[ad_1]

در ژانویه بیایید ، ممکن است افراد بیشتری مانند مری پروچاسکا وجود داشته باشد.

خانم پروچاسکا ، یک مددکار اجتماعی بازنشسته 73 ساله در چاپل هیل ، کارولینای شمالی ، دچار بیماری مزمن کلیه شده و در حالی که منتظر پیوند کلیه است ، برای تصفیه ضایعات خون خود به دیالیز متکی است. اما او دیگر سه بار در هفته ، یک درمان استاندارد ، به یک مرکز دیالیز مراجعه نمی کند. در آنجا پرستاران و تکنسین ها هنگام پاک کردن دستگاهی که خون او را پاک می کند ، چهار ساعت او را تحت نظر داشتند.

در عوض ، او دیالیز را در خانه انتخاب کرد. وی گفت: “این برای بدن آسان تر و برای سلامتی بهتر است.” “و بسیار بهتر از اینکه خود را در معرض هر چیزی قرار دهید اگر در گروهی از افراد باشید” در یک مرکز بیماری های همه گیر.

خانم پروچاسکا با کمک همسرش دیالیز صفاقی انجام داد. بعد از اینکه یک جراح یک لوله را در کنار خود کاشت ، پوشش شکم او به عنوان یک فیلتر عمل می کند. وی پس از چندین هفته آموزش ، شروع به استفاده از دستگاهی خانگی به نام دوچرخه سوار کرد تا مایعات و ناخالصی های اضافی را از بین ببرد.

وی گفت: “این به طور خودکار پمپاژ و پمپاژ را انجام می دهد ، پنج بار در شب هنگام خواب.” “وقتی بلند می شوی ، آماده ای. مثل اینکه زندگی عادی داشته باشید. “

تاکنون تنها عارضه جانبی ناخوشایند آن خستگی است که گاهی اوقات به استراحت بعد از ظهر نیاز دارد. شرکتی به نام TruBlu Logistics مواردی از محلول ها ، لوله ها و سایر مواد مصرفی را تأمین می کند و مدیکر هزینه هایی را پوشش می دهد که به طور قابل توجهی کمتر از دیالیز در مرکز است.

در سال 2017 ، طبق سیستم داده های کلیه کلیه ایالات متحده ، 14.5 درصد از ذی نفعان Medicare به بیماری مزمن کلیوی مبتلا بودند که با افزایش سن از 10.5 درصد افراد 65 سال به 74 سال به یک چهارم بیش از افراد افزایش یافت 85. تقریباً نیمی از بیماران دیالیزی مسن تر از 65 سال هستند.

برای دهه ها ، طرفداران بهداشت و بسیاری از متخصصان نفرولوژی بیماران بیشتری را به انجام دیالیز در خانه ترغیب کرده اند. اما امسال ، از بین 124،500 بیمار مبتلا به بیماری پیشرفته کلیه که اخیراً تشخیص داده شده است (که بیماری کلیوی در مرحله نهایی نیز نامیده می شود) ، فقط 10 درصد دیالیز صفاقی را شروع کردند ، همانطور که خانم پروچاسکا انجام داد.

2 درصد دیگر به همودیالیز خانگی رفتند و زباله ها را با ماشین های سازگار با دستگاه هایی که در مراکز استفاده می شدند ، از بین بردند.

هر کس دیگری که دیالیز را شروع کرده است به یک مرکز دیالیز مراجعه کرده است ، احتمالاً متعلق به یکی از دو شرکت مسلط بر صنعت ، DaVita یا Fresenius است.

با این حال ، پاییز امسال ، مدیکر برنامه ای اجباری را برای تغییر سیستم اعلام کرد که حدود 30٪ از ذینفعان مبتلا به بیماری مزمن کلیوی پیشرفته را شامل می شود ، تقریباً 400،000 نفر. از اول ژانویه ، او برای پرداختن به تعداد بیماران استفاده کننده از دیالیز در منزل و پیوند ، از پاداش برای پرداخت – و بعداً مجازات های بعدی – استفاده خواهد کرد.

حتی متخصصانی که دولت خارج از کشور را دوست ندارند ، این رویکرد را بزرگترین تغییر در بیماران کلیوی از سال 1972 به بعد ، زمانی که ریچارد ام. نیکسون قانونی را تأمین کرد که برای افراد مبتلا به نارسایی کلیه ، Medicare را پوشش می دهد ، صرف نظر از سن.

ریچارد نایت ، گیرنده پیوند و رئیس انجمن بیماران کلیوی آمریکا گفت: “این جسورانه است.” “انگیزه های زیادی برای تهیه کنندگان وجود دارد تا کارهایی را انجام دهند که به طور سنتی انجام نداده اند.”

دکتر Abhidjit Kshirsagar ، فوق تخصص مغز و اعصاب و مدیر برنامه دیالیز در دانشگاه کارولینای شمالی گفت: “من فکر می کنم واقعاً تأثیر چشمگیری در مراقبت از کلیه خواهد داشت.”

مطالعات نشان داده است که بیماران دیالیزی در منزل با برنامه های انعطاف پذیرتر که کار یا مسافرت را راحت تر می کنند ، احساس استقلال و استقلال بیشتری را گزارش می کنند. آنها کیفیت زندگی بهتری را تجربه می کنند. پس چرا تعداد کمی را انتخاب می کنیم؟

بعضی از بیماران وقتی بحران سلامتی آنها را به بخش اورژانس می فرستد دیالیز را شروع می کنند. با کمترین زمان برای مطالعه محلول یا گذراندن دوره های آموزش دیالیز لازم در خانه ، در نهایت آنها در مراکز قرار می گیرند.

اما به نظر می رسد بسیاری از مردم نمی دانند که گزینه های دیگری دارند. در یک مطالعه در سال 2016 ، تقریبا نیمی از بیماران تحت همودیالیز مرکزی گفتند که این انتخاب آنها نبوده است.

دکتر سوزان واتنیک ، مدیر ارشد پزشکی مرکز کلیه شمال غربی در سیاتل ، گفت: “بیمارانی هستند که نمی دانند می توانند در خانه دیالیز کنند.” “این یک هجو برای من است. بیمارانی که در مورد روش های مختلف آموزش دیده اند ، میزان مشارکت در دیالیز در خانه به طور قابل توجهی بالاتر است. “

اما آموزش هایی که پزشکان می بینند ممکن است بر این احتمال تأکید نکنند. علاوه بر این ، آقای نایت گفت: “هنگامی كه بیماران به یك مركز عادت می كنند ،” جایی كه همه كارها برای شما انجام می شود ، بعید است مسئولیت انجام آن را در خانه به عهده بگیرید. ” دیالیز خانگی می تواند دلهره آور یا دلهره آور به نظر برسد و نه اقدامات پزشکی و نه مراکز سودآوری حداقل از نظر مالی انگیزه زیادی برای ارتقا it آن ندارند.

سی درصد آنها به زودی انجام می شوند. Medicare پرداخت های ماهانه خود را برای هر بیمار دریافت کننده دیالیز در منزل افزایش می دهد ، در سال اول از 3٪ شروع می شود و پس از آن کاهش می یابد. اقدامات و کلینیک های دیالیز نیز بسته به میزان کل دیالیز در منزل و پیوند ، بهبود آنها را بازیابی یا کاهش می دهد.

چندین برنامه داوطلبانه جدید نیز مشوق ها را افزایش می دهد. از ماه آوریل ، وقتی بیمار پیوند کلیه را با موفقیت انجام می دهد ، Medicare به مدت سه سال به ارائه دهندگان پاداش 15000 دلار پرداخت خواهد کرد. اقدام دیگر حمایت بیشتری از اهدا کنندگان زنده کلیه است.

اینکه آیا چنین انگیزه هایی دیالیز در منزل و پیوند را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد ، هنوز یک سوال باز است.

برخی از ارائه دهندگان ، با توجه به اینکه مجازات ممکن است بیش از پاداش باشد ، خوشحال نیستند که در 30٪ از روشها یا مراکز تحت پوشش قرار بگیرند ، که به طور تصادفی توسط کد پستی توزیع می شود. دکتر واتنیک گفت: “متخصص نفرولوژیست متوسط ​​حقوق را کاهش می دهد.”

علاوه بر این ، همه بیماران کلیوی بزرگسال نمی توانند یا می خواهند در خانه دیالیز کنند. دکتر جرالد هلادیک ، رئیس بخش مغز و اعصاب در دانشگاه کارولینای شمالی ، گفت: “ممکن است آنها دارای درجاتی از نقص شناختی باشند” یا برای گرفتن کیسه های محلول بسیار شکننده باشند. آنها به فضای ذخیره سازی و فضای تمیز و خصوصی دیالیز نیاز دارند.

حتی با بحث و آموزش کافی ، مشخص نیست که در نهایت دیالیز خانگی چه نسبتی را انتخاب می کند. دکتر واتنیک پیشنهاد کرد که شاید 25 تا 50 درصد “اما ما نمی دانیم”.

اگرچه مدل جدید مدیکر ساکنان خانه های سالمندان و افراد مبتلا به زوال عقل را شامل نمی شود ، در غیر این صورت انتخاب به بیماران بستگی دارد. آقای نایت گفت ، به ویژه در هنگام شیوع همه گیر ، “ما برای بیماران هستیم که انتخاب کنیم که به خانه برویم.” “اما نه به نفع هل دادن مردم به خانه.”

برخی از افراد مسن مبتلا به بیماری های متعدد ممکن است تصمیم بگیرند که به طور کلی دیالیز را کنار بگذارند. هر جا انجام شود از نظر جسمی و روانی سنگین است و بقا در سنین پیری کاهش می یابد.

به عنوان مثال ، پدر 75 ساله دکتر هلادیک می خواست بقیه روزهای خود را در خانه با سگش یا ساحل بگذراند. وی برای کنترل علائم خود مدیریت محافظه کارانه را انتخاب کرد و یک سال و نیم بدون دیالیز راحت زندگی کرد.

اما دیالیز خانگی برای خورخه موریرا ، 65 ساله ، حسابدار در Burien ، Was خوب کار می کند. با پیشرفت بیماری کلیه وی چهار سال پیش ، وی دیالیز را در یک کلینیک در مرکز کلیه کلیه شمال غربی آغاز کرد.

او برایش دشوار است که سه روز در ساعت 5:30 صبح برسد بنابراین می تواند تا ساعت 9:30 کار را تمام کند و به مطب خود برود و از گرفتگی دردناک پا رنج می برد. یک تکنسین به دنبال دیالیز صفاقی است. پزشکان او موافقت کردند.

چند ماه اول دشوار بود ، آقای موریرا گفت كه روزانه چهار بار روش دستی دیالیز را آموخت. سپس ، مانند خانم پروچاسکا ، او یک دستگاه دوچرخه را تکمیل کرد و اکنون یک شب مایعات را مبادله می کند. او گفت ، این ساده تر است و با زندگی فعال او مطابقت دارد. او همچنین دوچرخه کوهستان سوار می شود و به عنوان کشیش خدمت می کند.

وی گفت: “من وقت بیشتری برای خودم ، خانواده ام ، تجارت خود دارم.” “من قدرت بیشتری دارم. خیلی خوب می خوابم احساس خوبی دارم. “

[Like the Science Times page on Facebook. | Sign up for the Science Times newsletter.]

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر