلال پیدا کنند. در نهایت می‌توانید پارتیشن‌ها را طوری تهیه کنید که نظیر درایوهای مستقل کار نمایند تا اجرای کارها یا پردازش‌ها مهم شتاب بیشتری انجام شود. گرچه این درایوها مستقل از نیز به لحاظ می‌رسند ولی کلیه روی یک هارد میباشند و چنانچه هارد مبتلا ایراد فیزیکی شود تمامی پارتیشن‌ها به اختلال عکس العمل می‌کنند.
مقدار حافظه را باید بر حسب مگابایت وارد کنید، به جهت نمونه درصورتیکه می خواهید درایو شما 50 گیگابایت حافظه داشته باشد، بایستی در کادر عدد را وارد کنید. آن گاه مقدار حافظه ای که می خواهید به درایو اختصاص دهید، را تعیین نمایید و روی Apply ضربه بزنید. پس از بوت نمودن ویندوز و گشوده نمودن ورقه Windows Setup، روی دکمه Install now ضربه بزنید. ویندوز 11 جدیدترین نسخه سیستم دلیل Windows NT هست که در 24 ژوئن 2021 توسط مایکروسافت توسعه و گسترش یافته و رونمایی شد.
Diskpart یک ابزار خط دستور یا به اصطلاح Command-Line ای برای رئیس دیسک ها و پارتیشن ها هست که از Windows 2000 جایگزین fdisk شد. 13.برای اینکه یک partition را format نماییم در نخست بایستی آن را تعیین کنیم. در تراز قبل ما این عمل را به وسیله امر select partition 2 انجام دادیم.

پارتیشن‌بندی هارد دیسک چیست؟ | آموزش از صفر تا صد

برای دانلود قابل انعطاف افزار EaseUS Partition Master و دانلود نرم افزار Mini Tool Partition Wizardروی پیوند بزنید. پس از پایان، دقیقا در کنار درایو فیزیکی، فضای اختصاص دیتا نشده – Unallocated partition هارد اکسترنال جانبی جدیدی را می‌بینید که در نیمه دوم پنجره Disk Management قرار دارد. تولید پارتیشن‌های جداگانه برای فایل‌های سیستمی تان از دیتای سیستمی شما مراقبت می نماید زیرا هر پارتیشن، فایل سیستم خودش را دارد.
قبل از آغاز آموزش پارتیشن‌بندی قصد دارم توضیح مختصری درخصوص پارتیشن بندی بهتون بدم. بعد از آن از گشوده کردن این قسمت، حیاتی درایو‌هایی حیاتی حجم‌های متعدد رو‌به‌رو می‌شین. پارتیشن بندی هارد در ویندوز سرور ۲۰۱۶ تفاوت چندانی مهم ویندوزهای قبل ندارد و همانند ویندوز های تازه به دو شکل MBR و GPT می اقتدار هارد را پارتیشن بندی کرد.

نحوه پارتیشن بندی هارد اکسترنال [در همگی نسخه‌های ویندوز]

۲- در قسمت بالای تصویر زیر از شما می خواهد مطمئن شوید که هارد را صحیح گزینش کرده اید و آن را تیک بزنید. در این پنجره از شما می خواهد اصلی GPT یا MBR پارتیشن بندی را انجام بدهید که در اینجا ما GPT را گزینش می کنیم. به طور معمول روی پیکان مموری‌های یواس‌بی نیازی به چند پارتیشن ندارید و همان یک پارتیشن برای این دسته ابزارهای ذخیره‌سازی به اندازه است. درصورتیکه یک سری پارتیشن روی اشاره گر مموری خویش تولید کنید، زمانی که آن را به کامپیوتر وصل می‌کنید، تعدادی درایو در کامپیوترتان ظاهر خواهد شد. همان‌طور که اشاره کردیم، وجود پارتیشن‌ها برای ذخیره کردن اطلاعات واجب است.
هاردی که از جدول پارتیشن سنتی به کارگیری می‌کند، می‌تواند صرفا 4 پارتیشن داشته باشد. به کارگیری از پارتیشن‌های extended و logical راهی به جهت دور زدن این انحصار است. آن‌گاه از این که روی یک هارد، یک پارتیشن ساخت می‌شود، بایستی اهمیت استفاده از یک فولدر سیستم فُرمت شود. NTFS و FAT 32 از معروف‌ترین فایل سیستم‌های سازگار کلیدی ویندوز هستند. HFS+ فایل سیستمی سازگار با مک و ext4 هم فولدر سیستمی هست که اهمیت لینوکس سازگاری دارد.
امکان پشتیبانی GPT تا 64 بیت نیز وجود دارااست و اصلی فرمت GPT می توانید تا 9.4 زتابایت از گنجایش هارد را استفاده کنید. برای آن که زتابایت را به مهربانی فهم و شعور کنید، به گفته این تارنما معتبر عدد یک با بیست و یک صفر بایت که همان 1024 اگزابایت یا یک تریلیون گیگابایت. سیستم دلیل در آن نصب میشود; درایوی می باشد که سیستم برهان از شیوه آن بوت میشود.

حتما بخوانید:  باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

روش بررسی نسخه دات نت فریم ورک NET Framework در ویندوز…

این نکته را به خاطر بسپارید که ویندوز XP ، بضاعت و توان ساپورت GPT را ندارد . همینطور برای کارگزاری ویندوز مادربرد ، بایستی سیستم اصلی بایوس UEFI باشد . 8- باکلیک بر روی آیتم Finish عملیات پارتیشن بندی به اتمام می رسد. 1- در ابتدا بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Manage را گزینش می کنیم.
به خواسته ساخت درایو نو بخشی از فضای درایو C را خالی کنید. “Manage” را انتخاب نمایید و بر روی ” Disk Management ” کلیک کنید. 11.در نهایت کلید Finish را بزنید تا عملیات فرمت آغاز شود.
بعد از اینکه این امور را انجام دادید دکمه Next را گزینش کنید. میخوام برای توشه اولیه طرز ویندوز کارگزاری کنم و میخوام ویندوز رو روی حافظه SSD کارگزاری کنم، هنگامی کارگزاری ویندوز به پارتیشن بندی میرسه، از کجا بفهمم کدوم درایو مربوط به حافظه SSD میشه؟ تا اشتباهی ویندوز رو هارد اکسترنال پاسپورت روی حافظه HDD نصب نکنم. وقتی میخوام وارد disk management بشم تحت مینویسه connecting to virtual disk service و هیچ اتفاقی نمیفته. پارتیشن های Extended قابل قسمت به Logical هستند و هر هارد دیسک ۴ پارتیشن Primary یا این که یک Primary و یک Extended داشته باشد .
این برنامه به شما این قابلیت را میدهد تا میزان یک پارتیشن را اساسی کشیدن یک نوار به سمت چپ یا این که راست، تغییر تحول دهید. اما همین صرفا پیش‌نمایش است و تا هنگامی که بر روی دکمه Execute کلیک نکنید، تغییرات انجام نمی‌شوند. AOMEI Partition Assistant Standard نرم افزار رئیس پارتیشن بندی هارد هست که بصورت بدون پول ارائه می شود و شهرت خویش را در در بین اعضا در سراسر جهان به دست آوردن کرده است. این برنامه اصلی ویژگی‌های بسیار قدرتمندی میباشد که به شما امکان می دهد مدیر دیسک دشوار و پارتیشن‌های خویش را تماما کنترل کنید. نکته کاربردی دیگر برای استفاده از این قابل انعطاف افزار تغییر و تحول فرمت هارد می باشد که به جهت همین فعالیت در آغاز ضروری است که بر روی گزینه Format کلیک کرده و در پنجره باز شده تغییر‌و تحول فرمت گزینه نظر را اعمال نمایید. قالب دستگاهایی که مالتی مدیا هستند FAT32 را به تیتر پیش فرض می شناسند و فرمت EXFAT و NTFS اکثراً به جهت دسکتاپ ها و لپ تاب ها مورد به کار گیری قرار می گیرد. قابلیت تبارک همین دو فرمت قابلیت و امکان جابجایی فایلهایی دارای حجم فراتر از 4 گیگ می باشد که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. همچنین قابل انعطاف افزارهای متفاوت دیگری مثل EaseUS Partition Master و Paragon Partition Manager – که همه ساختار یکسانی دارند- نیز وجوددارند که میتوان برای پارتیشن بندی از آنها به کار گیری نمود.
استفاده از همین طرز آسان میباشد و نیازی به آموزش دستوراتDESKPART ندارد. • جهت ریز نمودن فضا، مورد ها را به ترتیب انتخاب نمایید و ادامه دهید . داتیس نتورک عمل رشته ای خویش را در سال 1393 اصلی هدف دسترسی آسان فارسی لهجه ها به آموزش های زمینه فناوری و نتورک شروع کرد و اکنون اصلی حمایت شما عزیزان جزو 500 تارنما برتر جمهوری اسلامی ایران هستیم.
(boot volumes نوعی پارتیشن است که برای حفظ و مراقبت کردن فایل های سیستم استدلال ویندوز به کارگیری می شود). NIUBI Partition Editor از حیث امکانات یکی از برترین برنامه های پارتیشن بندی هارد است. این برنامه اهمیت وجود این‌که مجانی است امکانات متعددی در اختیار شما قرار می‌دهد. در مجموع بیش از 10 عملیات متفاوت اساسی آن قابل انجام هست و تمامی آن ها در یک پنل در سمت چپ برنامه نشان داده شده‌اند. کل تغییراتی که اعمال می‌کنید، به‌صورت برنامه‌ریزی شده و اساسی یک کلیک اعمال خواهند شد و از آنجایی که برنامه سوای نیاز به سیستم‌عامل عمل می‌کند، نیازی هم به ریبوت نمودن سیستم ندارید. احتمال دارد فقط نقطه ضعف همین ابزار همین باشد که برخلاف سایر برنامه‌ها، کل پارتیشن‌ها را در یک کاغذ فهرست نمیکند و می بایست از روش یک منو کشویی، به‌صورت جداگانه به پارتیشن‌های هر دیسک دسترسی پیدا کنید.
البته می بایست دقت داشته باشید که زمانی پارتیشنی فرمت شود همگی داده‌هایی که روی آن قرار دارند، حذف می‌شوند. چنانچه شرایط اول مد نظرتان است، کافیست به آسانی روی بعدی کلیک نمایید و فعالیت را به نقطه نهایی رسانید. برنامه نصب یک پارتیشن روی کل فضای هارد دیسک ساخته و آن را دارای یاری پوشه NTFS سیستم، فرمت میکند؛ سپس، ویندوز را روی آن پارتیشن نصب میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeLevitraGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma