[ad_1]

دکتر حسن در MedPage Today نوشت: “رطوبت کم در زمستان باعث می شود که ویروس آنفلوانزا بیشتر در خانه زندگی کند ، که این امر همراه با گذراندن وقت بیشتر در خانه و در تماس نزدیکتر ، خطر انتقال و عفونت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.” .

علاوه بر این ، هم ویروس آنفلوانزا و هم ویروس SARS-CoV-2 ، که باعث Covid-19 می شود ، غشای چربی بیرونی دارند که آنها را از نظر ساختاری سالم نگه می دارد و از RNA موجود در آنها محافظت می کند ، سلول ها را آلوده می کند و باعث بیماری می شود. در دمای نزدیک یا نزدیک به یخ زدگی ، این غشاily روغنی به یک ژل سفت شده و پوسته لاستیکی تشکیل می دهد که به زنده ماندن ویروس کمک می کند و در هوای خنک تر از فرد به فرد دیگر حرکت می کند.

خصوصیات مجاری بینی ما در ماه های سردتر و خشک خطر ابتلا به این ویروس ها را افزایش می دهد. مجاری بینی خشک و رطوبت کمتری در معرض آسیب قرار می گیرد ، این امر باعث می شود ویروس ها به بدن حمله کنند.

دکتر حسن گفت: این عوامل ، همراه با “میزان بالای انتقال (از جمله انتقال بدون علامت) و حدت SARS-CoV-2 ، دستورالعمل مناسبی برای شیوع همه گیر حتی در ماه های آینده ایجاد می کنند.” وی می نویسد ، با توجه به این واقعیت که بیشتر افراد از Covid-19 در امان نیستند ، “اگر از ضمانت های توصیه شده توسط مقامات بهداشت عمومی پیروی نکنیم ، این پتانسیل قابل مقایسه با بیماری همه گیر آنفلوانزا در سال 1918 است.” .

دکتر استنلی ام. پرلمن ، میکروبیولوژیست از دانشگاه آیووا که بیش از چهار دهه ویروسهای کرونا را مطالعه کرده است ، در مصاحبه ای گفت که “متغیرهای کلیدی” برای شیوع جدید عفونت های کووید ، “افرادی هستند که در خانه در خانه هستند مکانهایی با تهویه مناسب و ماسک ندارند. “در حالی که تبادل هوا در بخش بیمارستان 12 بار در ساعت انجام می شود ، هوای اتاق های یک اتاق معمولی در یک خانه خصوصی به طور متوسط ​​فقط یک یا دو بار در ساعت رد و بدل می شود.

دکتر پرلمن تأکید کرد ، “این یک ویروس بسیار مسری است. اوضاع بدتر شده و هنوز هم بدتر خواهد شد. بزرگترین نگرانی ما خستگی از Covid-19 است. مردم احترام خود را نسبت به ویروس از دست می دهند و محافظ خود را ترک می کنند ، که ایده بدی است. وی گفت: “حتی در فضای باز ، اگر شما روی پاهای شخصی بایستید و ماسک نزنید ، می توانید ویروس را منتقل یا کوچک کنید.”

دکتر حسن گفت: “بینی و دهان دروازه ورود ویروس است.” “چگونه می توان یک ماسک نه در برابر ارگانیزمی که به من می رسد سدی باشم؟ در عفونت هایی که ماسک ها به طور مداوم استفاده می شوند تفاوت آشکاری دارد. این عقل سلیم است و بار بزرگی نیست. “

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر