[ad_1]

آماده شدن برای اولین خواب مستقل نوه ام در آپارتمان من شباهت زیادی به احوالپرسی رئیس دولت یا برخی از VIP های دیگر دارد

من مواد غذایی را در سوپرمارکت قرار دادم: یک غلات صبحانه که دوست داشتید ، کاکائو برای شکلات داغ در یک بعد از ظهر سرد ، مواد لازم برای پروژه های پخت. مدتی است که کتاب ها و اسباب بازی های دست دوم خریداری می کنم ، اما اکنون موارد هنری اضافی و یک بازی تخته ای ساده سفارش داده ام.

چه چیز دیگری می تواند به کودک 4 ساله بیش از 24 ساعت وام دهد؟ لامپ! ما می توانیم گل نرگس را در خاک نرم و جلوی درب ورودی بکاریم و بهار سال آینده شاهد تولید گل آنها باشیم. من خودم را به مرکز باغ رساندم.

بدون شک همه اینها باید زودتر اتفاق می افتاد اما هر زمان که این مسئله را در چند سال گذشته مورد توجه قرار می دادیم ، احتمال انتقال یک کودک کوچک و تجهیزات او از بروکلین به حومه من در نیوجرسی من با وسایل حمل و نقل عمومی ترسناک به نظر می رسید.

حتی یک سفر یک روزه من و مادرش فقط یک بار قطار و نقل و انتقالات خسته کننده ای انجام داده بودیم. سپس همه گیر شد و دیگر هیچ یک از ما از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکردیم. علاوه بر این ، بسیاری از کارهایی که می خواستم با نوه ام انجام دهم – دیدن یک فیلم کودک ، صبحانه در یک کافی شاپ محلی ، بازدید از کتابفروشی محله – از قبل ممنوع بود.

من یک روز در هفته را برای مراقبت از بارتولا (نام مستعار خانوادگی ، تکون دادن به پارچ پلنگ بارتولو کولون) می گذرانم ، بنابراین ما هنوز وقت زیادی را با هم در خانه او می گذراندیم. من و پدر و مادرش ماه ها از بقیه جدا شده بودیم ، اما نه از یکدیگر ، بنابراین در بهار و تابستان و پاییز به رانندگی به سمت بروکلین ادامه دادم. با پدر و مادرش که سعی داشتند بدون مراقبت از کودک در خانه کار کنند ، من به من احتیاج داشت.

سپس تولد نوامبر دخترم فرا رسید. آیا قبل از اینکه خیلی سرد شود ، یک شام در فضای باز در یکی از مکانهای مورد علاقه آنها برای او و شوهرش جای خوشحالی نیست؟ آنها آخرین بار در ماه ژوئن به تنهایی غذا خوردند.

من می توانم طبق معمول در بروکلین یک پرستار کودک داشته باشم ، اما اکنون این به معنای رانندگی بسیار دیر هنگام به خانه است. علاوه بر این ، مهمانی چرت زدن برای من آسان تر شده بود. بارتولا دیگر به تختخواب ، پوشک ، کالسکه نیاز نداشت. وقتی به موضوع نگاه کردیم ، او گفت بله ، او می خواست یک شب را در خانه Bubbe بگذراند. (این ییدیش برای مادربزرگ است.) تصمیم گرفتیم زمان آن فرا رسیده باشد.

اینگونه بود که ما به طرح رسیدیم. بعد از اینکه او را در پیش دبستانی سوار کردم ، نیمی از روز جمعه ، قصد داشتم بارتولا را با ماشین به جرسی برسانم. او شب را می ماند. پدر و مادرش یک شنبه بعدازظهر ماشین کرایه می کردند و بیرون می رفتند و ما با هم شام می خوردیم. سپس همه به خانه خود رفتند.

یک برنامه محکم – اما برای من سخت بود که کمی اضطراب را سرکوب کنم. این اولین بار است که او بدون پدر و مادر به خانه می آید و من از نزدیک می دانستم چه مشکلی ممکن است پیش بیاید.

من فکر کردم فرصتی وجود دارد که او زود گرم شود وقتی پدرش او را روی صندلی ماشین در سوبارو من بست و ما خودمون رفتیم.

من بیشتر نگران بودم که شب ، وقتی دلتنگی شدیدتر می شود ، او برای مادر و پدر گریه کند. ملافه و ملافه با Bartola هرگز یک روند سریع نیست ، حتی در رختخواب خودش. من آماده بودم که زیاد نخوابم.

ترس من کمتر از سابقه خانوادگی ما با واکنش او به مهمانی خواب پیشنهادی ارتباط داشت. اما در کودکی ، سالها به شدت از دلتنگی رنج می برد.

من هنوز خاطرات زنده ای از رفتن به بیرون شام با شوهرم در آن زمان و رفتن به خانه داشتم تا به پیام های ماشینی از اما ، که شب با یکی از دوستانش یا یک سفر با خانواده دیگری بود ، پاسخ دهم. وقتی او خیلی واضح نبود ، او با جرأت و لرز به ما می گفت “من پیرم” و “من فووون هستم”. بعداً ، مشاور اردوگاه خواب وی برای ما نامه نوشت بیان می کند اِما در جلسات کابین در خانه بود.

شما احتمالاً پدر یا مادری بودید که تماس را دریافت کرده اید ، لطفاً بیایید ، او را در یک ساعت شرور بردارید. یا میزبانی که تماس می گیرد. دوست من کارول به یاد می آورد که پس از آنکه پسرش چند دوست را برای یک شب پذیرفت ، بیدار شد تا دو پسر را در کیسه های خواب پیدا کند ، نه سه. معلوم شد که یکی در ساعت 2 با پدر و مادرش تماس گرفت و آنها او را بلند کردند در حالی که کارول و شوهرش کل درام را خوابیده بودند.

بنابراین من برای چنین بحرانی آماده شده بودم – با این تفاوت که نمی توانستم بارتولا را ساعت 9 یا 10 شب به بروکلین برگردانم و والدینش ماشین ندارند. هر اتفاقی می افتاد ، من و او شب را با هم در جرسی می گذراندیم.

خوب ، این یک درس است. بیرون رفتیم و بارتولا خوب بود. بازی می کردیم ، کتاب می خواندیم ، در محله می گشتیم ، بازی می کردیم ، شکلات داغ می نوشیدیم و بازی می کردیم. شام را با دانه های خشخاش و پنیر و بعد از آن بستنی خوردیم. ما هم بازی کردیم.

سپس ، بعد از دوش گرفتن و یک داستان و یک آهنگ قبل از خواب (او پرسید – اوه – “مرا به یاد بیاوری” از فیلم “کوکو”) ، بارتولا بدون هیچ حادثه ای روی تخت بادی خوابید.

در همین حال ، والدین او شام تولد خوبی داشتند ، اگرچه آنها با کت و روسری غذا می خوردند. صبح روز بعد متنی از اما دریافت کردم: “OMG ، ما تا ساعت 10:30 خوابیدیم.”

در این زمان ، من و بارتولا قبلاً به زمین بازی رفته بودیم. ما هرگز به تولید کلوچه یا کاشت پیاز نرسیده ایم.

اما آنچه مهم بود این بود که بارتولا کاملا خونسرد و با همکاری و خوشحالی بود – حداکثر 10 دقیقه پس از ورود والدینش ، پس از آن پیش بینی می شود در دو ساعت سه بار ذوب شود.

البته. وقتی مجبور شدید یک دختر بزرگ باشید و آن را برای اولین مهمانی پیژامه خود در Bubbe’s بخورید ، بعد از اینکه مادر و پدر روی صحنه هستند ، احساس راحتی می کنید که عقب بروید.

اما او دور هم جمع شد و پدر و مادرش را در اطراف محله من نشان داد. برای شام با هم شام خوردیم ، با شمع برای اینکه احساس خاصی داشته باشیم. ما تیم کوچک حیوانات شکم پر او را که با خود آورده بود دوباره بسته بندی کردیم – اگرچه به نظر می رسد موش ابرقهرمان را از دست داده ایم – و آنها را با موج و بوسه های پف کرده فرستادم.

همه اوقات خوشی را سپری کردند و بارتولا در راه بازگشت به خانه در اتومبیل خوابید.

و من خسته شده بودم ، اما خوشحال شدم – و یادآوری کردم که بچه ها شخصیت هستند. ما نباید انتظار داشته باشیم که آنها مانند دیگران پدر و مادرشان رشد کنند یا رفتار کنند.

بارتولا خود بی نظیر و تکرار نشدنی اوست. او با غریبه ها گفتگو می کند ، فکر می کند اسکلت ها و فیلم های ترسناک سرگرم کننده هستند ، زیتون و کلم بروکلی را دوست دارد. او در سن 4 یا 14 سالگی مادرش نبود. پیام دریافت شد.

اکنون ما در مورد خواب شب بعد Bubbe صحبت می کنیم. (بله ، او ممکن است در دیدار دوم یا سوم با مشکلی روبرو شود ، که در اولین دیدار رخ نداد. ما درک خواهیم کرد.)

هفته بعد که در خیابان بروکلین قدم می زدیم ، بارتولا گفت که می خواهد دوباره به خانه من بیاید.

البته گفتم خوشحال خواهم شد که به زودی زمستان خواهد بود و شاید بتوانیم در برف بازی کنیم.

حباب: می توانیم سورتمه سواری کنیم.

بارتولا: ما می توانیم یک آدم برفی بسازیم!

حباب: بله ، ما می توانستیم.

بارتولا: ما می توانستیم اسکی کنیم!

ما مجبورم اعتراف کنم در محله من پیست اسکی نداریم. اما من قول دادم که شکلات داغ زیادی وجود داشته باشد.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر