اگر علامت چهارم 3 باشد این الکترود را می توان با جریان AC متناوب یا جریان مستقیم به کار برد. این تسمه ها یا بلوک ها با طول های مشخص بریده میشوند. این قالب ها معمولا با استفاده از ماشینکاری به هندسه مورد نظر می رسند. از آنجایی که تعویض این قطعات نیاز به صرف هزینه های گزاف می باشد بنابراین به منظور کاهش هزینه ها از عملیات سخت کاری سطحی یا هاردفیسینگ جهت تعمیر، بازسازی و افزایش عمر مفید قطعات استفاده می شود.در این روش با استفاده از ایجاد لایه ای سخت و مقاوم به سایش در سطح قطعه، عمر کاری قطعه افزایش می یابد. وزن الکترودها یا تعداد الکترود داخل هر بسته روی پاکت یا بر چسب آن درج می شود. که قدرت و استحکام جوش را تقلیل می دهد. چکش کاری درز جوش در حالت گرم برای ازدیاد استحکام با ضربات سریع و ملایم انجام می گیرد و زیر کاری تکیه گاه نباید حالت فنریت داشته باشد.به وسیله محلول اسید نیتریک, مشخصات الکترود ضد سایش روانساز باقیانده در روی سطح فلز را به وسیله برس زدن در آب گرم یا محلول اسید از روی آن بر می داریم. و کوئنچ در روغن یا حمام نمگ مذاب در دمای 180 تا 220 درجه سانتیگراد انجام میگردد.

سیم جوش الکترود ضد سایش در هوا انجام میگردد. ماشینکاری بر روی آنان خیلی سخت میگردد و برای قالب های خاص مورد استفاده قرار میگیرند. اما بعضی از فولادهای قالب پلاستیک بطور معمول بصورت باز پخت شده و سخت کاری شده ارائه میشوند. لازم به ذکر است از فولادهای باز پخت شده و سختکاری شده نمی توان در ساخت رزین های تحت سایش. با این روش سختکاری علاوه بر حصول به اعداد سختی بالا، دقت ابعادی قالب نیز حفظ میشود. اما فولادهایی که بصورت بازپخت شده و سختکاری شده هستند. با توجه به سرباره ضخیمی که دارند برای جوشکاری استفاده ی زیادی داشته و دارای سطحی مناسب هستند. تا برای کارهای اجرائی روند سریعتر و بهتری داشته باشند. 7. محل اتصال کابل به دستگاه و سیمهای فرمان که بر طبق طول ضروری سری آن حداکثر 10 متر طول دارد و حداکثر دقت در طراحی و ساخت آن به عمل آمده تا از لحاظ اتصالات الکتریکی صیحیح باشد. قطع کار در محل جوش به هیچ وجه نباید از حدود تحمل دست گرم تر شود. ماگنزیوم در درجه حرارت محیط به سختی قابل کار کردن است و در 250 درجه می توان به خوبی کار گرد. سختی حدود 60 راکول سی در پاس دوم این امکان را به مصرف کننده میدهد تا در اپلیکیشن هایی که درگیر با عوامل ساینده شدید و ضربات معمولی و متوسط هستند، با جوشکاری الکترودهای آما 1602 طول عمر بالاتری به تجهیز دهند.

الکترود استیل ضد سایش با اعمال عملیات حرارتی مناسب سختی این فولاد تا 51 راکول سی هم قابل افزایش میباشد. از دیگر مشخصات فولاد 2312 چقرمگی خوب، سختی پذیری. از دیگر عملیات حرارتی های فولاد 2312 عملیات آنیل نرم سازی است، این فرآیند. با استفاده از این مدل به درکی صحیح از روشها و دلایل شکست یا گسستگی مشاهده شده در تست های عملی و در نتیجه ظرفیت تحمل بار گلمیخهای ساختمانی در بتن دست یافت. این روش جوشکاری با عنوان TIG یا جوشکاری گاز خنثی- تنگستن نیز شناخته می شود. در واقع بواسطه این قطعه جوشکاری میتوان فضای مابین دو قطعه را پر کرده و جوشکاری را انجام داد. این الکترودها دارای روکش فلاکسی از نوع سنگین هستند و این الکترودها دندانه های یکدستی را در جوشکاری ایجاد می کنند. میزان این عناصر با توجه به صافی سطح، خورنده بودن قطعه، دقت ابعادی، تیراژ تولیدی،. میزان این عناصر با توجه به صافی سطح و عوامل دیگر متفاوت میباشد. صافی سطح و عوامل دیگر متفاوت میباشد. که با توجه به میزان انها، خاصیت پولیش پذیری و سطح صیقلی فولادها تغییر میکند. بر این اساس جوشکاری به حالت های جوشکاری قوس، جوشکاری مقاومتی و نیز جوشکاری القایی را خواهیم داشت.

حاصل این فرآیند سختی 230 برینل میباشد. و مقادیری از گوگرد هم در ترکیب شیمیایی آن وجود دارد و به ماشینکاری این فولاد کمک می نماید. و الکترودهائی که علامت سوم آنها عدد 2 می باشد در حالت سطحی و افقی مورد استفاده قرار می گیرند. سپس با تراشکاری cnc قالب با شکلهای مختلف تولید میگردند که برای تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار میگیرند. و قابلیت براده برداری برای ساخت انواع قالب پلاستیک مرود استفاده قرار می دهند. فولاد های قالب پلاستیک از عناصر آلیاژی با درصد های مختلفی تشکل شده است. الکترود EFeMn-B ایساب برای فولادهای هادفیلد با 14 درصد منگنز استفاده می شود. هم چنین مقادیر کروم، منگنز و مولیبدن آن به ترتیب 1/9، 1/5 و 2/. درصد میباشد. حاصل این فرآیند سختی 230 برینل میباشد. این فولاد در استاندارد آلمانی با نام 40CrMnMoS 8-6 و M200 نیز شناخته میشود. بهترین متریال برای تولید این قسمت از الکترود، آلیاژ نیکل کروم است که به عنوان بهترین آلیاژ در تولید الکترود استفاده میشود. فولاد قالب پلاستیک 1.2312 بطور معمول به شکل بلوک و یا تسمه ساخته میشود. 2-پوشش های کیفی یا پوشش های ضخیم . فرآیند بدون فشار و فلز پرکننده تولیدی توسط الکترود (سیم جوش) و گاهی از منبعی ضمیمه (سیم جوش، روانساز یا دانه های فلزی) تامین می شود.

ایندکسر