آزمایش کووید: آنچه باید بدانید


در حالت ایده آل ، هر زمان که بخواهید باید آزمایش ویروس کرونا را انجام دهید. اما در ایالات متحده ، در دسترس بودن آزمون ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در بعضی جاها هنوز برای آزمایش نیاز به نسخه پزشک دارید. در جوامع دیگر می توانید با مراجعه به کلینیک یا حتی استفاده از کیت تست خانگی آزمایش کنید. چهار دلیل اصلی برای شرکت در آزمون وجود دارد.

علائم: حالت تهوع فوری ترین دلیل برای بررسی خود است. سرفه خشک ، خستگی ، سردرد ، تب یا از دست دادن بو از علائم رایج کوید 19 است. (برای کسب اطلاعات بیشتر از این راهنمای علائم استفاده کنید.) در حالی که منتظر نتایج خود هستید ، از دیگران جدا شده و به افرادی که در چند روز گذشته با آنها وقت گذرانده اید هشدار دهید تا آنها اقدامات احتیاطی را انجام دهند. بسیاری از آزمایشات در هفته اول که علائم آن بیشتر است قابل اطمینان هستند.

قرار گرفتن در معرض بیماری: آیا فهمیدید اخیراً با یک فرد آلوده وقت گذرانده اید؟ آیا در شرایط خطرناکی مانند جمع شدن در یک رویداد بسته یا بزرگ یا در فرودگاه و هواپیما بوده اید؟ شما باید قرنطینه کنید و آزمایش شوید. اگر آزمایش به طور گسترده در دسترس نیست و فقط یک فرصت برای انجام آزمایش دارید ، بهتر است پنج تا شش روز پس از مواجهه احتمالی خود را آزمایش کنید تا ویروس بتواند تا سطوح قابل تشخیص در بدن تجمع یابد. خیلی زود تست کنید و ممکن است نتیجه منفی کاذب بگیرید. اگر در شهری هستید که انجام تست آسان است ، چند روز پس از مواجهه آزمایش کنید و اگر منفی است ، بعد از سه یا چهار روز دوباره آزمایش کنید. اگر فکر می کنید در معرض ویروس قرار گرفته اید ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به شما توصیه می کنند قبل از بازگشت به فعالیت طبیعی حداقل هفت روز قرنطینه کنید و آزمایش منفی بگیرید.

موارد احتیاط: برخی از افراد برای احتیاط آزمایش می شوند. بیمارستان ها ممکن است قبل از انجام برخی اقدامات پزشکی تهاجمی یا جراحی ، نیاز به آزمایش داشته باشند. بازدیدکنندگان از خانه های سالمندان می توانند قبل از اجازه ورود سریع آزمایش شوند. بسیاری از کالج ها و مدارس شبانه روزی معمولاً دانش آموزان را امتحان می کنند و پیشنهاد می کنند قبل از ترک دانشگاه و هنگام بازگشت از آنها تست گرفته شود. اگر مجبور به سفر هستید ، بهتر است قبل از عزیمت و چند روز پس از ورود آزمایش شوید. نتیجه آزمایش منفی هرگز یک کارت رایگان برای مخلوط کردن با دیگران نیست ، اما دانستن اینکه شما آلوده هستید احتمال انتشار ندانسته ویروس را کاهش می دهد. زمان اجرای سایت آزمون در منطقه خود را بررسی کنید و سعی کنید آن را تعیین کنید تا نتیجه هرچه بیشتر به رویداد یا بازدید نزدیک شود. حتی اگر تست شما منفی باشد ، باز هم باید ماسک بزنید ، فاصله خود را با دیگران حفظ کنید و سایر اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

تست جامعه: در برخی موارد ، متخصصان بهداشت محلی با ارائه آزمایش در کلینیک های بهداشتی ، داروخانه ها و سایت های آزمایش ، آزمایش گسترده را برای همه تشویق می کنند. آزمایش به بسیاری از افراد کمک می کند تا سطح انتشار در یک منطقه را اندازه گیری کنند و می تواند به کاهش و یا جلوگیری از گسترش در مناطقی که عفونت های شناخته شده رخ داده است ، کمک کند. به عنوان مثال ، در نیویورک ، یک کمپین تبلیغاتی در بخش بهداشت مردم را تشویق می کند که اغلب آزمایش شوند ، حتی اگر احساس خوبی داشته باشند. وی افزود: “ما آموختیم كه یكی از راه های كنترل موثر این ویروس این است كه اطمینان حاصل كنیم هرچه بیشتر از افراد همزمان آزمایش می شوند تا بتوانیم افرادی را كه آلوده هستند اما هنوز نمی دانند آلوده هستند ، تحویل بگیریم. “گفت: دکتر جی کی وارما ، معاون کمیته کنترل بیماری در وزارت بهداشت نیویورک.


منبع: key-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes