[ad_1]

وی و دکتر آندرک همچنان به عنوان بخشی از Sutter Health ، شبکه بزرگی از بیمارستان ها و کلینیک ها در شمال کالیفرنیا ، خدمات مشاوره اخلاق بالینی را ایجاد می کنند. این سرویس سالانه بیش از 700 مشاوره اخلاقی به پزشکان ، بیماران و خانواده های آنها ارائه می دهد.

علاقه های فراوان دکتر جونسن فراتر از اخلاق زیستی است. وی به عنوان یک خیرخواه ، مبلغی را به اهداف اجتماعی ، بنیادهای زیست محیطی ، م institutionsسسات دانشگاهی و انجمن عیسی ، نظم یسوعیان اهدا کرد. او به هفت زبان صحبت می کرد ، عاشق طراحی بود ، خود را در موسیقی اپرا و باروک غرق می کرد ، و سفرهای زیادی داشت.

همانطور که برادرزاده وی ویلیام کاریک در مصاحبه ای گفت ، “من اغلب می خواستم از او س askال کنم آیا لیستی از کشورهایی که در آن نرفته است وجود دارد.”

آلبرت روپرت جونسن در 4 آوریل 1931 در سانفرانسیسكو متولد شد. پدر وی كه آلبرت نیز نام داشت ، مدیر تبلیغات روزنامه هرست بود. مادر او ، هلن (شوایگرت) جونسن ، دختر سانفرانسیسکو بود که قبل از طلا در اواسط قرن نوزدهم به شهر رسید.

دکتر جونسن پس از دبیرستان ، برای کشیش یسوعیان تحصیل کرد و در سال 1962 میلادی منصوب شد. وی در سال 1967 دکترای علوم دینی را از دانشگاه ییل دریافت کرد و قبل از اینکه به عنوان رئیس این دانشگاه معرفی شود ، در دانشگاه سانفرانسیسکو ، یک م Jesسسه یسوعی ، به تدریس فلسفه و کلام پرداخت. در سال 1969

وی در سال 1976 روحانیت را ترک کرد و با ماری الیزابت کارولان ازدواج کرد.

در سال 1974 ، رئیس جمهور جرالد آر. فورد وی را به کمیسیون ملی حفاظت از افراد انسانی در تحقیقات زیست پزشکی و رفتاری منصوب کرد ، که در پاسخ به افشاگری در سال 1972 شکل گرفت که بیش از 40 سال صدها مرد سیاه پوست فقیر با سفلیس در آلاباما به عنوان بخشی از یک مطالعه دولتی معروف به مطالعه طوسکی ، عمداً درمان نشده است – و از وضعیت خود بی اطلاع است.

به عنوان بخشی از گزارش سال 1979 ، کمیسیون پذیرفتن اصول اخلاق پزشکی در تحقیقات دولتی ، از جمله مفاد رضایت آگاهانه توسط افراد مورد مطالعه را توصیه کرد.

[ad_2]

منبع: key-news.ir