این ماسک ها از پوششی Covid محافظت می کنند ، به شرط آنکه به درستی از آنها استفاده کنید


آیا زمان آن رسیده که ماسک خود را ارتقا دهید؟

در حال حاضر ، بیشتر ما ماسک پارچه ای ترجیحی را انتخاب کرده ایم تا از خود و دیگران در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که با چند پیشرفت ساده در پارچه ، فیلترها و لوازم جانبی احتمالاً محافظت بیشتری نیز وجود دارد.

لینسی مار ، استاد مهندسی عمران و محیط زیست در ویرجینیا تک و یکی از برجسته ترین دانشمندان آئروسل در جهان ، در حال آزمایش 11 ماده مختلف ماسک است. این یافته ها همان چیزی را تأیید کرد که آزمایشگاه های دیگر یافته اند: برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا نیازی به ماسک پزشکی استاندارد N95 N نیست. ماسک حوله ای که به طور صحیح قرار داده شود ، فیلتر کردن ذرات ویروسی با ابعادی را که احتمال ایجاد عفونت دارند ، انجام می دهد.

اما دکتر مار و همکارانش دریافته اند که پیشرفت های کوچک در ماسک شما می تواند کمک شایانی به بهبود میزان محافظت ماسک از شما و دیگران در برابر ذرات بالقوه عفونی کند. آنها دریافتند که:

سه لایه از دو لایه بهتر است. دکتر مار گفت ، بهترین ماسک دارای دو لایه مواد بیرونی کاملاً بافته شده با مواد فیلتر شده قرار گرفته در وسط است. می توانید از یک ماده ماسک جراحی یا حتی یک قطعه کیسه خلا vac به عنوان فیلتر بین دو قطعه پارچه استفاده کنید. فیلترهای قهوه یک گزینه است ، اما می تواند تنفس کمتری داشته باشد. اگر ماسک دو لایه خود را دوست دارید ، وقتی می خواهید محافظت بیشتری کنید می توانید آن را به راحتی روی ماسک جراحی بزنید. محققان دریافتند که یک ماسک پارچه ای متناسب با لایه سوم فیلتر می تواند 74 تا 90 درصد از ذرات خطرناک را متوقف کند.

مواد انعطاف پذیر بهتر است. مواد جامد شکاف ایجاد می کند. به دنبال ماسکی باشید که از مواد انعطاف پذیر و منسجم بافته شده ساخته شده و صورت شما را ترسیم کند. ماسک های سیمی که می توانند به دور بینی شکل بگیرند نیز بهتر جا می شوند و شکاف هایی را که هوا می تواند بیرون بیاید و بسته می شوند را می بندند.

کراوات بهتر از حلقه گوش است. ماسک هایی که به دور سر شما می بندند بهتر جا می شوند و می توانند راحت تر باشند. حلقه های گوش می توانند شکاف های بیشتری در اطراف صورت شما ایجاد کنند و با استفاده طولانی مدت باعث عفونت گوش شوند.

از محافظ های صورت باید با ماسک استفاده شود. سپرهای شخصی به خودی خود محافظت کمی دارند یا هیچ محافظتی ندارند. اگرچه محافظ پلاستیکی شفاف غیر قابل نفوذ است ، هوا به لبه های صفحه نمایش نفوذ می کند و وارد آن می شود. ژن پن ، دکترای مهندسی عمران و محیط زیست گفت: “این از همه بدتر بود.” دانشجویی که یکی از نویسندگان مطالعه است. محافظ صورت همراه با ماسک محافظت بیشتری به ویژه برای چشم ها ایجاد می کند.

یک ماسک مناسب از کاربر محافظت می کند. دکتر مار و همکارانش ماسک های بوم را در مورد میزان محافظت از دیگران (محافظت خارجی) و همچنین مصرف کننده (حفاظت داخلی) آزمایش کردند. محققان دریافتند اگرچه ماسک ها در فیلتر کردن میکروب های خروجی بسیار موثر هستند ، اما در بیشتر موارد میکروب های ورودی را تقریباً با همان سرعت متوقف می کنند. ماسکهایی که نتوانستند به خوبی از پوشنده محافظت کنند ، ماسکهایی بودند که از مواد سخت تری ساخته شده اند و به راحتی و با لبه هایی از لبه ها پوشیده شده اند.

یک مطالعه اخیر از دانمارک نشان می دهد که ماسک ها از کاربر محافظت نمی کنند ، اما دکتر مار یادآور می شود که در این مطالعه ، بسیاری از افراد از ماسک به درستی استفاده نمی کنند. دکتر مار گفت: “کمتر از نیمی آنها را طبق دستورالعمل پوشیدند.” اگرچه یافته های دکتر مار از یک آزمایشگاه ناشی می شود ، نه دنیای واقعی ، وی گفت که آخرین مطالعه گروه او باید به افرادی که ماسک مناسب دارند ، اطمینان دهد که از میکروب های دیگران محافظت بیشتری می کنند.

دکتر مار گفت ، این مطالعه همچنین باید به مردم در مورد مزایای ماسک های پارچه اطمینان دهد. وی خاطرنشان کرد که ماسک ها نمی توانند “100 درصد کار” را انجام دهند و ترکیب ماسک با سایر اقدامات مانند شستن دستها و محدود کردن ارتباطات اجتماعی مهم است.

دکتر مار گفت: “چیزی بهتر از هیچ چیز است.” “حتی ساده ترین ماسک پارچه ای یک لایه مواد ، نیمی یا بیشتر از آئروسل هایی را که برای انتقال آنها مهم می دانیم مسدود می کند. اگر سراغ بافتنی محکم تر و لایه های بیشتری بروید ، عملکرد بهتری نیز خواهید داشت. “

مطالعه ویرجینیا تک به صورت آنلاین منتشر شده است و هنوز بررسی نشده است.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes