امارات متحده عربی اولین دولتی است که واکسن ویروس کرونا را تصویب کرده است


نیاز به وضوح در مورد ایمنی و کارآیی واکسنهای چینی پس از آنکه سینوفرم فاش کرد که حدوداً یک میلیون نفر را واکسینه کرده است ، حتی قبل از پایان آزمایشات بالینی ، حتی بیشتر فوری شده است. این کمپین دانشمندان خارجی را هشدار داده است که می گویند این کار افراد را در معرض خطر بی مورد قرار می دهد.

مقامات چینی بارها به مردم اطمینان داده اند که واکسن ویروس کرونا در این کشور ایمن است ، در حالی که جزئیات کمی در این باره ارائه می شود. ماه گذشته ، لیو Jingzheng ، رئیس سینوفرم گفت هیچ یک از افرادی که واکسن های این شرکت را دریافت کرده اند هیچ عارضه ای نداشته اند. وی گفت: “فقط برخی علائم خفیف دارند.”

در ماه اکتبر ، ژن ژونگ وی ، یک مقام ارشد بهداشت ، گفت که دولت “یک برنامه پیگیری” را برای ردیابی افرادی که واکسینه شده اند تنظیم کرده است ، اگرچه وی جزئیاتی ارائه نکرد.

Sinovac Biotech ، تولید کننده واکسن خصوصی مستقر در پکن ، هم اکنون صادرات واکسن های خود را به کشورهایی مانند اندونزی و برزیل آغاز کرده است. طبق روزنامه علمی و فناوری روز ، Sinopharm ، که واکسن دیگری در آزمایش پیگیری دارد ، گفت که در حال آماده سازی برای ارائه 500 میلیون دوز در سراسر جهان است.

مشخص نیست که آیا امارات از واکسن چینی – که توسط زیرمجموعه Sinopharm ، انستیتوی محصولات ارگانیک پکن – تهیه شده است ، برای تلقیح جمعی استفاده خواهد کرد. دولت قبلاً واکسن اضطراری را در ماه سپتامبر برای کارگران خط مقدم در معرض خطر قرارداد با Covid-19 تصویب کرده است.

برخی دیگر از کشورها که Sinopharm در حال آزمایش است ، برای کمک به محافظت از جمعیت خود به واکسن های چینی اعتماد می کنند. مراکش می گوید که با تکیه بر واکسن Sinopharm در حال آماده سازی واکسیناسیون 80 درصدی بزرگسالان خود است ، هرچند به گفته Médias24 ، وب سایت خبری مراکش ، منتظر تایید این واکسن توسط چین خواهد بود.

واکسن های چینی نیز برای کشورهای در حال توسعه جذاب هستند زیرا شیوع آنها آسان تر است. Sinopharm گفت واکسن های آن فقط باید در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد (یا 35 تا 46 درجه فارنهایت) خنک شوند و می توانند تا سه سال ثابت بمانند. در مقابل ، واکسن های Pfizer و Moderna که با مواد ژنتیکی ساخته می شوند و هنگام ذوب شدن تجزیه می شوند ، به فریزرهای صنعتی احتیاج دارند و حمل و نقل و ذخیره سازی را با چالش بیشتری روبرو می کنند.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes