با تشکر از پرستار مجرب من


یکی از افرادی که من طول عمر خود را به او نسبت می دهم در حال مبارزه برای زندگی شخصی خود است. طی هشت سال گذشته ، آلیوشا آرنولد به عنوان یک پرستار تحقیقاتی مراقبت از من در یک آزمایش بالینی سرطان خدمت کرده است. در تابستان سال 2019 ، این زن جوان روشن – 40 ساله است – با تشخیص مرحله 4 سرطان ریه شوکه شد. آلشا ، متخصص انکولوژی ، همیشه تجسم هوش اغواگرانه بهترین متخصصان پزشکی ما است ، اما اکنون او مشکلات منحصر به فرد افراد مبتلا به بیماری های ریوی را روشن می کند.

متأسفانه ، این مشکلات می توانند با تأخیر در تشخیص ها شروع شوند. از سال 2009 ، آلیوشا علائمی داشته است – به ویژه سرفه مزمن و متعاقب آن کمردرد – که پزشکان آن را رد کرده یا به اشتباه به آلرژی و سنگ کلیه نسبت داده اند. یک سری آزمایشات نتایج نامشخصی را ارائه داد. اما چون علائم وی برطرف نشد ، سرانجام سی تی اسکن انجام شد که چندین گره کوچک دو طرفه ریه و سپس برونکوسکوپی را نشان داد.

خود آلیوشا مراقب سرطان پستان بود زیرا مادرش در 45 سالگی به آن مبتلا شد و در 51 سالگی درگذشت. زمانی که او کودک بود. در طول دوره تأخیر در تشخیص ، بیماری آلیوشا به مرحله ای رسید که غیرقابل درمان بود. به همین دلیل ، وی اظهار داشت كه پزشكان مراقبت های اولیه باید شرایط بیماران خود را تفسیر كنند بدون اینكه گفته شود از سن یا سابقه خانوادگی می توان برای رد هر نوع بیماری استفاده كرد.

یک آزمایش پانل ژنی جهش خط جوانه زنی را پیدا کرد ، که به آلیوشا نشان داد که پدربزرگش ممکن است ندانسته استعداد ژنتیکی ابتلا به سرطان ریه را داشته باشد. او می خواست برادرش آزمایش شود تا بتواند از خطرات خود مطلع شود. با وجود نگرانی ها ، او می گوید که این ایده را بررسی می کند. بلاتکلیفی او آلیوشا را متقاعد کرد که باید به مردم در مورد سودمندی ژنتیک در تشخیص و درمان زودهنگام آموزش داده شود.

این جهش امکان دریافت هدفمند درمانی ، داروی خوراکی Tagrisso (Osimertinib) را برای آلشا فراهم کرد. به افرادی که این دارو را مصرف می کنند گفته می شود که می تواند به طور متوسط ​​18.9 ماه روند پیشرفت بیماری را کاهش دهد. او امیدوار است که با این شانس ها و همچنین میزان بقای کلی 5 ساله سرطان ریه که به استخوان متاستاز داده است ، که کمتر از 10 درصد است ، مقابله کند ، زیرا این درصد ها براساس نتایج قبلی تعداد زیادی از افراد است. با انواع مختلف سرطان و بسته به مورد متفاوت است.

به عنوان یک هدف ، ممکن است پنج سال برای بیماران 80 ساله خوب به نظر برسد ، اما برای آلیوشا ، پنج سال به اندازه کافی خوب نیست. پنج سال دیگر دخترانش 15 و 20 ساله می شوند ، خیلی جوان هستند تا مادرشان را از دست بدهند. او سعی می کند به فکر فارغ التحصیلی ، عروسی و نوه هایی که ممکن است از دست بدهند نباشد. درعوض ، این روش درمانی جدید مانند درمان هدفمند و ایمونوتراپی است که بازی را در طولانی شدن عمر بیماران سرطانی ریه تغییر داده است.

آلیوشا همچنان متقاعد شده است كه سرطان از او پرستار بهتری ساخته است ، كه دو برابر به تحقیقات سرطان اختصاص دارد. داروی مورد نظر ، که به گفته وی عمر وی را طولانی می کند ، فقط در سال 2018 برای داروی مورد تایید قرار گرفت. البته ، او به ندرت اطلاعات مربوط به خود را با بیشتر بیماران خود به اشتراک می گذارد. “وقت ما با هم باید ضروری باشد آنها“او به من می گوید. با این حال ، مشکلات فوری آنها ، دور کردن افکار او از خودشان ، جذب خود و استرس را از بین می برد. با مقابله با تدارکات بیمارستان برای بیماران در حالی که او سرطان خود را کنترل می کند ، نگرانی های آنها در مورد اسکن ، وحشت از آمار ، نیاز به همدلی و کینه کلیشه ها را بهتر درک می کند.

آلیوشا با خنده از من می پرسد: “چرا همه فکر می کنند من باید سیگار می کشیدم؟” وی خاطرنشان كرد: 20 درصد مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در افرادی است كه هرگز سیگار نكشیده اند ، اما به دلیل ارتباط این بیماری با استعمال دخانیات ، وی معتقد است كه بیماران بطور منظم و ناعادلانه مسئول بیماری خود هستند.

وی با بیان اینکه “سرطان ریه 25 درصد مرگ و میر ناشی از سرطان را تشکیل می دهد ، اما کمتر از 10 درصد بودجه تحقیقاتی است” ، افزود: “سرطان ریه بیش از همه سرطان های پستان و تخمدان زنان را می کشد.” و رحم ، و با این حال او نسبتاً کم توجه می شود. “

از آنجا که ریه های او به خطر افتاده است ، آلیوشا در هنگام شیوع ویروس کرونا از خانه کار می کند. او امیدوار است كه بتواند پزشكان خود را ، كه ثابت كرده اند مایلند نظرات او را در مورد روشهای برنامه ریزی اسكن و گزینه های درمانی تا حدی قبول كنند ، ادامه دهد ، زیرا بسیاری از آنها در گذشته به طور مثر با او كار كرده اند.

در طول هشت سال زندگی مشترک ما ، آلیوشا اغلب به من اطمینان می داد ، “سوسن ، من تو را تا انتها دنبال خواهم کرد.” او می خواست بگوید مهم نیست که کدام پزشک آزمایش بالینی را که در آن ثبت نام کردم ، انجام داد ، او تا آخر عمر پرستار من خواهد بود. ما اکنون در مراسم کوچک نامزدی مجدد شرکت می کنیم ، اغلب از طریق تلفن. با گرفتگی در گلو ، می گوییم که تا آخر عمر به عنوان دوست یکدیگر را دنبال خواهیم کرد.

هیچ کلمه مناسبی برای تشکر از کسانی که در زمینه سرطان با ما کار می کنند وجود ندارد ، به ویژه از کسانی که به ما کمک می کنند در حالی که خودشان آسیب پذیر هستند. ما به حرکات نمادین متوسل می شویم. بنابراین ، من این ادای احترام را به آلیوشا در ماه اختصاص داده شده به افزایش آگاهی در مورد سرطان ریه و به مناسبت شکرگذاری در شاید سخت ترین سالی که دیده ایم ، سالی که در آن نه تنها افراد مبتلا به سرطان شاهد قهرمانی روزانه متخصصان بهداشت است.

حال بگذارید پرستاران عزیز و همیشه در معرض خطر خود را ستایش کنیم. بیایید آن را سر و صدایی شادی آور ایجاد کنیم ، بله واقعاً ، اما همچنین با یک تعهد قوی برای محافظت از رفاه آنها در آینده تصور ورود بدون آنها غیرممکن است.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes