[ad_1]

در نشریات منتشر شده در بهار در وب سایت بروکینگز و نکست سیتی ، یک سازمان غیرانتفاعی ، دکتر لو و همكارانش استدلال می كنند كه برخی از ویژگی هایی كه می توانند شهرها را در طی یك بیماری همه گیر خطرناك تر كنند ، مانند تراکم جمعیت ، در صورت ادامه بیماری همه گیر می توانند باعث سودآوری بیشتر آنها شوند.

دکتر لو گفت ، مناطق شلوغ شهری و شهرها می توانند شبکه های ایمنی بیشتری نسبت به مناطق روستایی ارائه دهند. به عنوان مثال ، نیویورک دارای تعداد زیادی بیمارستان ، متخصص ، تجهیزات و منابع برای آزمایش ویروس کرونا است.

جنیفر ای. اولسورث ، متخصص اپیدمیولوژیستی در دانشگاه میسوری – کانزاس سیتی ، گفت که شهرها همچنین تمایل دارند خدمات گسترده ای در زمینه حمایت اجتماعی ارائه دهند و انواع مختلفی از خدمات مراقبت از کودکان و حمل و نقل عمومی را شامل شود. (تاکنون به نظر نمی رسد که حمل و نقل انبوه به طور گسترده ای در شیوع ویروس کرونا موثر باشد ، به شرطی که تهویه مناسبی وجود داشته باشد و سوارها ماسک بزنند.) و شهرها گزینه های بیشتری برای تأمین انواع اقلام از جمله غذا ، دارو و لوازم خانگی دارند.

همچنین برای مشاغل کوچک مانند رستوران ها استفاده از خدمات تحویل آسان تر است زیرا در هر مایل مربع مشتری بالقوه بیشتری وجود دارد ، این یک مزیت برای ساکنان شهر است که یا صاحب مشاغل هستند یا به آن وابسته هستند. دکتر لو گفت ، و شهرها معمولاً از فرصتهای شغلی بیشتری نسبت به مناطق روستایی برخوردار هستند.

وی افزود: “مناطق شهری پایدارتر هستند زیرا از اقتصاد متنوع تری برخوردار هستند.”

در نهایت ، هر متخصص موافقت کرد که وقتی مسئله کاهش خطر بیماری می شود ، رفتار مهمتر از مکان است.

دکتر لی دبلیو رایلی ، استاد بیماریهای عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، دانشکده بهداشت عمومی برکلی ، گفت: “این ویروس بی رحمانه است و هر کسی را که اقدامات فاصله اجتماعی را نادیده بگیرد ، آزار خواهد داد.” “بنابراین این لزوماً نوع فضایی نیست که مردم در آن زندگی می کنند ، بلکه نوع رفتاری است که افراد در فضای خود انجام می دهند و در نهایت تعیین می کند که چه کسی به آن آلوده می شود.”

نیویورک در اواخر بهار و تابستان با اعمال اقدامات حیاتی در بهداشت عمومی ، مانند تعطیلی مشاغل کوچک ، استفاده از ماسک و ارتقا. فاصله اجتماعی ، توانست ویروس را شکست دهد. در مناطق دیگر که چنین اقدامات احتیاطی را انجام نداده اند ، مانند بخشهایی از جنوب غربی و میانه غرب بالا ، یک جهش بزرگ رخ داده است.

[ad_2]

منبع: key-news.ir

ایندکسر