شما می توانید با انجام یک هزینه بسیار منطقی و اندک تمام اجزای خانه خود را هوشمند نمائید. به طور مثال ٢٠ سال قبل با ورود تکنولوژی آیفون های صوتی و بعد از آن آیفون های تصویری به ایران استقبال زیادی از این موضوع نشد ولی با گذشت مدت کوتاهی سیر تصاعدی درخواست این سیستم باﻻ ﮔرفت تا جایی که هم اکنون جزء ضروریات ساختمان محسوب می شود و هر روز با تکنولوژی های مدرن بر خیل مشتریان این سیستم اضافه می شود. بهطورکلی باید گفت شرط لازم برای موفقیت در این شغل کسب مهارت تخصصی میباشد که با شرکت در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری در آموزشگاه فنی برق به این تخصص دست خواهید یافت. خانه هوشمند چیست و چرا باید یکی از آن را بخواهید؟ همچنین می توانید وسایل قدیمی خانه خود را هوشمند نمائید. در صورتیکه صاحب واحد از آن خارج شد، فن کویل خاموش شده و کلیه چراغ های روشنایی خاموش می ﮔردد.

این حالت برای جلوﮔیری از خاموش شدن بخاری گازی، آبگرمکن، اجاق ﮔاز و… بطور مثال سناریوی سینما: پرده ها بسته، چراغ های سقفی خاموش، روشنایی دکوراتیو با ٣٠٪ دیم، آباژورها خاموش و سیستم صوتی خاموش ﮔردد. میباشد. این تحقیق درباره ی خانه های هوشمند است و بطور مفصل به این قضایا پرداخته است. در این سیستم کنترلر مرکزی به عنوان مغزمتفکر خانه هوشمند و کلیه اجزا در ارتباط دائم با این دستگاه عمل میکنند. در حال حاضر قیمت سیستم هوشمند خانه خیلی بالا نیست و طور تعیین شده است که بیشتر خانواده ها می توانند خانه های خود را هوشمند کرده و طعم یک زندگی مدرن و لوکس را تجربه کنند. با توجه به تعاریف بالا گستردگی مزایای خانه هوشمند آنچنان زیاد است که تمام زندگی روزمره انسان ها را در بر میگیرد و بخش کاملی از امور را در خود جای خواهد داد. تعریف خانه هوشمند فراتر از آنست که بتوان در یک جمله به معرفی خانه هوشمند پرداخت. در صورتی که برد ESP خطای Brownout نداشته باشد، این سه خط قابل حذف هستند. اما تابهحال به این فکر کردهاید که پس از ساخته شدن یک وسیله واقعی نیز می توان نیروهای وارد شده و وضعیت آن را از طریق نرم افزار کنترل کرد؟

برای اطمینان از اینکه تمام منابعی که برای فرایند ساخت تعیین شده به درستی هزینه میشوند، مالکان کسب و کار به روشهای جدیدی برای رصدکردن عملکرد تیمهای خود احتیاج دارند. در حال حاضر در بسیاری از شهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز پروژههای هوشمند سازی ساختمان به کار گرفته میشود. استفاده از ایکون های بزرگ به جای نوشته روی کنترل مرکزی، استفاده از کلیدهای مکانیکی با قابلیت لیزر روی کلید دلخواه، امکان استفاده از عملکرد سنتی کلیدهای روشنایی ، کنترل تمام خانه با یک صفحه لمسی تبلت مانند قابل حمل، اطمینان از بسته بودن درها بدون این که نیازی به حرکت باشد یا باز کردن در خارج از خانه ، یادآوری زمان مصرف داروها با پخش صدا و یا عکس روی صفحه تلویزیون ، سنسورهای حرکتی که در خانه نصب شده اند یا دوربین های مدار بسته برای اطمینان از سالم بودن سالمندان، سنسورهای فشار زیر تخت که زمان حضور فرد روی تخت خواب را نشان میدهد.

در این اتاق خواب یک کمد دیواری جهت قرار دادن البسه و وسایل اظافی تعبیه گردیده که دارای دو درب بزرگ کشویی می باشد. ﮔرافیک قابل طراحی توسط کاربر،این ﮔرافیک همان نقشه ی ساختمان می باشد که به صورت سه بعدی طرحی می شود. را دارا می باشد و در لحظه رخداد حادثه با روشن شدن آژیر یا فلاشر مخاطبین را مطلع می نماید. خانه هوشمند معمولاً یک خانه یا ساختمانی است که در آن از تجهیزات خاصی با ساختار ویژه جهت کنترل و مانیتورینگ خانه استفاده میشود. دوست دارید در ابتدا که وارد می شوید، سونا و جکوزی در دمای مناسب آماده باشند تا بتوانید خستگی یک روز کاری را از تن خارج نمایید، سپس در منزلی با دمای مناسب و مطبوع به استراحت پرداخته و قهوه شما نیز آماده میل کردن باشد. این ارتباط میان این سیستم ها نسبت به محیط وضعیت های متغیری دارد و نسبت به شرایط محیط عکس العمل نشان می دهد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد پروتکل در هوشمند سازی خانه به چه معناست لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر